Federaal nieuws. V Fusie Oost-Vlaamse sp.a-federaties in stroomversnelling Werk mee met het Groot Onderhoud Uitgebreid federaal bestuur sp.a I De grens van het toelaatbare is overschreden Werf abonnementen! 1 jg. 64 nr.5 mei 2002 Vorige week had in het Vlaams parle- Z3 ment een debat plaats over de geplan- de wijzigingen aan het kiesstelsel en aan de kieswetgeving. Op vrijdag 26 april was immers na een nachtelijke marathonzitting een akkoord tot stand gekomen tussen de regeringspartijen, I 1 om voor de volgende verkiezingen van de Kamer van Volksvertegen woordigers provinciale kieskringen in te voeren, alsook een provinciale kiesdrempel van 5 procent. Het akkoord voorziet ook in de hervorming van de Senaat en de mogelijkheid om tegelijk kandidaat te zijn voor de Kamer en de Senaat, wat totnogtoe absoluut verboden was omdat men tegelijkertijd geen lid kan zijn van deze twee parlementaire assemblees. Het is ook nog de bedoeling om de provinciale kieskringen en de kiesdrempel in te voeren voor de verkiezing van de Vlaamse volksvertegenwoordigers. Maar het debat in het Vlaams parlement greep plaats nadat de fractie leiders van de meerderheid in de Kamer reeds twee wetsvoorstellen hadden neergelegd. Men wil duidelijk spoed zetten achter deze hervor ming en de tegenkanting in de kiem smoren. Over de inhoud van deze fundamentele hervorming van het lcies- systeem en de invoering van provinciale kieskringen wil ik het nu niet hebben. In vroegere bijdragen (zie Voor Allen van 12 en 26 oktober 2001) bracht ik hierover reeds duidelijk mijn mening naar voren. Nu gaat het mij over de ondemocratische besluitvorming waarmee deze ingreep tot stand kwam. Immers, wat ik totnogtoe voor onmogelijk had geacht in een socialisti sche partij, is dan toch gebeurd. Een klein groepje aan de top van de par tij legt onvoorwaardelijk zijn wil op. Dit betekent noch min noch meer de teloorgang van de democratie binnen de sp.a. Geen enkel partijorgaan buiten het partijbureau en de parlementsfrac- ties, werd hierover geïnformeerd of geraadpleegd. Noch het partijlid, noch de partijmilitant, noch het lokaal en/of federaal bestuurslid, noch de lokale mandataris, kreeg via de geëigende partijkanalen de gelegen heid zijn of haar mening te verkondigen. Voor- en tegenstanders van deze hervorming kregen geen kans met elkaar in debat te gaan en hun zienswijze te confronteren, zodat hun inspraak totaal wordt onder mijnd. De partijtop gaat hier stevig haar boekje te buiten en verengt de besluitvorming tot die van een groepje elite-sp.a-ers. Wanneer wordt aan dergelijke praktijken paal en perk gesteld? De kloof tussen de top van de partij en haar basis heeft nu immers op brutale wijze de grens van het toelaatbare overschreden. Herman De Loor Leden van de sp.a ontvangen zoals vanouds Voor Allen gratis en dat zal ook zo blijven. Maar ook wie geen lid is, kan op de hoogte blijven van het nieuws, de acties en de standpunten van de sp.a en haar partners. Een jaarabonnement (10 nummers) kost slechts 10 euro en kan op elk ogenblik ingaan. Schrijf dus als de bliksem 10 euro over op rekening 877-7952101-54 van sp.a Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse, met vermelding van uw volledig adres en "abonnement Voor Allen" Partijleden en afdelingen die actief abonnementen werven, genieten van bijzondere condities. Contacteer hiervoor het federale secretariaat. COLOFON Maatschappelijke zetel: De Malanderplein 7,9600 Ronse tel.055-214850 - aor@s-p-a.be Administratie - publiciteit: De Malanderplein 7,9600 Ronse tel. 055-21 48 50 - fax 055-21 03 04 Redactie: De Malanderplein 7,9600 Ronse Verantwoordelijke uitgever: Dirk Van der Maelen (federaal voorzitter) Hoofdredactie: Chris Vancoppenolle (federaal secretaris) Redactiesecretaris: Jonny Lampens Teksten: alle teksten dienenten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen val len volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller PARTIJNIEUWS In het februarinummer van Voor Allen berichtten wij reeds over de aanzet tot de fusie van de drie Oost-Vlaamse sp.a-federaties (Aalst-Oudenaarde- Ronse, Waas en Dender, Gent-Eeklo). De interfederale stuurgroep met voor onze regio Dirk Van Der Maelen, Julien Verstraeten en Chris Vancoppenolle als vertegenwoordigers, werkte de jongste maanden intens aan de voorbe reiding ervan. Recent kon dan ook een discussiedocument over de verschil lende politieke en organisatorische gevolgen van het werken in een nieuwe provinciale politieke entiteit aan de afdelingen worden bezorgd. Belangrijk voor onze federatie is dat er geen kloof ontstaat tussen beleid, afdeling en militant door de grootschaligere structuur. Niemand heeft wel licht bezwaar tegen administratieve en financiële verbeteringen (met besparingen en meer mogelijkheden voor efficiënte dienstverlening en logistieke ondersteuning). Er blijven echter nog enkele knelpunten over. Daartoe behoren de echte politieke inbreng van onze federatie in het groter geheel, de verdeelsleutel voor het lidgeld, de toekomst van "Voor Allen" als informatie- en bindingskanaal tussen onze afdelingen, een gemeenschap pelijk afdrachtenreglement voor mandatarissen, de efficiëntie van al dan niet grensoverschrijdende regionale en themawerking. De fusie levert tal van voordelen op, maar dit maakt ons niet blind voor de mogelijke problemen. Het spreekt vanzelf dat alle afdelingen ruimschoots hun duit in het zakje van de discussie kunnen (en moeten) doen. Daarom is er op vrijdag 17 mei om 20U in het Volkshuis van Zottegem een vergadering van het uitgebreid federaal bestuur. Op dinsdag 11 juni om 20U heeft in het Volkshuis van Aalst een bijzonder federaal congres plaats. Ook de datum van het provinciaal fusiecongres van sp.a Oost-Vlaanderen is bekend: zaterdag 15 juni in het Provinciaal Administratief Centrum Gent, om 10 uur. Noteer al deze datums, in onze volgende editie komen we op deze zaak terug. (CV) Wees gerust, vrienden, we doen via Voor Allen heus geen oproep om mas saal in te springen bij de traditionele voorjaarsschoonmaak. Massale deel name is wel de bedoeling van een inhoudelijk politiek project van de sp.a. Omdat de klemtoon zal liggen op het uitwisselen van ervaringen en menin gen, kreeg het project de naam '"t Groot Onderhoud". In onze volgende edi tie vertellen we er meer over, maar stellen we het initiatief kort voor. De fundamenten voor de politieke inhoud van de verkiezingscampagnes in 2003 en 2004 worden gelegd op het partijcongres van zaterdag 23 november 2002 (noteer alvast de datum). De voorbereiding en uitwerking van dit congres gebeuren in een nieuwe stijl. Een en ander zal vorm krijgen via het zogenaamde "Groot Onderhoud", een reeks werkgroepen (uit onze regio zijn Dirk Van der Maelen, Stefaan Thijs en Siska Germonpré stuwende krachten van een werkgroep), thematische discussie fora, actieve inbreng van partijleden en buitenstaan ders. Daarnaast is er ook ruime aandacht voor interne en externe communicatie, via onder meer werkboe ken, infokranten, advertenties. U zal er niet omheen kunnen, hou beslist vrijdag 26 april al in het oog. (CV) Het uitgebreid federaal bestuur van de sp.a-federatie Aalst-Oudenaarde- Ronse heeft plaats op vrijdag 17 mei om 20 uur in het Volkshuis, Markt 8, Zottegem. Op de agenda onder meer de huisstijl van de partij, de fusie van de federaties en de ledenbeweging. FEDERAAL CONGRES Het federaal congres van de sp.a Aalst-Oudenaarde-Ronse heeft plaats op dinsdag 11 juni om 20 uur in het Volkshuis, Houtmarkt 1, Aalst. Op de agen da: de fusie van de federaties, de mandatencumul van GracienneVan Nieuwenborgh, de partijvernieuwing. STICHTINGSCONGRES SP.A OOST-VLAANDEREN Op zaterdag 15 juni om 10 uur, in het Provinciaal Administratief Centrum, Wilsonplein, Gent, vindt het stichtingscongres van de sp.a Oost-Vlaanderen plaats, als fusie van de drie huidige federaties in onze provincie.

Voor Allen | 2002 | | pagina 2