SP.A/CSC-federatie en Bond Moyson lanceren actie sociaal beleid Caroline Gennez terug voorzitter animo Fusie Oostvlaamse sp.a-federaties 2 15 februari 2002 - "Voor Allen" Niemand kan denkelijk twijfelen aan de sociale waarden die de sp.a ook vandaag nog verdedigt. Werk, sociale zekerheid en betaalbare gezondheidszorg zijn en blij ven primordiaal belang voor een sociaal-democratische partij. De twee voorbij jaren hebben de sp.a-ministers Frank Vandenbroucke, Johan Vande Lanotte en Greet Van Gooi op sociaal vlak een resem zaken gerealiseerd. Inspanningen efficiënt propageren Een kleine greep uit de recen te verwezenlijkingen. Wie werkt aan een minimumloon verdient vandaag meer dan vroeger dankzij een lagere so ciale bijdrage. Ook de mini mumpensioenen gingen om hoog. De inkomensgarantie voor senioren haalt ze meer uit de armoede, het aangepas te leefloon (i.p.v. het vroeger OCMW-bestaansminimum) is voor niet weinigen een ferme opsteker. Ook in de gezond heidssector waait een nieuwe wind. Gehandicapten krijgen een betere bescherming. Dia betici en chronische pijnpa- tiënten krijgen "zorg op maat". En de "maximumfac tuur" zal de jaarlijkse kosten voor de medische zorgen be perken, in de eerste instantie voor gezinnen met lage inko mens. Nieuwe initiatieven, ui teraard rekening houdende met de beschikbare ruimte nu het sociaal-economisch wat minder gaat, worden gepland. Maar begrijpt jan-met-de-pet al die (nieuwe) maatregelen wel echt? En beseft hij tenvol- le de impact van de sp.a daar bij? Net zoals het dossier "ba sismobiliteit" terecht als een realisatie van de sp.a (Steve Stevaert) mag geclaimd wor den, kunnen qua sociale the matiek onze partij en haar mi nisters zonder veel schroom de pluimen op de hoed steken. Vandaar ook dat alle maatre gelen gebundeld werden, eerst in een inhoudelijk sterke bro chure ("Twee jaar sociale za ken"), vervolgens in een ge- Afgelopen zaterdag organi seerde animo, de jongerenbe weging van sp.a, haar eerst voorzitters- en bestuursverkie zing. Caroline Gennez werd op nieuw verkozen als voorzitter. Zij haalde 66% procent van de stemmen. Zo gaven de leden van animo duidelijk hun ver trouwen in de vernieuwing van de jongerenbeweging. De an dere kandidaat Jan Flamment kon rekenen op 34% van de stemmen. Tegelijkertijd verkozen de le den van animo een nieuw be stuur. Opmerkelijk hierbij is dat in het nieuwe bestuur, dat 8 bestuursleden telt, het even- In de loop van 2002 start de fusie-operatie van de drie Oostvlaamse sp.a-entiteiten Gent-Eeklo, Waas Dender en Aalst-Oudenaarde-Ronse. Hoe deze fusie er in de prak tijk zal uitzien is op dit ogen blik nog wat koffiedik kijken, een stuurgroep met een drietal vertegenwoordigers van elke regio werkt momenteel wel vrij intens aan de voorberei ding. Belangrijk voor onze fe deratie is dat de kloof tussen vulgariseerde, visueel aan trekkelijke folder, welke begin decemer II. Op relatief grote schaal ook in onze regio werd verspreid. Gezamelijke sensibiliseringsactie Brochures, hoe goed ook, zijn helaas soms onvoldoende om de publieke ominie op ruime schaal voor ons sociaal project te winnen. Daarom een fede raal initiatief om, in nauw sa menwerkingsverband tussen sp.a, CSC-Vormingswerk en Bond Moyson (logisch gezien de problematiek) een groot scheepse info- en sensibilise- ringscampagne te voeren dit voorjaar. Daarin twee belang- wicht tussen het aantal man nen en vrouwen gewaarborgd wordt. De leden kozen een be stuur dat een weerspiegeling is van vernieuwing en continuï teit. In het animo-bestuur zul len vier nieuwe leden zetelen en vier leden die vertrouwd zijn met de jongerenbeweging. Het nieuwe bestuur bestaat uit Anne-Marrie Beckers (Lom mei), Helena Coelmont (Brus sel), Tine Vervisch (Olen) en Katleen Sottiaux (Merksem). De mannelijke besstuursleden zijn: Tom Troch (Londerzeel), lef Janssens (Mechelen), Mike Torek (Antwerpen) en Bram De Geter (Geraardsbergen). Met de verkiezing van een vrouwelijke voorzitter telt het voltallige bestuur van animo beleid en militant door deze grootschalige structuur niet verwijdert. Niemand kan be zwaren opperen tegen o.m. ad ministratieve en financiële ra tionalisatie en centralisatie (zal trouwens besparend wer ken) maar sowieso zijn aspec ten als behoud van een steun punt te Ronse (het huidige fe deraal secretariaat dus), gere gionaliseerde politieke wer king en dienstverlening aan de afdelingen van evenveel be- rijke facetten: 1] Een startevent op dinsdag 19 februari 2002 om 20 uur in het Arjaantheater te Geraards bergen, met Frank Vanden broucke als gastspreker en een aangepast omkaderingspro- gramma; 2] Een kantonnale informa tieronde, met powerpoint-pre- sentatie van de diverse be leidsmaatregelen, inbreng en mogelijkheden van Bond Moyson, enz. begeleid door de regionale sp.a-parlementai ren en mutualitaitsverant- woordelijken. Bedoeling is uiteraard zoveel mogelijk mensen te bereiken. Noteer alvast de coördinaten van de federale startactiviteit in de agenda. voor het eerst meer vrouwen dan mannen. Caroline Gennez zal de ko mende maanden prioriteit ge ven aan het verder openbreken van de jongerenbeweging. Ze zal dan ook de nodige contac ten leggen met andere organi saties die veel jongeren aan spreken, zoals de jeugd- en derdewereldbeweging. Inhou delijk wil ze werken rond on derwijs, leefmilieu en interna tionale samenwerking. Van sp.a verwacht ze dat de partij snel werk maakt van de inhou delijke vernieuwing. Meer info: Jurgen Theunissen, coördinator animo 0477/275574 lang. Ook aan et verder ver schijnen van Voor Allen, zij het als (vernieuwd) maand blad, wordt door de federatie gehouden. Mits financieel haalbaar kan de uitgave ervan als provinciaal ledenmagazine eventueel overwogen worden. Alvast goed nieuws voor onze sp.a-mandatarissen: de fusie impliceert tevens de integratie van een provinciaal steunpunt ter ondersteuning van lokaal beleid en werking. VOOR ALLEN Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) aor@s-p-a.be Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Dirk Van der Maelen (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 2002 | | pagina 2