Ongezien knoeiwerk Pendelparking voor station Appelterre Ninove Gemeentebelastingen minstens 620.000 euro hoger Ook vierde deel Markt moet aangepakt worden jg. 64 nr.5 mei 2002 OCMW-BELEID De OCMW-voorzitter maakte van zijn begroting 2002 zo'n knoeiboel, dat de burgemeester zich verplicht zag de goedkeuring ervan uit te stellen. Ondertussen wordt geen werk gemaakt van het noodzake lijke nieuwe rusthuis. Op de gemeenteraadszitting van 25 april werd de goedkeuring van het OCMW-budget 2002 voorgelegd. De toelichting ervan door voorzitter Paul De Schepper (CD&V) was wel zeer beknopt. De burgemeester ging wijselijk in op de vraag van de oppositie, onder meer bij monde van Fons Schorreel (sp.a), om de goedkeuring naar een latere datum te verdagen. Die beslissing was terecht, gezien de mankementen. De begroting was chaotisch opgesteld. De stuk ken waren laattijdig ter beschik king. Essentiële elementen zoals het meerjarenplan, de financiële nota, de toelichting infocohier en het strategisch plan ontbraken. GEEN VERRASSING Voor de sp.a is deze knoeiboel al lang geen verrassing meer. Onze OCMW-raadsleden Anne Vanden Berghe en Daisy De Vierman klagen oonophoudelijk het wanbeleid aan. Hun vragen over de beleidsvisie blij ven echter onbeantwoord. De reden ligt voor de hand: meer dan een jaar na haar aanstelling is de CD&V/VLD-meerderheid (of is het omgekeerd?) er nog niet in ge slaagd een duidelijke beleidsvisie uit te tekenen. Vertrekken ze van verschillende keuzen of heerst er nu al onenig heid binnen de coalitie? Een tijdje geleden meldde "De Burgerkrant" fier dat het Ninoofse OCMW-beleid blauw kleurt. Te blauw voor de CD&V? VERKEKEN KANS Wat er ook achter zit, dit gerommel is een slechte zaak, zeker omdat het OCMW vooral een rust- en verzor gingsinstelling gesmeerd moet laten draaien. Hoe zit het bijvoor beeld met de milieuvergunning van het oude rustoord? De vergunning voor een nieuw rustoord is inmiddels vervallen, terwijl alle plannen klaar waren voor de bouw ervan op de binnenkoer van het OCMW. Dit is een verkeken kans, de fout rechtzetten zal opnieuw op kosten van de bevolking gebeuren. Maar de bestuurscoalitie speelt vooral met vuur ten aanzien van de bejaarden. Zal er in de toekomst nog wel een OCMW-rustoord zijn? Indien niet, waar moeten onbe middelde en zorghoevende bejaarden dan heen (in de privé- rusthuizen slaan de prijzen de pan uit)? De besluiteloosheid en het misma nagement van het stadsbestuur schept een sfeer van onzekerheid bij de bevolking en het personeel. De sp.a zal echter blijven ijveren voor een modern, voor elkeen toe gankelijk én betaalbaar rustoord in het centrum van Ninove. Gebrek aan beleidsvisie en knoei werk brengen het noodzakelijk nieuw rusthuis in de problemen, (foto VA) Het VLD-CD&V-stadsbestuur besliste vanaf dit jaar een zogenaamde alge mene gemeentelijke heffing in te voeren, ter vervanging van de bestaande algemene milieubelasting. Laat u evenwel niet misleiden: er verandert meer dan de naam alleen. In feite gaat het om een regelrechte belastingverhoging van om en bij de 620.000 euro, omdat niet alleen de tarieven in belangrijke mate worden verhoogd, maar ook de huisvuilzak voortaan 1,25 euro in plaats van 0,75 euro kost. Daarenboven werd de gratis rol huisvuilzakken afgeschaft. Het principe "de vervuiler betaalt" wordt duchtig met de voeten getreden. Vanuit deze optiek moet de basisbelasting immers zo laag mogelijk gehouden en moeten de kosten doorgerekend wor den in de prijs per vuilniszak. Mogen we er hier nogmaals aan herinneren dat de VLD en vooral de CD&V voor de verkie zingen beloofden dat ze de gemeentebelasting verder zou den verlagen? De sp.a zal hen wel met de neus op de feiten drukken. Huisvuilzakken zorgen door de VLD-CD&V voor een flinke knauw in de portemonnee, (foto VA) De omgevingswerken aan de Koepoort en de Markt, waartoe gewezen schepen van Openbare Werken Fons Schorreel nog de opdracht gaf, bezorgden de stad een sfeervol en vernieuwd aanzicht, maar bleven onder het nieuwe bestuur onafgewerkt. Hoe lang nog? Er werd een gescheiden rioleringsstelsel aangelegd, waarbij het oppervlak tewater afgeleid wordt naar de Dender en het afvalwater naar de collector. Belangrijk was ook het verlagen van de collector, zodat bij de uitvoering van de werken aan de Centrumlaan en het tweede deel van de Markt het over stromingsgevaar definitief opgelost kon worden. Omdat verbetering ook verfraaiing inhoudt, bestelde de stad het kunstwerk "Twijnster" bij Gis De Mayer uit Denderwindeke. Dit werk herinnert aan de industriële geschiedenis van Ninove. Vandaag is het plein echter nog niet klaar: het is noodzakelijk dat ook de vierde zijde afgewerkt wordt. Een plein kan pas mooi zijn door zijn sfeer en beslotenheid. Tijdens de jongste gemeenteraad stelde sp.a-fractieleider Fons Schorreel voor om in verband hiermee dringend de verkoop van de stadsgronden aan te vatten. Dit kan perfect gebeuren binnen het goedgekeurde Bijzonder Plan van Aanleg. In de vorige bestuursperiode werden de plannen klaargemaakt voor een gezamenlijk project van privé-appartementen en sociale koopappartemen ten. De notaris werd reeds aangesteld. De bevoegde schepen verklaarde zich akkoord met het principe, maar stel de dat de gronden tijdens de werken aan de Centrumlaan zullen gebruikt worden voor de dinsdagmarkt. Dat wil volgens ons niet zeggen dat de grond niet kan verkocht worden, zeker omdat er tussen de verkoop en de uitvoering van de bouwwerken maanden zullen verlopen. fat mensen uit de streek gebruiken het station vaffv^ppelterre om aanleg goed. De NMBS zal instaan voor net opstellen van het plan Nogal wat mensen uit de streek gebruiken het station vaW^ppelterre dagelijks tussen werk- en woonplaats te pendelen. Geen wonder dat de huidige parking veel te klein is geworden. De wagens worden dan maar her en der in de straten rond het station achtergelaten, wat dan weer weinig bevorderlijk is voor de verkeersveiligheid van fietsers en voetgan gers. De er reeds jaren vervallen bijliggende vroegere loskade (eigendom van de NMBS) bood de mogelijkheid een nieuwe pendelparking aan te leggen, bovenop de bestaande parkeerplaatsen op het stationsplein. De gemeenteraad keurde dan ook op 18 april jl. de herinrichting en nieuwe nleg goed. De NMBS zal instaan voor net opstellen van het plan en bestek, de aanbesteding en de uitvoering van de werken. De kosten voor het herinrichten van het bestaande reeds ingelijfde gedeelte van de par king worden gedragen door de stad. De talrijke pendelaars (en zeker ook de bewoners van de stationsbuurt) kunnen tevreden zijn. 17 Verantwoordelijke Ninoofse sp.a Jacques Timmermans Echel 34,9401 Ninove - Pollare tel. 054-33 81 06 - 02-552 93 09 jacques.timmermans@vlaamsparlement.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 17