MANIFES J c Moet broeksriem worden aangehaald? Viering Herman De Loor 20 jaar parlementslid EDIT0RI AAL 10 maart: sp.a stapt mee op voor gelijke kansen Federatie kwisminded "Voor Allen" - 15 februari 2002 3 Op zondag 10 maart organise ren onder mer vakbonden, derdewereldorganisaties en jeugdbewegingen een gelijke kansenmanifestatie in Brussel. De organisatoren richten zich tot iedereen die bekommerd is om onze democratie, kiest voor solidariteit en streeft naar gelijkheid. Ze hopen op de steun van iedereen die het niet langer pikt dat er in ons land mensen zijn die geen politieke rechten hebben, het beu is dat racisme en discriminatie nog altijd bestaan en neen zegt te gen extreems rechts. De manifestatie verwerpt elke discriminatie omwille van leeftijd, handicap, geslacht, huidskleur, seksuele geaard heid, godsdienst, etnische af komst of nationaliteit. Ze wil gelijke kansen in het onder wijs, gelijke kansen en rech ten op de arbeidsmarkt en de mocratische rechten en stem plicht op alle niveau's. De be toging roept op tot solidariteit, een rechtvaardige wereldhan del, de kwijtschelding van de schulden van de armste lan den, de invoering van de To- bintaks, een embargo op de wapenhandel, een verbod op dwang- en kinderarbeid, recht van organisatie en vakbonds vrijheid. Ze wil meer geld voor ontwikkelingssamenwer king. sp.a ondertekende het plat vorm voor de optocht en wil op 10 maart met een sterke en zichtbare delegatie (vlaggen met het nieuwe logo) door de straten van Brussel lopen. De partij vraagt alle afdelingen om intens voor de gelijke kan senmanifestatie te mobilise ren. Voor de organisatie van ge meenschappelijk vervoer en voor promotiemateriaal kun nen afdelingen terecht bij de federaal secretaris. Er zijn af fiches, pamfletten en strooi- folders ter beschikking. Gra tis. Dat het federaal secretariaat al jarenlang het kwisgebeuren in en buiten de regio een warm hart toedraagt, is zeker voor insiders geen geheim. Het steeds participeren aan het Eu- ropakwisproject van CC-Vor mingswerk van onze federatie is daarvan een goed exponent, het is nu nog wachten op de lokale luiken te Oudenaarde en Zottegem voor de organisa tie van de regionale finale in juni e.k. Maar er is méé". Zo ondersteunt de federatie ook al jaar en dag het fameuze CSC-kwistoernooi te Ninove (met vier avonden, vijftig ploegen én een speciale jeugdkwis een der belangrijk ste evenementen in Vlaande ren). Federaal secretaris Chris Vancoppenolle is trouwens een der "motoren" van dit ge beuren. En reeds meer dan tien edities lang organiseert hij, samen met gewezen pro vincie- en gemeenteraadslid Jean-Luc Franchet, de eerste vrijdag van maart een volledi ge kwisavond voor de kamera den van CSC-afdeling Zelzate (ook op vrijdag 1 maart 2002 is dit het geval). Een voor beeld van federatie-over schrijvende aanpak en enga gement van lang voor er spra ke was van enige fusie-opera tie. VERTREK OM 14U, BRUSSEL WWW.10 NOORD (WTC-TOREN) TEL. (03)2 Zondag 10 maart om 14 uur station Brussel-Noord, WTC-toren. Waar sp.a precies verzamelt, wordt nog meegedeeld VRIJDAG 22 MAART 2002 DE SOTTO'S AANVANG: 21 UUR IEDEREEN WELKOM Het ziet er naar uit dat de Vlaamse regering bij de ko mende begrotingscontrole, na de krokusvakantie, een gat van 320 miljoen euro zal moeten dichten, wil zij voldoen aan de begrotingsnorm van de Hoge Raad voor Finan ciën. Het is de eerste keer dat Vlaanderen bij een begrotings controle voor een besparingsronde staat. Dit wordt geen gemakkelijke opdracht aangezien nagenoeg alle Vlaamse ministers vragende partij zijn om over meer financiële middelen te beschikken voor hun departement. In plaats van meer centen te bekomen zullen zij veeleer de broeks riem dienen aan te halen en zal fors dienen gesnoeid in de uitgaven. Een flinke misrekening, want bij de opmaak van de begroting werd er van uitgegaan dat er een overschot zou zijn van 6,86 miljoen euro. Het blijkt nu dat de in komsten in de begroting van dit jaar ruim zijn overschat wat te wijten is aan de optimistische groeiprognoses. De komende weken mogen we bijgevolg, om dit gat in de begroting te dichten, moeilijke onderhandelingen ver wachten tussen de regeringspartners. Hierbij zou het wel eens kunnen dat de ideologische meningsverschillen tus sen de liberalen en socialisten aan de oppervlakte komen. Zolang men geschenken kan uitdelen, heeft men daar weinig of geen last van, maar eens dat niet meer kan, be ginnen uiteraard de moeilijkheden. Wij verwachten dan ook dat onze twee S.P.A.-ministers in de regering van zich zullen afbijen, hierbij ondersteund door de leden van de fractie in het Vlaams parlement. Wij vinden immers dat de liberale omvattingen inzake las tenverlaging voor de bedrijven al genoeg aan bod zijn ge komen en de Vlaamse korting van 61,97 euro per persoon op de personenbelasting vanaf het aanslagjaar 2001 (in komsten 2000) hier zeker niet tegen opwegen. Herman De Loor

Voor Allen | 2002 | | pagina 3