De blinde vlekken van een potentaatje Roet in het eten Don Ouichot verliest pleit in de Vlaamse Ardennen Zwalm jg. 64 nr.4 april 2002 RECHT OP INFORMATIE EN PRIVACY Komt de blauwe bestuursmeerder- heid eindelijk in beweging voor de bevolking (en niet alleen meer voor het eigen belang)? Schijn bedriegt. Na 25 jaar blauw bewind is de afdamming van het Wijlegembeekje bijna een feit. Ook in Munkzwalm werd begonnen met wateropvang. Eindelijk komt de meerderheid in beweging en wordt de wateroverlast aangepakt. Het gemeentebestuur kon immers niet eeuwig beweren dat het ermee bezig was, zonder een vinger uit te steken. Geloof echter niet dat daarmee een einde gekomen is aan de laksheid. Voorbeelden? Vandaag is het niet meer geoorloofd dat wanneer iemand een beroep doet op de gemeentelijke administratie, ieder een in de gang hoort en ziet waaro ver het gaat. Niet de geringste priva cy is er verzekerd. In plaats van al zijn energie te steken in het beschieten van de oppositie en het bestrijden van windmolens, zou de burge meester zijn verbeten inzet al veel vroeger en beter moeten gebruikt hebben om de infrastructuur van het gemeentehuis te verbeteren. De sp.a Zwalm klaagt die erbarme lijke toestand reeds lang aan. Waarom moest het zolang duren vooraleer daarvan werk gemaakt werd? Ziet het potentaatje dan wer kelijk niet waar de noden van de bevolking liggen? Denkt hij nu echt dat de mensen zitten te wachten op meer bronzen beelden en daarvoor al de rest maar slikken? De meerder heid moet overigens niet altijd te pas en te onpas de lage belastingen als excuus inroepen. Naar de geringe beleidsdaden te oordelen, zijn die belastingen nog veel te hoog. Ja knikken Niet alleen inzake privacy schiet het gemeentebestuur veel te kort. Wat te denken over het gebrek aan dege lijke gemeentelijke informatie? Waar een goed beleid wordt gevoerd, hoeft men geen schrik te hebben om de mensen in te lichten. Waarom mag de bevolking niet weten waar mee de meerderheid bezig is? Heeft zij daarop geen recht? Wat heeft de meerderheid te verbergen? Waarom mogen we niet weten om welke duistere drogreden zo een verbeten strijd werd gevoerd tegen de inplan ting van de windmolen ondanks het feit dat dit initiatief zeer positief werd onthaald? De burgemeester regeert over Zwalm zoals het 100 jaar geleden nog gebruikelijk was: ouderwets, onaantastbaar en voor bijgestreefd, maar daarom niet min der arrogant. Zijn eigenmachtig optreden beknot maar al te vaak het belang van de inwoners van Zwalm. En wat zeggen de schepenen daar van? Het is veel te gemakkelijk om achter de rug van de big boss zijn beklag te doen en intussen vlijtig te blijven ja knikken. Kunnen zij werke lijk niet beter, of klopt het dat zij niet mogen mee besturen? STAAKMOLEN Aan het station van Sint-Denijs- Boekel - Nederzwalm ging een spoorwegloods (routehuis) in alle stilte over in de handen van de bur gemeester om er een restaurant van te maken met gebruik van de sta tionsparking voor de klanten. Dat gaat echter ten koste van de trein reizigers die parkeerruimte ver liezen. Een duidelijk voorbeeld van hoe de privé-belangen van de burge meester primeren op het comfort en het belang van de Zwalmse bevol king. Het is algemeen geweten dat in Zwalm al een ruim aanbod van eet- gelegenheden bestaat. Misschien hebben de bronzen beelden dit in de hand gewerkt? De burgemeester beweert alvast dat de beelden de Zwalmse horeca geen windeieren Verantwoordelijke Zwalmse sp.a Patrick Moreels Borstekouterstraat 49,9630 Zwalm tel. 055-49 96 51 p.moreels@wanadoo.be leggen. Waarschijnlijk bekroop hem daarom de onweerstaanbare drang om zelf een restaurant in te richten en dus ook om klanten af te snoepen van de horeca. De benaming is alvast veelzeggend:'"t Roethuisje". Dat zijn nieuw restaurant roet in het eten gooit van de Zwalmse restaurant houders zal hem een zorg wezen. Toch sneert de VLD-voorzitster in "De Burgerkrant" naar de oppositie: "Oppositie voeren is eerst en vooral en altijd het belang van de gemeen te en de gemeenschap voorop stel len." Zeer merkwaardig. Dat de oppositie de gemeenschap moet dienen, weet zij opperbest. Maar dat de blauwe meerderheid die stelregel als basis zou moeten gebruiken voor een goed beleid, is haar blijkbaar onbekend. Zwalm is heinde en verre bekend als de molengemeente bij uitstek. Daarom is het zeer bevreemdend dat de burgemeester nu plots de vijf bronzen beelden als de grote trek pleister naar voor schuift voor het Zwalmtoerisme. Deze beelden zou den volgens de wijze man "de horeca geen windeieren leggen". Denken de Zwalmse horeca-uitbaters er ook zo over? De burgemeester tracht eigenlijk de aandacht af te leiden om te vermij den dat er een link wordt gelegd tus sen watermolens en windmolens. Hoe zit de vork aan de steel? De vzw Vinkemolen probeert sinds geruime tijd de staakmolen van Oosterzele naar Sint-Denijs-Boekel over te bren gen. Op de hoogvlakte van Franskouteren zou die molen prachtig tot zijn recht komen en vast en zeker een bijkomende aantrek kingskracht uitoefenen op toeristen. Dit kan alleen maar goed zijn voor iedereen, zeker ook voor de horeca. Maar in plaats van dit mooie initia tief toe te juichen, trekt de burge meester geharnast, maar helaas gewapend met lichtzinnige argu menten, ten strijde tegen de inplan ting van de windmolen. Een gekend Spaans ridder deed hem dat ooit voor en werd daardoor wereldbe- 18 roemd. Zou de burgemeester daar de inspiratie halen? Dat de bezieler van dit prachtig initi atief, Geert Wisse, tijdens de vorige gemeenteraadsverkiezingen voor Agalev opkwam, is op zich al ruim voldoende voor het schepencollege om dit project te kelderen. Al wordt dit natuurlijk met klem tegenge sproken. Het provinciebestuur ver wierp de klacht van het schepencol lege tegen de staakmolen. Zo werd het licht op groen gezet voor de her opbouw ervan. Het Zwalms schepen college zag uiteindelijk het ridicule van zijn bezwaren in en stopt verde re verzetspogingen. De bevolking kan daar alleen maar gelukkig om zijn. Het licht staat op groen voor de heropbouw van de staakmolen. (foto VA) Denkt de burgemeester nu echt dat de mensen zitten te wachten op meer bronzen beelden en daarvoor al de rest maar slikken? (foto VA)

Voor Allen | 2002 | | pagina 18