Het zwarte randje van Gemeentebelangen Ook de vrije school barst uit haar voegen A never ending story Kluisbergen jg. 64 nr.5 mei 2002 DUBIEUZE SUBSIDIE Eind april stelde Gemeente-belan gen (GB) voor een bijdrage te lev eren in de organisatiekosten van de Europeade voor Europese Volkscultuur die in juli in - of all places - Antwerpen plaats vindt. Waar het Europeadecomité zelf voorstelde 75 euro te schenken, maakte Gemeentebelangen daar meteen maar 250 euro van. Een en ander leek de sp.a-fractie na eerste lectuur een faits divers, maar dat is het helemaal niet. U herin nert zich wellicht nog dat de Kluisbergense verenigingen het sinds kort met 20 procent minder subsidie moeten stellen. Tegelijk stellen we vast dat GB bijzonder gul tegemoet wil komen aan de vraag van de Vrienden van de Europeade om een eenmalige geldelijke steun voor de organisatie van de 39ste Europeade, een festival in het teken van de volksdans, de volkscultuur en het volkslied. Waar het organisa tiecomité 75 euro voorstelt, wil GB 250 euro overmaken. De sp.a-fractie las in de brief van het Euro peadecomité dat het gemeentebe stuur in ruil voor die 75 euro de ere gast is op verschillende van de tope- venementen van de Europeade. We nemen aan dat GB voor 250 euro ook de kinderen en nog wat vrien den mag meenemen, maar we vroe gen hen toch dat te willen doen op eigen kosten en niet op die van de belastingbetaler. Overigens zien we met dit initiatief op geen enkele manier de belangen van de Kluisbergenaren gediend. BLAUW-BLAUW OF ZWART-ZWART? Met de namen die allemaal in de brief terug te vinden zijn (van zowel het organisatiecomité als het aan bevelingscomité) bevindt GB zich trouwens in leuk (extreemrechts) gezelschap. Sommige onder hen zijn, samen met onder meer Gerolf Annemans of Guido Tastenhoye (Vlaams Blok), graag geziene gasten op de activiteiten van bij voorbeeld het Vormingsinstituut Wies Moens. De lezingen daar gaan dan over leven en werk van Joris Van Severen of over het ontstaan van het NSV. Een aantal organisaties die door de leden van het aanbevelingsco mité worden vertegenwoordigd, vonden we terug op het VlaNaNet, het Vlaams Nationalistisch Net, tus sen onder meer Voorpost, Weerfront en NSV. We willen geloven dat de eer van GB ook haar trouw is, maar vragen Willequet en co die in hun vrije tijd te bewijzen en ze ook met eigen middelen te bekostigen. De toegezegde subsidies aan het Vlaams Internationaal Cen trum vonden we al serieus over de schreef gaan, maar met dit voorstel maken ze het toch wel een beetje al te bont. Benieuwd hoe liberaal mijnheer De Gucht deze vrijgevigheid zal vinden. Wij laten een en ander niet blauw- blauw (of moeten we zeggen 'zwart-zwart'). De sp.a-fractie kon voorliggend voorstel dan ook in geen geval goedkeuren. In de jongste laatste sp.a-publicatie Spots op Kluisbergen, die u een maand geleden in de bus vond, legde sp.a Kluisbergen de vinger op de wonde van de krappe behuizing van de Ruiense gemeenteschool. Die is, zo schreven we, het gevolg van het succes van de school en dus van de inzet van de ganse ploeg die er werkzaam is. Door de ene school een pluim op de hoed te steken, wilde de sp.a de ande re (lees: de vrije school) helemaal geen onrecht aandoen. Toch bereikte ons het bericht dat het personeel van de Ruiense vrije school zich door ons arti kel een beetje tekort gedaan voelde. Voor alle duidelijkheid: het gemeentebestuur - en nog minder de sp.a-frac tie in de gemeenteraad - heeft weinig of geen bevoegdheid over de vrije school. Dus beperkten wij onze opmerkingen en voorstellen tot de gemeenteschool. Dit neemt niet weg dat wij ons ervan bewust zijn dat ook het personeel van de vrije school elke dag opnieuw enthousiast les geeft, en dat ook de vrije school wel met plaatsgebrek kan kampen. De sp.a Kluisbergen wil er alleen op wijzen dat het gemeentebestuur, als inrichtende macht van de gemeenteschool, haar verantwoordelijkheden moet opnemen. Misschien moeten we het in de toekomst wat vaker hebben over mogelijke samenwerking tussen beide netten. Verantwoordelijke sp.a Kluisbergen Pascal Vansteenbrugge Hazestraat 17,9690 Kluisbergen tel. 055-38 60 06 Pascal.Vansteenbrugge@spv.fgov.be JANSSENS' RONDE VAN VLAANDEREN Enkele weken geleden was sp.a Kluisbergen, samen met sp.a Avelgem, gastheer van nationaal voorzitter Patrick Janssens. Op uitnodiging van beide afdelingen debatteerden drie verschillende panels met Janssens over respectievelijk leven en werken, onderwijs en milieu en wereldeconomie. Een goed gevulde zaal luisterde geboeid naar standpunten die er niet altijd als zoete koek ingingen, maar dat kwam het debat eigenlijk alleen maar ten goede. Wij nemen graag de gelegenheid te baat om nogmaals de men sen van ondermeer ABVV, ACV, Wereldwinkel, Natuurpunt, het Sint-Jan- Berchmanscollege, het Avelgems atheneum en de Stichting Omer Wattez te bedanken voor hun gewaardeerde inbreng. 16

Voor Allen | 2002 | | pagina 16