Herman De Loor - 20 jaar parlementair; hoe dit in Zottegem wordt gevierd! Sprokkels uit de aalsterse gemeenteraad 8 15 maart 2002 - "Voor Allen" Het kon niet uitblijven de Zottegemse SP.A-leden dron gen naar aanleiding van de of ficiële huldigingen van 20 jaar parlementair mandaat van Herman De Loor in het Vlaams Parlement op woens dag 6 februari laatstleden aan op een "apotheose", laat ons zeggen een plaatselijk evene ment om deze gebeurtenis uit gebreid en gepast te vieren te Zottegem. Nacht van de Burgemeesteer! Een passend evenement op poten zetten waarbij zowel al le Zottegemse inwoners als de partijleden bij betrokken wor den bleek niet voor de hand liggend te zijn. Toch werd na heel wat overleg de ideale formule gevonden onder de eerste 'Nacht van de Burgemeester' waarop elke Zottegemnaar wordt uitgeno digd en waarvoor de toegang bovendien gratis is! Deze 'Nacht van de Burge meester' vindt plaats op vrij dag 22 maart in het Business Event Center SOTTO'S (naast Discotheek Krypton) en vangt om 21u30". Zo ls gezegd is de toegang volledig gratis. De 'Nacht van de Burgemees ter' is in feite het 'verlengde' van de huldiging en de recep tie die naar aanleiding van 20 jaar parlementair mandaat door de Zottegemse SPA-af deling aan Herman wordt aan geboden. SP.A-leden altijd een streepje voor Zottegem zou Zottegem niet zijn mocht het voor zijn SP.A- leden geen extraatje voorzien. Vandaar dat alle Zottegemse SP.A-leden worden uitgeno digd op de huldiging en recep tie in Sotto's welke van start gat om 19u30' (stipt) met een sterk gevuld en boeiend pro gramma. Het jeugdwerkbeleidsplan te Geraardsbergen Op de raadszitting van 18 fe bruari lag het jeugdwerkbe leidsplan ter stemming op de gemeenteraad Het jeugdwerk beleidsplan wordt opgesteld door de stedelijke jeugddienst en vertegenwoordigers uit jongerenverenigingen, politie ke partijen en belanghebben den en stippelt het jeugdbeleid uit voor de komende twee jaar. Sp.a - gemeenteraadslid Bram De Geeter heeft zich bij de stemming onthouden, hoewel hij zelf bij het opstellen van het plan is betrokken geweest. De Geeter: "Van de dingen die werden vooropgesteld in de vorige jeugdwerkbeleidsplan nen, werd bijna niets verwe zenlijkt. Veel van de voorstel len van toen, staan er nu ook opnieuw in. Het ziet er ook nu naar uit dat dit weer het geval zal zijn." Zo is de gevraagde verhoging van het budget van de jeugddienst met ongeveer 12.500 euro (500.000 BEF) niet in de begroting opgeno men. "Anderzijds stel ik wel vast dat er een verhoging is van de subsidies van de ker- miskoers, wat net als jeugd onder de bevoegdheden van schepen Spitaels valt", aldus De Geeter, "ik ben het funda menteel oneens met de lage prioriteit die aan jeugd en jeugdwerking gegeven wordt". Hij stemt wel niet te gen het plan. "Natuurlijk niet", zegt hij: "dit is een goed plan en we moeten de mensen die eraan hebben meegewerkt daarvoor bedanken. Je moet het eerder zien als een symbo lische daad. Ik weet dat de on geschreven wetten van de po litiek eigenlijk gebieden dat je meestemt als je deel uitmaakt van de meerderheid, maar ik heb geen zin om enerzijds de klaagzang van de leden van de stuurgroep van het jeugdwerk beleidsplan aan te horen en anderzijds hier mijn mond niet open te doen". SW-Ninove Op woensdag 3 april 2002 om 19 uur nodigt de SS-afdeling Ninove u allen uit op haar clubavond in de zaal "De Roos", Geraardsbergsestraat te Ninove. Tijdens deze avond maken we zzn "picalily" en om er daar na nog van te kunnen genieten worden de geïnteresseerden verzocht om een bokaaltje mee te brengen. De deelname is gratis, ledereen is hartelijk welkom Onze nationale SP.A - voor zitter Patrick Janssens, alsook gewezen minister, senator en burgemeester van Leuven Louis Tobback zullen een toe spraak houden ter ere van de jubilaris. Ook de Zottegemse SP.A- voorzitter André Van DE Casteele zal gepast hulde brengen aan Herman, en dit is in handen van Marijn De Valck. Voor en na de toespra ken wordt een receptie aange boden. Indien u als SP.A-lid hieraan wil participeren dient u voor dinsdag 19 maart uw deelname te bevestigen via het antwoordstrookje dat bij uw uitnodiging werd gevoegd. Aan sluitend zoals hierboven reeds vermeld vindt de eerste 'Nacht van de Burgemeester' plaats, waar naast de bevol king van de Egmontstad ook alle sympathisanten van bui ten Zottegem graag door Her man en zijn SP.A- Ploeg wor den verwelkomd. Graag tot dan CC De Brug De Culturele Centrale De Brug Zottegem-Herzele-St.- Lievens-Houtem organiseert op donderdag 11 april 2002 om 15 uur in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem een info- namiddag met als thema: heeft paars-groen onvoldoende oog voor de rechten van gepensio neerden (werknemers)? Spreker: Herman Van Herzee- le. Aansluitend is er een koffie tafel. De deelname bedraagt: 1,5 eu ro, inschrijven kan tot dinsdag 9 april 2002 bij de bestuursle den en in het Volkshuis, tel. 09-360 51 92. Gemeenteraad te Zottegem De gemeenteraad van Zotte gem vergadert op maandag 18 maart 2002 om 19.30 uur in de Ridderzaal van het Kasteel van Egmont Aan de agenda staan onder meer de rioleringswerken in de Hongerstraat, de goedkeu ring van de grondinnemingen langs de gewestweg N462 in de Oombergenstraat voor de aanleg van een fietspad en rio lering, de aankoop van het vroeger schoolgebouw van het gemeenschapsonderwijs op Beisloven. Zoals steeds mag de bevol king deze gemeenteraadszit ting bijwonen. Burgemeester - Vlaams Volksvertegenwoordiger Herman DE LOOR, nodigt u en uw partner uit, op de huldiging en de receptie n.a.v. zijn 20-jarig parlementiar mandaat, gevolgd door de 'NACHT van de BURGEMEESTER' op vrijdag 22 maart '02 in "Event Business Center SOTTO'S" HULDIGING RECEPTIE voor SP.A-Partijleden van Zottegem Aanvang: 19u30 (stipt) Presentatie: Marijn Devalck Toespraken: André Van De Casteele, SP.A-voorzitter Zottegem Louis Tobback, Senator Burgemeester Leuven Patrick Janssens, Nationaal SP.A-voorzitter Aansluitend vanaf 21u30: NACHT van de BURGEMEESTER Toegang gratis - ledereen welkom. Graag tot dan Geen bloemen of geschenken De veranderingen van de ge meenteraad van januari en fe bruari 2002 waren niet zo druk en overladen met agen dapunten als de vergaderingen van 2001. Dit betekent echter niet dat er geen belangrijke beslissingen werden geno- De belangrijkste punten wa ren: Veel aandacht ging naar de opstart van de ééngemaakte lokale politie die bestaat uit de vroegere Aalsterse politie eb méér dan 40 vroegere rijks wachters. Aalst was één van de eerste steden in Vlaanderen die erin slaagde om haar loka le politie op te starten. Uiter aard dient het de bedoeling te zijn om met deze lokale politie de Aalstenaar nog be ter te kunnen bedienen en ervoor te zorgen dat Aalst een leefbare en veilige stad is én blijft. Verschillende onderdelen van de heraanleg van de N411 de steenweg van Aalst richting Opwijk, die passeert langs Moorsel, Meldert en Baarde- gem) werden goedgekeurd. Het betreft dan in de eerste fase het gedeelte van het wegdek tussen Meldert en Baardegem. Wegdek dat in zeer slechte staat is. Op zich is dit een gewestweg en is de heraanleg de taak van het Vlaamse Gewest, maar voor een aantal bijkomende zaken zoals de aanleg van een fiets pad, verlichting,... is er sa menwerking met de stad. De gemeenteraad stemde er mee in dat de stad meedoet aan een studie voor het re aliseren van een regionaal bos (bosuitbreiding van hui dig Kravaalbos) in de Fa- luintjes. Dit bos zou ook op het grondgebied van Asse, Opwijk en Affligem komen te liggen. Het oude politiecommisari- aat aan het Kanunnik Coli- netplein werd verkocht aan een huisvestegingsmaat- schappij (prijs 545.365 EUR of 22 miljoen BEF) die er 15 sociale appartementen wil ma ken. Dylan Casaer SP.A-Wijkdub Strijpen Vrijdag 5 april 2002 om 19.30 uur Volkshuis, Markt 8 - Zottegem Algemene ledenvergadering Agenda: - verkiezing uitvoerend bestuur - verkiezing afgevaardigden voor partijbestuur - allerlei Kandidaturen indienen bij de voorzitter, Willy De Meulenaere, Strijpenplein 8 te Strijpen

Voor Allen | 2002 | | pagina 8