Een gemeenteraad met grote gevolgen in Denderleeuw Verkeer(d) in Denderleeuw 10 15 maart 2002 - "Voor Allen" Het feestgedruis van het car navalweekend was amper uit gestorven of de raadsleden moesten zich over meer ern stige onderwerpen buigen: het college van burgemeester en schepenen had immers de laatste dag van de maand fe bruari voorbehouden voor de maandelijkse gemeenteraad. Binnen oppositiekringen had men zich al de vraag gesteld waarom de zitting opnieuw op een donderdag werd gehouden en niet op een dinsdag zoals voorzien is in het huishoude lijk reglement. Geruchten gin gen dat men op dinsdag moei lijk aan de vereiste meerder heid zou geraken. De dagorde van 28 februari 2002 leek de eenvoudigste sedert jaren met 11 administratieve punten in de openbare zitting en 1 (één) punt in de geheime zitting, het goedkeuren van de oppen- sioenstelling van onze vriend en partijgenoot Erik Pots (waarvoor elders meer). Vanuit de sp.a was een bijko mend punt aan de agenda toe gevoegd in verband met de onderhandelingen met buur gemeente Liederkerke aan gaande de overname en de ex ploitatie van het provinciaal zwembad. Nauwelijks had de voorzitter de toelichting bij het eerste agendapunt gegeven of VLD - raadslid D'haenens vroeg het woord. Zijn verklaring sloeg De jongst gemeenteraad van Geraardsbergen verleende zijn goedkeuring aan riolerings- en verbeteringswerken voor de Gasthuisstraat en Pijlekaart- straat. Beide werken kaderen in het gemeentelijk investe ringsprogramma inzake wa terzuivering en worden dus ruim betoelaagd. Gasthuisstraat - Hunnegemstraat Beide straten hebben momen teel een gebrekkige riolering met o.a. nog een gemetste overwelving. Het project voorziet de aanleg van een nieuwe semi - gescheiden rio lering met respectievelijk af voerbuizen voor het afvalwa ter en het oppervlaktewater waarop de huisaansluitingen zullen worden aangesloten. De straten krijgen een nieuwe KWS - verharding (asfalt) en de voetpaden zijn voorzien in grijze betonstraatstenen. De de gehele gemeenteraad en nog het meest zijn fractiege noten van de VLD met ver stomming. D'haenens ver klaarde doodeenvoudig deze zitting aan geen stemming te zullen deelnemen als blijk van protest tegen het nepotisme en gebrek aan democratische be sluitvorming binnen zijn eigen VLD - fractie. De reactie van alle raadsleden en niet in het minst van de VLD - raadsle den was er één van stomme verbazing. Voor de tweede keer in zes maanden tijd werd de meerderheid (van 13 op 25) door één van haar eigen leden in de steek gelaten en voor schut gezet. In september 2001 verklaarde een toenma lig CVP - schepen zich te dis tantiëren van zijn partij en nu verklaart een VLD - raadslid niet mee te stemmen. Zonder de steun van de oppositie wordt het voor de meerder heid zeer moeilijk. Sp.a - fractievoorzitter Geor ges Couck wees op de gevaren van zulke spelletjes die de be stuurbaarheid van onze ge meenteraad worden uitge vochten is het gevaar voor on bestuurbaarheid niet ondenk beeldig. Nepotisme betekent immers het onrechtmatig be voordelen van kinderen en fa milieleden bij het toekennen van ambten en postjes, en wordt in een democratisch be stel aanzien als uitermate ver werpelijk. Gebrek aan demo- rijwegbreedte in de Gasthuis straat bedraagt 5 meter en in de Hunnegemstraat 5,4 meter. De voetpaden in de Gasthuis straat zijn minimum 1,5 meter. Het parkeren aan één zijde wordt behouden. Tegelijk met deze werken voorziet de Wa termaatschappij het volledig vernieuwen en ontdubbelen van de leidingen. Het bestek eist de uitvoering van de werken in twee fasen. De kostprijs bedraagt 561193 euro. (22,6 mil. Bef). Op de rioleringswerken is echter een aanvullende gewestbij drage verleend te bedrage van 237892 euro (9,6 mil. Bef) Pijlekaartstraat - Poteuse Ook hier bestaan de werken op de eerste plaats uit het ver vangen van de gebrekkige af watering door een nieuwe se mi - gescheiden riolering. De afvalwaterriolering van beide cratische besluitvorming is iets waarover de VLD - leden zich hebben uit te spreken. Welke de gevolgen zullen zijn van deze onver wachte en verbluffende tus senkomst moet de toekomst uitwijzen. Een ding kunnen wij met zekerheid vaststellen: de door de voorzitter/burge meester zo geroemde stevige en eensgezinde rooms-blauwe coalitie staat op haar benen te trillen en lijkt elke cohesie verloren te hebben. Begroting 2002 Tot mijn grote verbazing is er nog steeds geen spoor van de begroting voor 2002. De CD&V-VLD- meerderheid is dus niet in staat eind februari een begroting voor te leggen. Blijkbaar is er een kink in de coalitie-kabel, ik schreef het al eerder met een meerder heid van 13 tegen 12 heb je 13 volwaardige burgemeesters die ieder druk kunnen uitoefe nen om hun willetje te krijgen door er simpelweg mee te dr eigen niet mee te stemmen! En ja... 13 goestingskes. 13x betalen (ze konden het lang stilhouden, maar...) Alweer blijkt dat Dender leeuw met een probleem op gezadeld zit. Stel je hierbij eens voor dat onze gemeente binnen 2 jaar straten wordt ter hoogte van het plein van de Hieleaart- straat aangesloten op de be staande DWA - riolering, die uitmondt in de waterzuive ringsinstallatie van Geraards bergen. De oppervlaktewater riolering komt terecht in de bestaande open gracht ter hoogt van de Turfstraat. Beide straten krijgen een nieu we KWS - verharding en voetpaden in grijze beton straatstenen. De watermaat schappij voorziet het vernieu wen en waar nodig het ont dubbelen van de leidingen. In- tergem voorziet om techni sche redenen het ondergronds brengen van de electriciteits- leidingen. De werken worden in twee de len gefaseerd. De totale kost prijs bedraagt 533.339 euro (21,5 mil bef) waarvan echter 206.353 euro (8,3 mil bef) wordt gerecupereerd als ge- westbijdrage. in het dossier Rendac in het ongelijk zou worden gesteld (waardoor Denderleeuw vele miljoenen 'voorziene' euro's moeten ontberen). Dan is de ravage niet meer te voorzien. En wie zal daar de dupe van zijn? Overname Liedekerks zwembad? Na het incident uit vorig arti kel ging men onwezenlijk over tot de orde van de dag. In een drafje werden de agenda punten afgehandeld en slechts aan het toegevoegd punt van fractieleider Georges Couck werd nog enige aandacht be steed. Georges had immers vragen bij de gesprekken die aan gang zijn tussen Liedekerke en Denderleeuw betreffende de overname van het provinci aal zwembad. Die eventuele overname dient te gebeuren onder een aantal voorwarden waarvan de belangrijkste zijn dat investeringen dienen te ge beuren om in orde te zijn met de vereisten van VLAREM II, dat de overname en exploitatie Regelmatig horen we klachten van inwoners over de ver keersveiligheid in onze ge meente. Enkele voorbeelden: Klachten over wild parkeren en stationeren rond het sta tionsplein horen we met de re gelmaat van de klok. Dat onze medeburgers zo onnauwkeu rig omgaan met de verkeersre gels op het plein wordt natuur lijk in de hand gewerkt door een tekort aan parkeerruimte. Dit geeft ons echter niet het recht om de verkeersregels te overtreden en anderen in ge vaar te brengen. De parkeertoestanden in de Stationsstraat, waar de bewo ners (met bewonerskaart) steeds verder van huis moeten parkeren omdat er te weinig parkeerruimte is. De snelheid in de Rodenbach- straat bracht enkele inwoners toe de koppen samen te ste ken. Als er geen verandering komt in de huidige toestand (te hoge snelheden, geen con trole, te nauwe voetpaden, geen fietspaden) willen ze in de toekomst actie gaan voe- gebeuren via een interge meentelijke samenwerking met Affligem, Denderleeuw, Roosdaal en Liedekerke en met de steun van de provincies Vlaams-Brabant en Oost- Vlaanderen en dat een provin ciale toelage de kosten van het sociaal passief en de herstruc turering zou dekken. Een in middels gehouden vergade ring bracht aan het licht dat bovenvermelde investeringen zouden oplopen toe 43 mil joen BEF en dat de overname geschat wordt op 50 miljoen BEF. Jaarlijks zijn er 116.000 bezoekers waarvan het groot ste deel bestaat uit school gaande jeugd. Van die bezoe kers komt 19,23 uit onze gemeente. Momenteel zijn 11 personeelsleden in vast ver band verbonden aan de ex ploitatie van het zwembad en de loonlast ervan bedraagt jaarlijks 15,9 miljoen BEF. Een eerste zeer rudimentaire raming schat de bijkomende kosten voor Denderleeuw jaarlijks 3,3 miljoen BEF. Na tuurlijk moeten deze sommen nog omgezet worden in mak kelijk te hanteren euro-som- men. ren. De verkeerssituatie op het dorpsplein (slecht afgebaken de ruimte, onduidelijke ge vaarlijke voorrang van rechts,...) lokt ook reacties uit. De verkeerslichten op het kruispunt Strokapelleken zorgden al voor menige ver gissing. Overstaande lichten die ongelijkmatig branden mogen slecht langs één zijde signaal geven. Het gebruikte oranje knipperlicht werkt zeer verwarrend en nodigt uit tot ongelukken. In de nabije toekomst willen we van verkeer een duidelijk actiepunt maken. Het is im mers in ieders belang een vei lige omgeving te kunnen be treden, te voet, met de fiets, met de wagen... Kent u nog verkeersveilige situaties in de gemeente? Help ze ons in de kaart te brengen. Stuur je info naar Stefan De Koek, Noordstraat 36/2, 9470 Denderleeuw of via e-mail naar sp.a@go.to Alvast bedankt voor uw me dewerking. Gasthuisstraat en Pijlekaartstraat worden gerenoveerd

Voor Allen | 2002 | | pagina 10