Het begint in uw directe omgeving Federaal nieuws Gezamenlijke actie "Sociaal Beleid" op dreef Spots: het gaat vooruit jg. 64 nr.5 mei 2002 ACTIEPLAN VERKEERSVEILIGHEID Verkeersveiligheid staat hoog op de politieke agenda. De volgehouden inspanningen van de sp.a in de Vlaamse regering en het parlement zijn daar zeker niet vreemd aan. Maar verkeersveiligheid speelt zich eerst en vooral af voor uw deur en in uw onmiddellijke omgeving. Daarom voert de sp.a een intensieve lokale actie. Kort na nieuwjaar startte een speciale werkgroep met verkeersdeskundi- gen, onder leiding van de Gentse burgemeester Frank Beke, met het opstel len van een lokaal actieplan. De werkzaamheden werden inmiddels afge rond, en zo kon het plan op de vergadering van het federaal sp.a-bestuur van 27 maart aan de afdelingen voorgesteld worden. Volksvertegenwoordiger Daan Schalck, de mobiliteitsspecialist van de sp.a- kamerfractie, lichtte de brede waaier van praktische, vrij eenvoudige maar toch efficiënte en realiseerbare voorstellen toe. "20 op 20 voor verkeer" heet het totaalpakket, 20 acties geselecteerd volgens uitvoerbaarheid met een minimum aan materiële en menselijke middelen. KEUZES MAKEN Het is vanzelfsprekend niet de bedoeling dat elke afdeling alle zaken pro beert te realiseren. Er moeten keuzes gemaakt worden, rekening houdende met onder meer bestuursdeelname of oppositie, grote of kleine gemeente, reeds bestaande maatregelen ter bevordering van de verkeersveiligheid in de gemeente enz. Het geheel wordt verpakt in een handige brochure. Bij elk actiemodel hoort een korte inleiding, een omschrijving van de actie, contactadressen en begeleidend materiaal (modelenquête, wettelijke bepalingen, foto's enz.). Een hapklare brok voor intensieve afdelingswer king als het ware, met natuurlijk ook federale logistieke en politieke onder steuning. Bij de voorgestelde initiatieven vinden we onderwerpen als een veilige schoolomgeving, diverse aspecten rond de fiets in het verkeer, het inperken van verkeersagressie, speelstraten, een gemeentelijk oefenparcours voor leerling autobestuurders en nog veel meer. Inmiddels werden ook de sp.a-burge- meesters en -schepenen van Verkeer aange schreven met de vraag zinvolle suggesties over te maken. Allicht kan op termijn dus nog een tweede pakket klaargestoomd wor den. De inspiratiebron is er nu, de bal van het praktische verlengstuk ligt nu in het kamp van onze afdelingen en mandatarissen. Actie geblazen! (CV) Een veilige schoolomgeving, veilig fietsen in het verkeer, het inperken van verkeersagres sie: het zijn maar enkele van de zaken waar voor we actie voeren. Niet minder dan 18 van de 20 sp.a-afdelingen in onze federatie verzorgden en verdeelden in april een lokale versie van ons huis-aan-huisblad Spots. Dat mag een groot succes genoemd worden. Nieuwkomers Lierde en Wortegem-Petegem reageerden vrij enthousiast op deze vorm van communicatie. Men kan immers nog zo nard werken, vergaderingen bijwonen, acties voe ren: ais de gehele bevolking er weinig of niets van afweet, doet het niet veel uit. Spots is een geschikt middel om onze standpunten en acties bij iedereen bekend te maken. Vandaag blijven er voor deze publicatie nog drie blinde vlekken over op de federale kaart. Kruishoutem deed niet mee, maar daar werd wel een 1 Meipamflet verdeeld vanuit de regio Oudenaarde. De afdeling Sint-Lievens-Houtem ligt jammer genoeg op apegapen, maar daaraan wordt nu hard gewerkt. In Horebeke bestaat er geen sp.a-structuur. Voor de volgende editie wordt 20 deelnemende afdelingen het streefdoel. HET KAN BETER Zit het met de deelname wel snor, toch blijkt hier en daar de kwaliteit van de publicatie voor verbetering vatbaar. Dit betekent: meer korte en krachtige artikelen en meer aan dacht voor het fotomateriaal. Ook de interne coördinatie (onder meer het respecteren van de deadline) en de algemene aandacht voor het blad in de afdeling vormen soms een pro bleem. Maar hoe dan ook verdienen alle deelnemende afdelingen, lokale en federale coör dinatoren een pluim voor het geleverde werk. De volgende uitgave komt er rond 1 novem ber. Tijdig ermee beginnen is dus de boodschap. Vermelden we nog dat de federale stuurgroep Voor Allen (die ook aan Spots werkt) verga dert op dinsdag 28 mei om 20 uur in het Volkshuis van Zottegem. De afdelingsverant woordelijken zijn hiermee uitgenodigd. SP.A, CSC VORMINGSWERK EN BOND MOYSON Veel militanten herinneren zich ongetwijfeld het succesvolle startevene ment van onze actie "Sociaal Beleid" op 19 januari, met ruim 400 aanwezi gen, in het Geraardsbergse Arjaantheater. Van bij het begin van de actie maakten we duidelijk dat de startactiviteit met minister van Sociale Zaken Frank Vandenbroucke een verlengstuk zou krijgen met een reeks regionale bijenkomsten. We zijn nu zo ver. Bijna de volledige eerste week van juni staat in het teken van de actie. De informatie- en discussieavonden verlopen telkens volgens hetzelfde stra mien. Een videomontage maakt de onderwerpen tastbaar. Een sp.a-parle- mentslid uit onze streek wordt samen met provinciaal voorzitter Pierre Janssens van Bond Moyson ondervraagd over belangrijke zaken zoals pensi oenen, de maximumfactuur medische kosten, de zorgverzekering, het lee- floon, de kinderbijslag enz. De moderator is steeds de zeker in sociale mate rie beslagen VRT-radiojournalist Johnny Van Sevenant. Via vraagkaarten kunnen alle aanwezigen deelnemen aan de discussie. Zowel Bond Moyson als de partij- en nevenorganisaties zullen de bijeen komsten ruim propageren bij hun achterban. Deze infobijeenkomsten krijgen trouwens nog een extra toets door het recent gepubliceerde boek van minister van Sociale Zaken Frank Vandenbroucke (zie apart kaderstuk). Inmiddels werd ook met het ABVV een eerste contact gelegd om in het najaar een identiek opzet uit te werken. In een volgende editie verneemt u hierover meer. Noteer onmiddellijk de niet te missen bijeenkomst die u het best past in uw agenda. - Maandag 3 juni om 20 uur, Volkshuis, Markt 8, Zottegem. Panel: Herman De Loor en Pierre Janssens. Doelpubliek: afdelingen Zottegem, Herzele, Sint-Lievens-Houtem, Zwalm. - Dinsdag 4 juni om 20 uur, Brouwerij De Keyser, Priesterstraat, Ronse. Panel: Herman De Loor en Pierre Janssens. Doelpubliek: afdelingen Ronse, Kluisbergen, Oudenaarde, Maarkedal, Zingem, Wortegem-Petegem. - Woensdag 5 juni om 20 uur, Volkshuis, Houtmarkt 1, Aalst. Panel: Dirk Van der Maelen en Pierre Janssens. Doelpubliek: afdelingen Aalst, Erpe-Mere, Lede. - Vrijdag 7 juni om 20 uur, Zaal De Roos (Volkshuis), Geraardsbergsestraat 119, Ninove. Panel: Jacques Timmermans en Pierre Janssens. Doelpubliek: afdelingen Ninove, Denderleeuw, Haaltert. foto Bart Muylaert TIEN KLEINE BELGEN Sociaal beleid gaat over de zorgen van de mensen. Daarom staat het verhaal van minister van Sociale Zaken Frank Vandenbroucke opgetekend in een boek, naast dat van negen andere landgenoten die vertellen over ziekte en solidariteit, dure medicijnen en een laag pensioen. Zelf heeft hij het over de rechtvaardigheid die hij tracht te organiseren. Negen Belgen doen dus een vaak striemende aanklacht: ze vallen tussen de mazen van het sociale zekerheidsnet. Iemand die wegkwijnt tussen demente bejaarden. Nog steeds geen echt sociaal statuut dat artiesten beschermt. Geen erkende instellingen voor Huntington-patiënten. De noden van deze mensen leg gen de tekortkomingen van ons sociaal zekerheidssysteem bloot. Deze verhalen zijn dus het vertrekpunt voor het antwoord van Frank Vandenbroucke. Dagelijks krijgt hij signalen uit een samenleving die steeds ingewikkelder wordt. Er zijn nieuwe arbeids- en relatievormen, nieuwe ziektes en behandelingen. Er is dus meer maatwerk nodig. Het boek "Tien kleine Belgen" is dan ook een echte aanrader. Leden van de sp.a kunnen het bestellen bij de sp.a Aalst-Oudenaarde-Ronse tegen de voordeelprijs van 10 euro (in de boekhandel 14,05 euro).

Voor Allen | 2002 | | pagina 3