Het olifantje en de ijspiste Uit de gemeenteraad Oudenaarde jg. 64 nr.s mei 2002 De gemeenteraad van 29 april telde 45 agendapunten in de open bare zitting en 12 in geheime zitting. Daarenboven stelde de fractie SAMEN-sp.a enkele belangrijke zaken aan de orde. Een overzicht. Er werden drie aanvragen voor het plaatsen van een pictogram voor mindervaliden ingediend. Het halfmaandelijks beurtelings parke ren in de Nieuwstraat in Bevere, dat wij hadden aangevraagd, werd goedgekeurd. De eerste maatregel voor een betere doorstroming van de Lijn werd besproken. Een bevoorrechte busbaan de bus vlugger door het cen trum laten rijden. Daarom moet het verkeer op het Tacambaroplein voorrang verlenen aan het verkeer dat uit de Stationsstraat komt. Omdat het centrum tijdens de spitsuren dichtslibt, hadden wij lang geleden voorgesteld om tijdens die uren de Meerspoort open te stellen vanaf de Beverestraat, richting Minderbroedersstraat. De meerderheid deelt voorlopig deze mening. De gemeenteraad keur de ons voorstel goed, met de volgende woorden: "In de Meerspoort, gedeelte tussen de spoorwegbrug en Residentie Parma, wordt het verkeer van de voertuigen met uitzondering van de fietsers en bromfietsers verboden in beide richtingen - met uit zondering op schooldagen van 12 tot 13 uur en van 16 tot 17 uur en op donderdag tussen 8 en 13 uur in de richting Beverestraat- Minderbroederstraat." Voor zwaar verkeer geldt altijd een verbod. De bewoners van de Molenstraat die een uitweg hebben aan de achterkant van Hoge Bunders, vragen al lang de mogelijkheid om een garage te bouwen. Onze gemeenteraadsleden kaartten deze zaak meermaals aan, ook nu weer. Na de werken die Telecom B zal uitvoeren in de Baarstraat-Louise Mariekaai, zal de stad meewerken om de voetpaden degelijk te herstellen. Wij kijken er naar uit. De wegmarkering in de Fietelstraat is niet reglementair aange bracht en wekt al verscheidene maanden veel discussie op. Ze is nog altijd niet verwijderd. Het stadsbestuur beloofde dat alles voor 20 mei in orde zou komen. Veldkanonnen storen volgens buurtbewoners vele gezinnen, ook tijdens het weekend. Hiervoor moet dringend een oplossing gezocht worden. De meerderheid beloofde dat er een politieregle- ment opgemaakt zal worden. Op de speelplaats van de oude gemeenteschool in Eine is het bas ketbord reeds jaren stuk. Na vele vragen van de jongeren, die ook tot de gemeenteraad doordrongen, beloofde de bevoegde schepen er werk van te maken. De zomervakantie is in zicht. SAMEN-sp.a stelde voor de mogelijk heid te onderzoeken om speelstraten open te stellen. Dit is straten tijdens de vakantie tijdelijk afsluiten voor het verkeer, om ruimte te scheppen voor spelende kinderen. Maar de bestuursmeerderheid ziet zoiets niet zitten. Straten dienen niet om in te spelen, zegt zij. In dat geval verwacht SAMEN-sp.a dat in iedere deelgemeente een veilig speelplein met speeltuigen wordt ingericht. De verkeersveiligheid op de N46 kwam weer aan bod, nu er een nieuwe bovenlaag aangebracht is. Het buurtcomité was aanwezig in de raadzaal. De bestuursmeerderheid van VLD en CD&V deed niet eens de moeite om te antwoorden op vragen van het actieco mité. Volgens het comité is de verkeersveiligheid absoluut geen prioriteit van het schepencollege. Het college wil niet ingaan op de vraag van het actiecomité om een inhaalverbod op te leggen. Nochtans nemen veel schoolkinderen deze weg. Wij drongen nog maals aan om duidelijker de maximumsnelheid van 50 km/uur aan te geven. Op een vraag over de snelheidscontrole door de politie kregen we geen antwoord. De volgende keer ondernemen we een derde poging. Het antwoord op een vraag over het aanleggen van een voetpad vanaf het Provinciaal Instituut Vlaamse Ardennen (nieuwe school) was zeer bevreemdend. Zeker omdat vele jongeren vanaf die plaats (Minderbroederstraat) te voet naar de bus of de trein stap pen. De bevoegde schepen vertelde simpelweg dat de school niets gevraagd had. Wat een gemeenteraadslid of een gewone burger opmerkt, raakt dus de koude kleren van bestuursmeerderheid niet. En dan maar leuteren over "open beleid". Julien Verstraeten Het stadsbestuur heeft 12.400 euro veil voor de aankoop van een afval- ruimmachine die vooral de voet paden in de winkelstraten en de markt moet proper houden. Lucien Foubert vreest dat de inwoners uit de deelgemeenten dit zogenaamde olifantje zelden of nooit te zien zullen krijgen. Lucien Foubert:"Ik ben bang dat het olifantje alleen-maar rond de markt zal rijden en dat het uiteindelijk uit gewoonte niet verder meer zal geraken. Ook in de deelgemeenten Verantwoordelijke Oudenaardse sp.a Julien Verstraeten Gentstraat 184,9700 Oudenaarde tel. 055-31 43 69 moeten voetpaden echter proper gehouden worden." Op de gemeenteraad van 29 april uitte Foubert zijn bezorgdheid hier over. De schepen van Openbare Werken bevestigde eigenlijk gro tendeels dat het olifantje hoofdza kelijk in de centrumstraten zal inge zet worden. Voor het proper houden van de deelgemeenten wordt naar een gespecialiseerde firma uitgeke ken. Lucien Foubert kondigde aan dat hij stipt zal opvolgen of dit ook goed gebeurt en of men er niet zijn voeten aan veegt... GLADDE JONGENS De CD&V stelde voor tijdens de vol gende kerst- en nieuwjaarsperiode gedurende enkele weken een ijs- piste aan te leggen op de Markt. Goedkoop is de aanleg van een tij delijke ijspiste alvast niet. Het kost ongeveer 62.000 euro wist de bevoegde schepen. Toch wil hij zijn best doen voor de ijspiste. Hij zou zelfs al enkele sponsors gevonden hebben. Volgens berekeningen van Samen zou de totale kost wel eens het dub bele kunnen bedragen. Daarom merkte raadslid Foubert op dat het beter zou zijn het plots gevonden geld te gebruiken voor het aan kopen van strooizout voor de voet paden of voor het herstellen van de zovele slechte voetpaden. Op die manier zouden toch enkele van de vierhonderd klachten van bewoners opgelost worden. "Geen geld om ijs te maken, maar geld om ijs te bestrijden", lanceerde Foubert. We volgen het op en hopen dat nie mand over dit voorstel uitglijdt. 18

Voor Allen | 2002 | | pagina 18