Uit de gemeenteraad Beslis mee 4 HOOGSTRAAT Jeugdherberg gewenst Aalst STAD N«| AALST jg. 64 nr.5 mei 2002 Vlaanderen telt te weinig jeugdherbergen. Zeker de streek van Aalst is schaars bedeeld. Bovendien zijn veel van deze verblijfplaatsen van slechte tot zeer slechte kwaliteit. Vlaams minister van Toerisme Renaat Landuyt (sp.a) voert nu een kwaliteitsmerk in en trekt extra geld uit voor de bouw van nieuwe jeugdherbergen. Ook onze stad zou bijkomende toeristische troeven kunnen gebruiken. De komst van een jeugdherberg is er daar één van. Op de gemeenteraad van april pleitte sp.a-raadslid Johan Van Biesen ervoor om ter zake snel een initiatief te nemen. De jeugdherberg kan even tueel worden ingeplant in de zone Du Pare - Schotte, dicht bij het stadspark en de sport- en recreatiemogelijkheden. Als er op dezelfde plek, hopelijk binnenkort, een fuifzaal en/of repetitieruimten worden gerealiseerd, dan kan de komst van een jeugdherberg daar helpen bij de sociale controle. De nieuwe reglementering van Landuyt gaat in begin 2003.Tot 40 procent van elke nieuwbouw kan worden gesubsidieerd. De sp.a wil een jeugdherberg in de zone Du Pare - Schotte, nabij het stads park. (foto Hendrik De Schrijver) ADVIESRADEN De Vlaamse minister van Binnenlandse Zaken vernietigde de samen stelling van de Aalsterse adviesraden. Deze moeten opnieuw worden samengesteld met respect voor de regel dat in elke adviesraad minstens een derde vrouwen en minstens een derde mannen moet zetelen. De vertegenwoordiging van de sp.a in een van de belangrijkste adviesra den, namelijk het feestcomité, voldeed van in het begin aan deze regel. Voor de andere raden past de sp.a haar vertegenwoordiging aan. KUNSTACADEMIES De namen van twee belangrijke kunstacademies werden gewijzigd en enigszins aangepast aan het hedendaagse taalgebruik. Zo heet de "Academie voor Muziek, Ballet en Toneel" voortaan de "Academie voor Podiumkunsten" en is de "Academie voor Schone Kunsten" nu de "Academie voor Beeldende Kunsten". KEIZERSHALLEN De Keizershallen zullen spoedig verdwijnen en plaatsmaken voor bijko mende parkeerruimte. Op langere termijn komt er een nieuw gebou wencomplex met een grote zaal erin. Dit was voor de sp.a de aanleiding om erop aan te dringen dat er snel een nieuwe zaal zou komen en dat alvast voor enkele grote evenementen zoals de prinsenverkiezing drin gend een oplossing zou worden gevonden. MONITOREN De vergoeding voor de monitoren van de vakantiespeelpleinen wordt verhoogd. Hierdoor hoopt het stadsbestuur meer monitoren aan te trekken en de speelpleinen vlot draaiende te houden. De ervaring leert immers dat veel jongeren met een andere vakantiejob meer kunnen verdienen. BASKET Nadat Aalst de twee voorbije jaren met weinig opbeurend sportief nieuws in de belangstelling kwam, is er blijkbaar enig licht aan het eind van de tunnel. Een vzw zal met een nieuwe basketploeg starten en nam daartoe het stamnummer van BT Ronse over. Deze ploeg zal in tweede nationale aantreden. Uiteraard wenst de gemeenteraad eerst de plan nen van deze vzw te onderzoeken alvorens hij de zaal Forum aan de nieuwe ploeg verhuurt. (gesprokkeld door Dylan Casaer) NIEUWE STRAATNAMEN Aalst telt vijf Kapellestraten, vier Hoogstraten, acht Kerkstraten, vijf Marktwegen, drie Nieuwstraten, drie Kasteelstraten... En dat is nog lang niet alles. Op het gehele grondgebied komen 120 straat namen meer dan één keer voor. Omdat vele van deze straten ook nog eens hetzelfde postnummer dragen, leidt dit vaak tot misver standen. De postbedeling loopt in de war, de hulpdiensten kunnen zich van straat vergissen, bezoekers kunnen eindeloos verloren rijden. Deze situatie is niet meer houdbaar en al langer klinkt de vraag wat de Stad kan doen om aan de proble men te verhelpen. De gemeenteraad verklaarde zich akkoord om de dubbele straatna men te wijzigen. Een werkgroep stelde intussen een volledige lijst met te wijzigen namen samen. Die werd getoetst aan drie criteria: het aantal inwoners, het aantal han delszaken en de culturele en histori sche waarde. Op die manier werd het belang van een straatnaam gewogen. Tegelijk met de operatie straat namen krijgen een aantal straten nieuwe huisnummers om de ver warrende a's, b's en c's uit te scha kelen. Op de website www.s-p-a.be/aalst vindt u de volledige lijst met te wijzigen straatnamen en de voor stellen die intussen gelanceerd wer den. Zo zou men de Dorpsstraten overal herbenoemen met de naam van de gemeente (bijvoor beeld Herdersem-Dorp, Baarde- gem-Dorp enz.) Heeft u een voorstel voor uw eigen straat of voor een straat vlakbij? De discussie is open, laat uw mening horen. Schrijven kan naar: Dirk De Meerleer, Kasteel Terlinden, Square Geerinckx 2, 9300 Aalst. Of surf naar het virtuele Volkshuis: www.s-p-a.be/aalst. Niet minder dan 120 straatnamen komen in Croot-Aalst meer dan een keer voor. (foto Hendrik De Schrijver) 6

Voor Allen | 2002 | | pagina 6