Een écht volksfeest Traditie in eer hersteld Meiavondfeest wijkafdeling Sint-Lievens-Esse Dossier jg. 64 nr.s mei 2002 OUDENAARDE Ondanks het slechte weer, bracht het totaal vernieuwde i Meiconcept in Oudenaarde in totaal meer dan 1000 mensen op de been. De sp.a afdelingen van Maarkedal, Kruishoutem en Oudenaarde kozen radicaal voor een aantrekkelijk 1 Meigebeuren, een combinatie van traditie en eigentijdse activiteiten. Zo werd de 1 Meioptocht gekoppeld aan een familiehappening, barbecue en rommelmarkt. Om de drempel zo laag mogelijk te houden, vond het gebeuren plaats in een feesttent in het Liedtspark. Op Meiavond ging alle aandacht uit naar de jongeren. Op de Animofuif met DJ's Jan Vervloet en Joy gingen 400 dolenthousiaste fuifnummers uit de bol. Het was hartverwarmend om vast te stellen dat de mensen die er waren het tof en gezellig vonden, dat er een open sfeer was, kortom dat er opnieuw animo in de sp.a zat. Gedaan dus met bekrompen en op onszelf gerichte activiteiten, definitief gedaan met het sekteleven in onze partij. Zonder de steun van Bond Moyson Oost-Vlaanderen, ABVV, P&V en Bank Nagelmackers konden we onze militanten en sympathisanten dit programma nooit aanbieden. Dank ook aan de vele vrijwilligers van Maarkedal, Kruishoutem en Oudenaarde die keihard gewerkt hebben om alles tot een goed einde te brengen. Stefaan Thijs HERZELE Ruim 90 aanwezigen waren er op een traditioneel eetfestijn met kop, haring en pellepatatten, voor het eerst sinds lang weer georganiseerd door de wijkafdeling Herzele-centrum, samen met de wijk Hillegem. Stevige kost maar dat was ook nodig om daarna tot in de vroege uurtjes de benen uit te slaan op muziek van Rosita en club 68. Op 1 Mei zelf zagen we grote belangstelling voor de zevende uitgave van de i Meikwis. Zeven ploegen traden tegen elkaar in het strijdperk met vragen over socialisme, cultuur, Herzeelse toestanden, sport, actualiteit en een praktische proef (geluiden raden, niet simpel). Het was uiteindelijk de ploeg Bondgenoten die met de beker, geschonken door Steve Stevaert, huiswaarts mocht keren. Ook de ondertussen beroemde fri- kandon met krieken had veel succes tijdens de pauze. Oproep aan de ploeg van de wijk Hillegem: neem volgend jaar een kaartje mee om op tijd de weg te vinden naar de Floreal. (DVM) Naar jaarlijkse gewoonte werd op 30 april in Sint-Lievens-Esse de Meiavondeting georganiseerd. De 92-jarige Fons Versteels werd gehuldigd door het bestuur. Parlementslid Dirk Van Der Maelen overhandigde hem een geschenk als dank voor zijn nog steeds actieve inzet. Elk jaar verkoopt Fons bijvoorbeeld nog altijd meer dan 100 loten van onze tombola. Proficiat Fons. Provincieraadslid Jo De Loor bracht een reeks zeer goede standpunten naar voor over onderwijs, vervoer, milieu en sociale zekerheid. Hij hield de aan wezigen aan hun stoel gekluisterd. Dank aan het sp.a-bestuur dat alweer zijn beste beentje voor zette. Natasja Nica Fons Versteels, 92 maar nog steeds actief. Proficiat! (foto CF) Laat de vijand maar lachen met het barbecuesocialisme, als het maar smaakt, (foto Hendrik De Schrijver) Zonder woorden, (foto Hendrik De Schrijver) 13

Voor Allen | 2002 | | pagina 13