CSC Agenda Cultuur V Agenda MOTORTREFFEN INTERNATIONALE SOLIDARITEIT jg. 64 nr.5 mei 2002 Denderleeuw té Luxe-eetfestijn CSC Het CSC-bestuur nodigt u graag uit op het jaar lijkse luxe-eetfestijn. We verwelkomen u op zaterdagavond 25 mei vanaf 17.00 uur en op zondag 26 mei vanaf 11.30 uur in de polyvalente zaal van het Koninklijk Athe-neum, Kouterbaan, Dender-leeuw. Op het menu: Aperitief naar keuze, steak-frie ten of zalmschotel. Wie dit wenst kan koffie met gebak nabestel len. Dames, heren, laat dit weekend de potten in de kast, u bent bij ons te gast. Geraardsbergen Showavond La Fiësta 2002 met CSC Ouden berg Op vrijdag 31 mei om 20 uur. Digno Garcia Para Siempre 2002, Spanish and Latin American Classics met Los Carios, Daniël Cardozo, Juan Carreras, Koen Crucke, Barbara Dex en Micha Marah. Plaats: Arjaantheater, Zonne-bloemstraat, Geraardsbergen. Groepsdeelname. Toegangsprijs: 18,6 euro. Info: 054/41 82 90 of 055/21.48.5°- Aantal plaatsen beperkt. CSC Wandelzoektocht Van zondag 23 juni tot en met zondag 15 sep tember organiseert CSC Vormingswerk in Vlaanderen een wandelzoektocht "Elf steden ten voeten uit". Drie tochten vinden plaats in Oost-Vlaanderen, waaronder één in Geraardsbergen. De voornaamste bedoeling is de deelnemers een aangename en ontspannende dag te bezorgen. Meteen kunnen ze (opnieuw) kennis maken met de Europese invloeden op onze eigen cultuur. Op elke wandeizoektocht komen acht Europese invloeden aan bod. Voor echte Bourgondiërs kan eten en drinken niet ontbreken. Cultuur, zowel klassiek ais populair, vormen twee lui ken. Naast geschiedenis is er ook aandacht voor het hedendaagse beleid en een toeristisch gegeven. Ten slotte wordt sportminnend Vlaanderen op zijn wenken bediend. Op zondag 23 juni om 14 uur heeft de startdag plaats, met speciale evenementen. In Geraardsbergen gebeurt de verwelkoming door het CSC Manneken Pis en de Reuzenfamilie aan het stadhuis op de Markt. Er wordt gezorgd voor animatie met het optreden van de dans groep BXS en de streetband Atmosfeeris. Voorts zijn er proevertjes met de lekkere echte Geraardsbergse Mattentaart en het Adriaansbier. Meer hierover verneemt u in ons juninummer. Noteer nu alvast deze datum In uw agenda. (JL) Herzele Rocken voor het blokken met CSC Op vrijdag 17 mei organiseert CSC Herzele voor de derde keer het minifestival "rocken voor het blokken", een podium voor muzikaal talent uit Herzele en directe omgeving. Muziekliefhebbers kunnen vooreen zeer demo cratisch prijsje (2,5 euro inclusief 1 drankje) een concert meepikken. Op het programma: OpA Bakkes, Native Instinct en Groove Grocery. OpA Bakkes is een kersvers groepje uit het Aalsterse met goede contacten in Herzele en brengt een totaal eigen sound die nog het beste te omschrijven is als een mengeling van folk met metal. Een niet vanzelfsprekende com binatie van muziekstijlen die voor verrassingen kan zorgen. "Native Instinct is de groep rond Rudi Van de Sijpe die zijn sporen in het metalgenre verdien de bij Crossfire, en die na een sabbatperiode opnieuw de boer op gaat. Sommigen noemen het metai, heavy meta I of zelfs power metal. De groep zegt van zichzelf dat ze onversneden har drock brengen, zelfs in gevaarlijke doses. Groove Grocery sluit voor de derde keer "rocken voor het blokken" af met hun mengeling van funk, disco en rock. Ambiance gegarandeerd zoals ze reeds bewezen op de Gentse Feesten en ook op het bal van Steve Stevaert. "Rocken voor het blokken" vindt plaats op vrij dag 17 mei in zaal Floreal, Markt, Herzele. Deuren: vanaf 20 uur, de concerten starten om Ninove Degusteren nieuwe Hollandse maatjes met CSC Op zaterdag 8 juni vanaf 15 uur, omdat gastro- nomie ook cultuur is Plaats: Volkshuis, Geraardsberg-sestraat, Ninove De jaarlijkse CSC-klassieker bij uitstek: verser dan verse maatjesharing met jonge jenever of een frisse pint voor zeer democratisch prijsje. Oudenaarde Barbecue CSC Bevere Op vrijdag 21 juni vanaf 18.30 uur. Plaats: Parochiezaal, Deinze-straat 53, Bevere Prijs: 2,5 euro voor leden sp.a-csc en 9 euro voor niet-leden. Info: Magda De Smet, tel. 055/31-46.88 Petanquetornooi voor recreanten CSC Bevere Op zaterdag 7 juli vanaf 14.30 uur. Plaats: Sportlokaai, Prins Leopoldlaan 89, Oudenaarde. Deelnameprijs: 1,50 euro. Inschrijven vanaf 13.30 uur. Ronse Eetfestijn CSC Wauters-Stookt-Devemie Op zaterdag 8 juni van 18 tot 21 uur. Menu: warme beenhesp met assortiment groenten. Optreden The Birds the Bees (coverrock groep met muziek uit de jaren i960 tot 1990) vanaf 21 uur. Prijs: 10 euro (kinderen jonger dan 12 jaar: 5 euro) Plaats: Chalet Union, Engelsenlaan 99, Ronse^^ Aalst Eetfestijn sp.a Hofstade Op zondag 23 juni van 11.30 tot 15 uur in zaal 't Duifken,Zijpstraat 15, Hofstade. Op het menu: steak of kippenfilet met diverse sauzen, balletjes in tomatensaus. Deelnameprijs: 10 euro voor volwas senen, 5 euro voor kinderen. Tweedaagse Vrienden van Cuba Op vrijdag 31 mei om 20 uur: gespreksavond met Xavier Declercq van Oxfam Solidariteit over de hui dige toestand in Cuba. In Trefcentrum De Nieuwbeek, Nieuwbeekstraat 35, Aalst. Gratis toe- gang- Op zaterdag 1 juni van 18 tot 22 uur: solidariteits- maaltijd ten voordele van het medisch pedago gisch centrum in Santa Clara. Menu: sopa de frijoles negros Cubana, polio con pinas, cake con ron, voor 10 euro. In Trefcentrum De Nieuwbeek, Nieuwbeekstraat 35, Aalst. Vrienden Ondereen Gijzegem Hieronder vindt u de uitslagen en rangschikkingen van de maandelijkse kaarting en bakschieting van april. Bakschieting 1. Van Der Helst Liliane 710 2. Boon Ivonne 670 3. De Winne Simone 650 4. Moens Agnes 630 5. Lewtschenko Olga 57° Rangschikking 1. De Winne Simonne 2590 2. Van Sande Christiane 2450 3. Van Der Helst Liliane 2220 4. Moens Agnes 2220 5. Callebaut Selina 2200 Kaarting 1. Van Den Driessche Ivonne 33° 2. Mertens Marie Jeanne 329 3. Van Den Bossche Celina 325 4. Vereecken Roger 316 5. Vercauteren Christiane 294 Rangschikking 1. Van De Velde "97 2. Van Wesemael Simon "82 3. Van Den Bossche Celina "77 4. Colpaert Hugo "20 5. Duquet Willy 1104 B rakel Moeder- en vaderfeest SW Op zondag 2 juni om 14.30 uur in de kantine van FC Brakel, Watermolenstraat. Programma: toelichting over erfrecht door advocaat en schepen sp.a Johan Thomas, koffie en gebak, smakelijk vieruurtje, geschenk voor alle aanwezige moeders en vaders. Toegangsprijs: 3,5 euro. Inschrijven kan bij de bestuursleden tot 29 mei. Infoavond ongewenst urineverlies SW Op 22 mei om 19 uur in de polyvalente zaal van de bibliotheek, Tirse 1, Brakel. Uiteenzetting door Geert Goossens, coördinator Thuiszorg. Deelnameprijs: 2,5 euro (onthaal en infomap inbe grepen). Inschrijven bij de bestuursleden. Denderleeuw Eerste grote Soccer Cup Op zaterdag 18 en zondag 19 mei heeft op de terrei nen van Standaard Denderleeuw de eerste grote Soccer Cup plaats. Dit is een zaalvoetbaltornooi op gras. Er wordt gespeeld met ploegen van 6 tegen 6 (zie ook blz. 8 voor meer details). De lottrekking voor de wedstrijden gebeurt op 4 mei om 19U30 in café De Vlaamse Leeuw bij Rita, Dorp, Denderleeuw. Meer info: Danny Arijs, 0497/39.38.12 of Yves De Smet, 0475/87.78.78. Superdeluxe eetfestijn Gemeenschappelijke Actie en CSC Op 25 en 26 mei in de eetzaal van het Koninklijk Atheneum Denderleeuw. Kookpotten in de kast, u bent bij ons te gast! Geraardsbergen Met ATB naar leper Op zaterdag 25 mei 2002 organiseert ATB De Natuurvrienden een busreis met een totaalbezoek aan leper. Programma: ontvangst met een Kattenklauw en koffie, geleid bezoek aan het schit terende museum In Flanders Fields, aperitief en middagmaal, wandeling langs de Sneukelroute met bezoek aan onbekende leperse hoekjes, proe ven van leperse delicatessen, bijwonen van de Last Post aan de Menensepoort. Vertrek om 7.45 uur op de Markt van Geraardsbergen, terug omstreeks 22 uur. De deelnameprijs bedraagt 32,5 euro voor ATB- leden (niet-leden betalen 40 euro). Inschrijving: 055/42.40.36. La Fiësta 2002 Op vrijdag 31 mei presenteren vzw Cascade en het Cultureel Centrum De Abdij de voorjaarseditie van La Fiësta 2002. Programma: Digno Garcia Para Siempre met Spanish and Latin American Classics, met de mede werking van Los Carios (ex-Digno Garcia), Daniel Cardozo (ex-Trio Digno Garcia), Juan Carreras en aangevuld met de Vlaamse vedetten Koen Crucke, Barbara Dex en Micha Marah. Kaarten in voorverkoop bij het CC De Abdij, Abdijstraat 10, Geraardsbergen. Reserveren kan op tel. 054/41.13.94. Het aantal plaatsen is beperkt. De toegangsprijs bedraagt 18.60 Euro. Moeder- en Vaderfeest SW-VFG De SW-VFG-afdeling Geraardsbergen nodigt u uit op het jaarlijks Moeder- en Vaderfeest op zondag 19 mei om 14.30 uur in de feestzaal Bond Moyson, Vredestraat 41, Geraardsbergen (ingang langs de Bokerstraat). Op het programma: verwelkoming van de deelne mers met koffie en gebak, gastspreker Dirk Van der Maelen, muzikaal opgeluisterd door Jean Monnet, voor alle aanwezigen een aangename verrassing. De deelnameprijs bedraagt 4 euro voor leden (niet- leden betalen 5 euro), kinderen tot 12 jaar gratis. Vooraf inschrijven is gewenst. Noteer nu reeds de volgende data: zondag 2 juni, voordracht over dementie en zondag 16 juni, gezel lig samenzijn met diavoorstelling over de voorbije feesten. Sprookjesbos Op zondag 9 juni organiseert CC De Abdij samen met de Freinetscholen Oudenaarde en Geraardsbergen voor de derde keer "Het sprookjes bos" in het unieke kader van het Abdijpark. Kleine, maar ook grote kinderen beleven in het echt zes sprookjes te beleven. Dit jaar zijn het: de nar renkoning, de drie veren, een wolf en veel geitjes, doornroosje, de tuinvrouw en haar meester en de lekkerbekkenbron. Vanaf 14 uur wordt elk sprookje om het half uur herhaald, zodat u de kans krijgt de zes sprookjes mee te maken. De toegangsprijs bedraagt 4,5 euro (vanaf 2,5 jaar). Info: CC De Abdij, tel. 054/41.13.94- Herzele Infoavond over sociaal gemeentebeleid CC De Brug De Culturele Centrale De Brug Zottegem-Herzele- St.-Lievens-Houtem organiseert op woensdag 22 mei om 15 uur in zaal Floreal, Markt 12, Herzele, een infonamiddag met als thema "Het sociaal gemeen tebeleid in Herzele". Spreker is Noël De Smet. Aansluitend volgt een koffietafel, de deelnameprijs bedraagt 1,5 euro. Inschrijven kan tot 18 mei bij de bestuursleden en in café Germinal. Infofoon: 09/360.42.74. Ninove Gezellig samenzijn VSFG Op zondag 16 juni om 14-3° uur 'n feestzaal De Roos, Geraardsbergsestraat 119, Ninove. Op de laat ste activiteit voor de vakantiemaanden, nodigt de socialistische gepensioneerdenbond zijn leden uit voor een gezellig samenzijn met koffie en gebak. Knutselavond SW Op woensdag 19 juni om 19 uur in de gebouwen van Bond Moyson, Geraardsbergsestraat 119, Ninove. Knutselavond o.l.v. M.P. Van Isterdael. De deelname is gratis. Inschrijven is wenselijk, voor 10 juni. Oproep: geïnteresseerden die wensen toe te treden tot het bestuur zijn steeds welkom. Kandidaturen worden verwacht tot half juni bij de bestuursleden. Zottegem Dance en Rock Zottegem Dance Zottegem Vindt plaats op vrijdag 5 juli en vangt aan om 20U. Dit jaar komt TMF (de jongerenmuziekzender) het mooie (dans)weer maken met een TMF Megadance. Dit zijn TMF-DJ-sets, afgewisseld met live optredens. De voorverkoopprijs voor Dance Zottegem bedraagt slechts 7 euro. Rock Zottegem Vindt plaats op zaterdag 6 juli, vanaf i6u. Voor het uitgebreide programma, zie blz. 19. ZATERDAG 22 JUHS 2062 SPORTHAL LEDEGEM S&wetjwljzerde toerrit vm 1148 km Fraos-Vï«afïdèr«i\)f Start- eet emehfslvm&err san de sportte* van 3.30 uw tot 12.00 uur - CwalsTüaw jaw*# «4 te V3*wf 17.30 WM prifatMrtömg en 17ö m 10a treden van W (Bkiem I H&ckgeoep) m Da opbrangat gaat Intagraal naar i In ha» kader van Cts&urefe Cen&sste h.s.n5, A-8W WW*-VfWMdOWte 24

Voor Allen | 2002 | | pagina 24