Fantastisch nieuwjaars diner in Gijzegem Herwaardering rechteroever aalst Schot in dossier Affligemdreef Vrienden ondereen te Gijzegem "Voor Allen" - 15 maart 2002 9 Schot in dossier Affligem dreef Eerder berichten wij reeds in Voor Allen dat Aalsterse sp.a - raadslid Dylan Casaer pro beerde schot te krijgen in het dossier Affligemdreef door een overleg op te starten tus sen Aalst en Affligem. Ingevolge dit initiatief besliste het Schepencollege van Aalst op voorstel van sp.a - schepen van Openbare Werken Patrick De Smedt om alvast voor de heraanleg van de weg op het grondgebied Aalst gelden te voorzien in de begroting 2002 (zijnde 0,5 miljoen EUR). Het betreft het gedeelte van de zij weg tussen de Zandberg en de stadgrens (klooster Maria Me diatrix). Ook is er geld voor zien voor een fietspad in de Aalsterse dreef tussen de Ab dij van Affligemdreef en de Melterse Molenstraat. Tegelijk werden er voorstellen uitgewerkt om de rest van de weg hier aan te leggen, zonder dat dit veel geld zou kosten aan Affligem. Hiervoor is wel nog overleg nodig met Affli gem en de uitvoering van dit deel is waarschijnlijk nog niet voor onmiddellijk. Zondag 27 januari 2002 zak ten zo een 130 tal leden en sympathisanten af naar feest zaal DEN UIL om deel te ne men aan het groot SP.a leden- feest. Na de receptie verwelkomde de voorzitter de Schepenen De Smedt en De Meerleer, alsook gemeenteraadslid Casaer en OCMW raadslid De Kimpe, Schepenen Van Nieuwen- borgh en Jacobs lieten zich verontschuldigen. Na een korte uiteenzetting over de te plannen activiteiten in het jaar 2002, maakte onze voorzitter er iedereen attent op dat er in de eerstkomende maanden zeker een debat dient voorzien te worden met Minister Steve Stevaert en de Schepen van Openbare Wer ken Patrick De Smedt over het thema DE N41 wanneer?" Eens het nieuwjaardiner voor bij werd er overgegaan tot on ze traditionele tombola "Raad de lengte van het lint", waar voor wij iedere deelnemer be danken, en na het meten van het lint moesten wij vaststel len dat Gez. JEANNINE DE CABOOTER er met de prach tige mand vandoor ging. Daar het de verjaardag was van onze secretaris VERA BOEREWAART, waarvoor van harte proficiat, werd er tot Omstreeks 19u een dansje en liveshow ten beste gegeven en dit op de tonen van Biscobar DNE UIL en DJ ROBBY. Wij geven nu reeds afspraak op onze volgende activiteiten, nl.: - 1 MEI OPTOCHT EN 1 MEI MAALTIJD GIJZEGEM. - AVONDMARKT 30 AUGUSTUS 2002 - STEAKFESTIJ 5 6 OKTOBER 2002 - DEBATAVOND STEVE STEVAERT - "N41 - WANNEER?" De afwezigen hadden op nieuw ongelijk! Hierbij volgen de uitslagen en rangschikkingen van de kaar ting en bakschieting bij de "Vrienden Ondereen" te Gij zegem. Bakschieting 1Callebaut Celina 690 De Winne 690 3. Vereecken Lidia 630 De Hovre Irene 630 5. Van Zande Christiane 590 Rangschikking 1De Winne Simone 1390 2. Callebaut Celina 1280 3. De Hovre Irene 1090 4. Moens Agnes 1070 Varona Angela 1070 In het SIF-beleidsplan (Soci aal Impuls Fonds) werd aan dacht geschonken aan de noodzakelijke herwaardering van Aalst-Rechteroever, zegt schepen Patrick De Smedt. Reeds eerder werden de dos siers restauratie konkers en voetgangerbrug over Dender goedgekeurd. Nu stonden de dossiers her- aanleg Korte Binnenstraat, Rapenstraat en deel Groen straat op de agenda van de ge meenteraad. Later volgt nog de aanleg van het Sint-Elisa- beth park en de bouw van een wijkcentrum in de Hertshage. Het stadsbestuur wil met het renoveren van deze straten van de wijk een woonerf ma ken dat gelijkgronds wordt aangelegd. De Rapenstraat wordt een éénrichtingsstraat en zal aan gelegd worden in zandkleuri ge betonstenen. Er worden nieuwe parkeerplaatsen voor zien en er zijn plannen voor het vergroten van de groenzo- ne ter hoogte van de kinder- kribbe. De Korte Binnenstraat wordt verkeersvrij en zal uit 5 pla teaus bestaan. Een plantenbak in het midden van de weg en de niveauverschillen zullen de straat verkeersvrij houden. In de Groenstraat komen er parkeerplaatsen aan beide straatkanten. Om het parkeer probleem voor de bewoners te beperken wordt een oplossing gezocht in de aanleg van een buurtparking op de hoek van de Groenstraat, goed voor twintig parkeerplaatsen. Ook in de Groenstraat zal enkel éénrichtingsverkeer mogelijk zijn. De drie wegen geven uit op de Binnenstraat, één van de grote invalswegen naar het stads centrum. Aan de Binnenstraat wordt er voorlopig niet ge raakt. Spelbreker is de heraan leg van de Zeebergbrug. Die moet eerst klaar zijn. In een latere begroting zullen hiertoe de nodige kredieten moeten voorzien worden. Kaarting 1. Van De Velde Jacqueline 342 2. Hooge Domien 320 3Vereecken Roger 314 4. Van Wesemael Simone 302 5. Van De Velde Jeanine 297 Rangschikking 1. Van De Velde Jacqueline 661 2. Hooge Domien 632 3. Duquet Willy 623 4. Van De Velde Jeanine 605 5. Van Den Bossche Celina 598 Leone Verberckmoes Na een korte ziekte heeft een van onze trouwste SP.a leden van Gijzegem ons verlaten. Onze Kd. FRANS VAN SAN- DE was een rasechte socialist in hart en nieren en was reeds jaren een van de stuwende SP.a leden die wij in de toe komst zeker zullen missen maar zeker niet vergeten. Daar het gedicht, vermeld op het prentje, geschreven door zijn kleindochter Christel zo spre kend is voor onze vriend FRANS vindt u hieronder des betreffende gedicht: Luister,... luister naar de stil te, Luister naar het gemis van 't kloppend hart; We voelen pas de beklemmen de kilte 't maakt ons zo verward, maar je wordt verwacht. Toch ben je niet meer bij ons, Het ligt niet meer in onze macht. Jouw rust is zacht als dons. Hoe het verder moet, zal de tijd ons tonen. Toch blijf je in ons hartje wo nen. Geborgen, maar dicht aan de oppervlakte Zodat een fijne herinnering steeds kan losweken. Geen relatie met sterkte of zwakte Maar een met trots die kan openbreken. Een trots die je eigen was, zo als je was op elkeen Van ons, zoals wij zijn op jou en hoopten dat je genas. We zullen je verschrikkelijk missen Maar je bent op welverdiende rust En ooit zullen we ons verge wissen, We zijn je wel terug ooit. Tot ziens Frans - De SP.a Gij zegem zal U niet vergeten. Het jaar is reeds een paar maanden oud en de lentekrie bels zijn reeds goed voelbaar. De voorbije activiteiten ken den een uitermate succes. De culturele- en toneel namiddag en de voordracht werden tel kens door een paar tientallen deelnemers bijgewoond. Ook onze wekelijkse woensdagna middag wordt druk bijge woond en het ledenbestand blijft nagenoeg status quo. Op zaterdag 30 maart van 2002 is er het provinciaal feest te Zot- tegem. Er zijn nog enkele plaatsen vrij en inschrijven kan op de woensdagnamiddag in ons lokaal. Op plaatselijk vlak is de eerste grote afspraak voorzien op za terdag 13 april 2002 om 14 uur in zaal "De Roos", Geraards- bergsestraat te Ninove voor het jaarlijks "Lentefeest". Op het programma de gebruikelijke koffietafel en gezellig samen zijn opgeluisterd door onze bekende DJ. Aan alle aanwezi gen wordt een verrassingsge schenk overhandigd, het wordt dus best gezellig. Op donderdag 18 april 2002 is er de provinciale daguitstap naar Westoria en Frans Vlaan deren. We bezoeken de West hoektoren Westoria met een gids. Daarna trekken we door de Westhoek via het Popering- se Hoppeland naar het Franse Kassei en Ekelsbeke, waar er gelegenheid is tot het middag- maai. Verder brengen we nog een bezoek aan de plaatselijke brouwerij, en na het proeven keren we terug huiswaarts. De deelname bedraagt 0,25 euro. Inschrijven kan in het clublo kaal op woensdagnamiddag of op het secretariaat. Zoals u kunt merken draait de activiteitenkalender op volle toeren. We hopen u alvast eens te mogen begroeten, tot ziens VFSG-Ninove We vernemen het plotselinge en onverwachte overlijden van de heer Felix Vanderstra- eten, lid van onze gepensio- neerdenbond. Langs deze weg maakt de bond haar in nige deelname over aan de familie in de diepe rouw die hen komt te treffen.

Voor Allen | 2002 | | pagina 9