Nooit geziene affiche Zottegem Algemene statutaire ledenvergadering Fietstocht Picarrencomité Godveerdegem jg. 64 nr.5 mei 2002 ROCK DANCE ZOTTEGEM Al voor de negende keer stelt Animo (voorheen Jongsocialisten) een spetterende topaffiche samen. Op zaterdag 6 juli 2002 kunnen Zottegem en omstreken terug het beste verwachten en genieten van het muzikale gebeuren bij uitstek. Rock Zottegem staat immers garant voor een gezonde ambiance, demo cratische prijzen, gezelligheid and last but not least een welover wogen selectie van groepen van eigen bodem en buitenlandse top pers. Traditiegetrouw past Rock Zot tegem in de Culturele Week en nu ook in het project "2002 Vlaanderen Feest". De organisatie verloopt in samenwerking met Cultuur Ontspanning na Arbeid en de Culturele Jongerencentrale. Rock Zottegem vindt plaats in een tentencomplex aan de Bevegemse Vijvers en gaat van start om 16 uur. Kaarten in voorverkoop kosten 8 euro en kunnen verkregen worden in alle FNAC-winkels en in plaatse lijke cafés. Affiches zijn vanaf 1 juni te verkrijgen in het P&V-kantoor in de Trapstraat en het Volkshuis op de Markt. Voor meer praktische infor matie kunt u de website http://www.rock-zottegem.be raadplegen. WERELDTOPPERS Dit jaar worden opnieuw zeven groepen geprogrammeerd, waar van twee absolute wereldtoppers die in combinatie met de andere groepen een in onze provincie nooit geziene affiche opleveren. Hier zijn ze: de winnaar van de Nacht Zottegemse Rock, Camden, Eden, Monza, Dog Eat Dog, Das Pop en als top of the bill The Levellers. De Nacht van de Zottegemse Rock zorgt zoals gewoonlijk voor de ope ner van Rock Zottegem. Wie het dit jaar wordt, wordt bepaald tijdens de finale eind mei. Frontman Axl Peleman (ex-Ashbury Faith) staat in voor de vocals van Camden en samen met zijn groep is hij van plan het vuur te doen oplaai en. Dat deze nieuwe Belgische for matie zeker en vast zal aanslaan deze zomer, zal blijken op de festi vals. Axl belooft dat hij Zottegem op zijn kop zal zetten op 6 juli. Daarna is het de beurt aan de Belgische vrouwelijke formatie Eden, in een nieuwe bezetting. Haar eerste CD, Morning Bear, leverde meteen een resem radiohits op. De singles Star, Party Girl, Into the Night, Sunday en My Boat maakten het Studio Brussel-publiek razend enthousiast. Uitkijken dus wat deze twee fel besproken dames en hun muzikanten zullen teweegbrengen. Een warm gevoel? NAAR MONZA Nauwelijks enkele weken nadat Noordkaap zijn afscheidsconcert had gegeven, stond Stijn Meuris opnieuw aan de leiding van een nieuwe band, Monza. Liedjes, verha len, melodie, kracht, zo kan het repertoire omschreven worden. Een eerste reeks concerten gaf al een indruk: Monza bewandelt resoluut de weg waarvan Meuris op het einde van Noordkaap vond dat de groep hem kwijt was. De eerste sin gle, Van God Los, en daarna ook De ogen van Jenny en De stad kan zo koud zijn, groeiden uit tot de meest beklijvende radiohits van het jaar. Studio Brussel programmeerde deze songs een miljoen keer en de debuutsingle stond maar liefst 23 weken lang in De Afrekening. Vorig jaar was Monza te gast op Rock Werchter. Nu geven Meuris en de zijnen er bij ons een lap op. Als vijfde groep staat Dog Eat Dog geprogrammeerd. Deze vijfkoppige formatie uit New York en New Jersey maakte naam onder een jong skate- en snowboardpubliek met een feestelijke, door blazers opge fleurde variant op de hardcore/hip hop/metal-crossover. Dog Eat Dog zit niet verlegen om in hun songs kritiek te uiten op extremistische ideologieën (hoor No Fronts en Isms). Andere bekende songs zijn Expect the Unexpected, Who's the King enz.). De groep concerteerde reeds op het Lowlands-festival, Pinkpop, Rock Werchter. Rock Zottegem is het enige festival dat hij dit jaar in België aandoet. TEN VOETEN UIT Volgt dan niemand minder dan de Gentse band Das Pop. Na hun Rock Rally-overwinning in februari 1998 ging het deze jongens steeds beter voor de wind. Das Pop werd inder tijd omschreven als "een popgroep die iets knap doet met muziek op z'n Blurs en Jams". Zij zijn echter veel meer dan een groepje dat kri tiekloos de invloeden uit het verle den herkauwt, deze heren doen iets met de onmiskenbare echo's van Beatles, Bowie, Britpop, enz. Zij blij ven echter met beide voeten stevig in het heden staan. Naast hun aan stekelijke debuutsong A Different Beat, hebben zij nog tal van hits op hun repertoire staan waaronder Electronica for Lovers, Such a Day en The love Program. Das Pop doet deze zomer slechts twee festivals aan. De afsluiter ten slotte, is niet van de minste: The Levellers. Dit folkrock- gezelschap uit Brighton (Engeland), verwierf begin jaren 1990 een grote aanhang onder de jonge neohip- pies. Het slaagt erin zowel veel CD's aan de man te brengen, als live een sterke act neer te zetten. The Levellers krijgen op alle festivals de voeten van de grond. Met hun maatschappijkritische songs (o.a. Happy Birthday Revolution, Liberty Song) en met hun romantische tek sten (Beautiful Day, Dreams), mogen ze zich één van de beste Britse bands noemen. DANCE MET TMF Net zoals vorig jaar wordt het festivalweekend geopend met Dance Zottegem. Dit jaar wordt het een heuse TMF-Megadance, een party die tot ieders verbeelding spreekt met een aangepast decor en dito dansers en danseressen. De festivaltent wordt omgetoverd tot een grandioze dance-hall met spet terende TMF-DJ's VJ's, een onvoor stelbare klank- en lichtshow en noem maar op. Kortom, de ideale starter voor een spetterend weekend. Dance Zottegem heeft plaats op vrijdag 5 juli vanaf 20.30 uur, in het tentencomplex aan de Bevegemse Vijvers. Kaarten in voorverkoop kosten 7 euro en zijn te verkrijgen in de plaatselijke cafés en in alle FNAC-filialen. Een combiticket voor Dance- Rock Zottegem kost slechts 13 euro. Vrijdag 24 mei om 20 uur - Volkshuis, Markt 8, Zottegem Agenda: 1. Administratief verslag 2. Financieel verslag 3. Politiek verslag 4. Gedeeltelijke herverkiezing van het afdelingsbestuur Zijn uittredend: Guy De Loor, Kurt De Loor, Marleen Haelterman, Peter Herreman, Alfons Roelandt, Etienne Uytterhaegen, Willy Van Den Bossche, Carine Ysebaert. In toepassing van de statuten, worden elf bestuursleden met stemrecht rechtstreeks verkozen. De kandidaturen voor het afdelings bestuur moeten ingediend worden bij de voorzitter, André Van De Casteele, Pandelaarstraat 3,9620 Zottegem, ten laatste op woensdag 22 mei. Alle sp.a-leden zijn welkom. Vergeet niet uw lidkaart mee te brengen. Er worden geen persoonlijke uitnodigingen verstuurd. Op pinkstermaandag 20 mei pakt het Picarrencomité van Godveerdegem weer uit met zijn jaarlijkse fietstocht. Voorzitter Serbruyns en zijn enthousiaste groep stip pelden in het Zottegemse een uniek parcours van ongeveer 25 km uit. Zowat hal verwege is er een stop om even op krachten te komen. Het comité laat niets aan het toeval over en begeleidt de bonte bende met een materiaalwagen en een legertje motards. Na de fietstocht volgt een gezellig samenzijn. Elke sportieveling betaalt 3,50 euro en krijgt in ruil daarvoor, naast een verkwikkende sportieve namiddag, twee stevig belegde boterhammen en evenveel verfrissingen. Het vertreksein wordt gegeven om 14 uur stipt aan Café Gasthof Erwetegem, Kloosterstraat 2, Erwetegem. Inschrijven doet u het best vooraf bij voorzitter Serbruyns, Tweekerkenstraat 30, Zottegem (09/360.33.22). Luc Solemé 19 Verantwoordelijke Zottegemse sp.a André Van de Casteele Pandelarestraat 3,9620 Zottegem tel. 09-360 30 n Monza geeft er een lap op. (foto GF)

Voor Allen | 2002 | | pagina 19