Zwaar Meiavondfeest Mee op stap in Aalst Dossier jg. 64 nr.5 mei 2002 DENDERLEEUW Het was een spannend moment. Na twee jaar niets, organiseerden de sp.a Denderleeuw op 30 april een Meiavondfeest in de kantine van Standaard Denderleeuw. Geen gewoon avondfeest met tradi tionele toespraken, leuke babbelt jes en bleke trappisten. Nee, we programmeerden een jong en degelijk muziekfeest (dat moest starten om acht uur, maar hoe gaat dat op zo'n dagen...). De eerste groep op het programma was GroundzerO. Zij brachten een leuk repertoire gekende nummers uit het laatste decennium. Wat iedereen enorm opviel was de stemkwaliteit van zanger Erwin. Diepe bassen of hoge falsetstem metjes, niets lijkt hem te moeilijk. De GroundzerO's konden aldus makkelijk anderhalf uur gesmaakte muziek ten gehore brengen, ledereen was het er volmondig over eens: dit was gewoon goed. We kij ken dan ook uit naar de Pardessusfeesten waar GroundzerO dit jaar ook te gast is. In het late uur (na elven) sprongen de gasten van Promille het podium op. Leadzanger (en sp.a-afdelings- voorzitter) Stefan kondigde aan dat zij de ietwat hardere rock zouden opvoeren. En als Stefan iets zegt, dan doet hij dat blijkbaar ook. Nederlandstalige en Engelstalige bekende nummers galmden door de kantine (voor sommigen toch ietwat te luid). Bij de eerste klanken van The Scene gingen al enkele enthousiastelingen aan het shaken. Wat later werd er echt gedanst op Purple Rain en toen twee uur later Meisjes uit de luidsprekers galmde, schreeuwde het publiek zich schor om de band te overstemmen. Een geslaagde avond? Jawel. Een enkeling merkte op dat er voor de ouderen onder ons niet echt iets was voorzien en dat we de interna tionale niet speelden. Klopt. We zul len er dan ook voor zorgen dit bij een volgende gelegenheid recht te zetten: een muzikale belofte voor onze oudere leden en de internatio nale op cassette of CD (en waarom ook niet in een rocky versie?). Dat we om drie uur's nachts, met de 1 Meioptocht in het achterhoofd (en wat bier in het voorhoofd) de laat ste tooghangers de deur uit moesten werken spreekt echter echt in ons voordeel: er was volk en men heeft hiervan genoten. Voor herhaling vatbaar! (JBG) DOMPER OP DE FEESTELIJKHEDEN Hoewel we al ver van op voorhand de Meiavond voorbereidden en aankondigden en hiervoor de gemeentelijke diensten aanspraken (podium, elektriciteit...) deelde het schepencollege met een vriendelijk telefoontje aan onze fractievoorzit ter mee dat er op 30 april een gemeenteraad werd gepland."En of we dit erg vonden?" Een gemeente raad op Meiavond... Nu is het echter zo dat het schepencollege de gemeenteraad samenroept wan neer het dat wil, ongeacht of we dit nu erg vinden of niet. Volgens eerste schepen Jan De Nul (CD&V) zou deze gemeenteraad niet te lang duren, want er stonden alleen enkele dringende technische punten op de agenda. Ook was men bereid (och wat zijn ze goed) deze "eerste gemeenteraad op een Meiavond ooit" vroeger te laten starten, gezien het feit dat wij een feestje hadden. De agenda bleek achteraf zowat dertig punten te bevatten. Hopelijk nam het college het onze fractie niet kwalijk dat ze de gemeente raad verliet om kwart voor acht. De sp.a-feestdeuren stonden reeds open van zeven uur. Onze mandata rissen moesten toch de kans krijgen de mensen te begroeten en met hen mee te feesten? Of niet soms? Kwisvraag: op kerstavond afspraak voor een speciaal gemeenteraadje? (SDK) JAARLIJKSE BLOEMENHULDE Wat onwennig en met een behoor lijk tekort aan slaap bliezen de bestuursleden en mandatarissen op 1 mei om 9 uur op het stationsplein van Denderleeuw verzamelen. Na een verhelderende kop koffie in het stationsbuffet werd een bloemen hulde gebracht aan het beeld van Prosper De Bruyn. Nadien reden we naar het sportpark. Hier brachten we hulde aan het monument van Armand De Pelsmaecker. In onze gelederen tellen we nu drie genera ties afstammelingen van Armand: OCMW-raadslid Sonja De Pelsmaecker (met echtgenoot Robert), gemeenteraadslid Jo Fonck (de zoon) en kleuter Sebbe (zoon van Jo), die wat graag poseert voor een foto. Daarna stonden we paraat in Aalst voor de jaarlijkse Meimanifestatie. Toespraken, de internationale, een ingekorte wandeling en veel regen... Maar daarover kun je in deze voor allen nog veel meer lezen. (SDK) Denderleeuws zingende en bassende voorzitter op Meiavond. Promille, heet de groep veelzeggend, (foto CF) HAALTERT Na het succes van vorig jaar trok de sp.a Groot-Haaltert ook deze keer in groep naar de 1 Meioptocht in Aalst. De weergoden waren ons dit jaar minder goed gezind. Als gevolg daarvan werden de spee ches zeer kort gehouden om de deelnemers niet nodeloos in de kou en de regen te laten staan. Gewapend met de nieuwe sp.a-vlaggen waren het bijna voltallig bestuur en nog andere sp.a-leden present. Zo wilde de afdeling Groot-Haaltert aan iedereen duidelijk maken dat ze wil uitgroeien tot een stevige groep binnen onze sp.a-federatie. Laurent Vermassen Bloemenhulde: de pioniers worden niet vergeten, (foto GF) Drie generaties afstammelingen van bur gemeester en volksvertegenwoordiger Armand De Pelsmaecker: geschiedenis, heden én toekomst, (foto GF) n

Voor Allen | 2002 | | pagina 11