Dertig jaar met succes actief l Moeder- en vaderfeest opnieuw voltreffer Drinkwaterflessen voor de kinderen Brake! 1 SOCIALISTISCHE GEPENSIONEERDEN jg. 64 nr.6 juni 2002 De socialistische gepensioneerden- bond van Brakel bestaat 30 jaar. Sommige periodes ging het wat moeilijker, maar anno 2002 is de vereniging nog steeds kerngezond. Een korte geschiedenis. De bond van de Brakelse socialisti sche pensioneerden werd in 1972 opgericht door wijlen Roger Casieris. Hij had de leiding tot 1977. Na zijn overlijden werd de vereni ging geleid door wijlen Sylvain Hebbelinck, schoonvader van huidig bestuurslid Julien Blommaert. Sylvain werd bijgestaan door de bestuursleden Léa Minnaert, Madeleine Gosseye, Albertine Van De Mergel, Eugène Marrez en Maria Troncquo, en Albert De Pessemier. Schoonzoon Julien en kleinzoon Danny Blommaert waren toen reeds fervente medewerkers van het toenmalig bestuur en hebben momenteel 25 jaar dienst. Na het overlijden van Sylvain in 1985, kwam er met Wilfried Tortelboom een jongere kracht aan het roer van het vorige bestuur. Hij stelde zich tot doel de eenzame dagen van de leden te veraangena men door namiddagsamenkom sten. Eind 1998 nam deze gewaardeerde voorzitter ontslag, samen met enkele andere trouwe bestuursle den die afhaakten omwille van hun leeftijd. Nog slecht nieuws was de sluiting van de feestzaal Ceres, waar de activiteiten toen plaatsvonden. Gelukkig waren er nog andere per sonen te vinden die het hoofd koel hielden om de bloeiende vereniging niet te laten teloorgaan. Een nieuw bestuur werd gevormd. Ons groot aantal leden maakte het echter moeilijk in Nederbrakel een geschikte zaal te vinden. Na veel speurwerk kwamen we gelukkig terecht bij zaal Bolero in de Gauwstraat. We zijn de uitbater van de zaal dankbaar omdat hij onze leden niet in de kou liet staan en het hen mogelijk maakte hun acti viteiten verder te zetten. Overigens nemen we deze gelegen heid te baat om, samen met andere seniorenverenigingen, bij het gemeentebestuur nogmaals aan te dringen dat het meer werk zou maken van materiële en /of financi ële steun voor de Brakelse vereni gingen en het bijzonder voor de senioren. Onder impuls van de nieuwe voor zitter Jean-Pierre Deplancke zorg den Julien Blommaert, André De Stercke en Wilfried Tortelboom ervoor dat het werk van de vorige besturen ten bate van onze senio ren verder ging. Ondertussen sloot onze plaatselijke bond zich ook aan bij de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden (VFSG). Hierdoor kregen wij meer logistieke steun, die ons toelaat bij de overheden de verzuchtingen van onze senioren aan te kaarten. De activiteiten bestaan uit een achttal koffietafels met dans en muziek per jaar, inbegrepen het 1 Meifeest en het kerstfeest. Ter gele genheid van Pasen en Sinterklaas ontvangen de leden een geschenk. Enkele keren per jaar krijgen wor den de leden geïnformeerd over sociale, fiscale, gezondheids- en gemeentelijke aangelegenheden, via spreekbeurten door specia listen. Dat de werking aanslaat, bewijst het hoge aantal leden: het zijn er bijna 300. Het bestuur wordt vandaag waar genomen door Jean-Pierre Deplancke (voorzitter), Julien Blommaert (penningmeester), Raf Van Wijmeersch (secretaris) en Wilfried Tortelboom (erevoorzitter). Zij worden bijgestaan door een schare medewerkers die zich bij iedere activiteit belangeloos inzet ten. Wij danken hen daarvoor van harte. Hedwin De Clercq De medewerkers en bestuursleden van de socialistische gepensioneerdenbond Brakel: 30 jaar belangeloze inzet, (foto VA) Op zondag 2 juni werd het moeder en vaderfeest van SVV opnieuw een voltreffer. De ongeveer 80 aanwezi gen konden genieten van koffie met taart en daarna lekkere koffiekoe ken. Dit alles deed vergeten dat er buiten een warme zomertempera- tuur heerste. We zagen niets dan tevreden gezichten. Proficiat aan het bestuur dat telkens opnieuw een geslaagde activiteit neerzet. Mariette Bousard nam het wel komstwoord voor haar rekening, aangezien voorzitster Marie-Rose De Meyer om gezondheidsredenen afwezig was. Ook bestuurslid Anette de Vleesschauwer kon wegens ziekte van haar echtgenoot Michel niet aan deze activiteit deel nemen. SVV en sp.a wensen Marie- Rose en Michel van harte beter schap toe. Op maandag 3 juni bracht het SVV- bestuur bloemen aan alle groot moeders in het OCMW. Hedwin De Clercq Verantwoordelijke Brakelse sp.a Alain Van Den Dooren Oudenaardestraat 56,9660 Brakel tel. 055-4211 71 alain vdd brakel@hotmail.com Met het verspreiden van drinkwaterflessen voor kinderen wil het waterbedrijf TMVW het gebruik van kraantjeswater als gezonde dorst- lesser promoten. Door de drinkwaterfles is drinkwater altijd binnen handbereik. Bij iedere fles zit een aangepaste folder, samen met een set stickers om de drinkfles een persoonlijk tintje te geven. De gemeentelijke vennoten van het waterbedrijf worden rechtstreeks betrokken bij de keuze van de doelgroep en bij de verdeling. De TMVW denkt eerst en vooral aan de scholen. Het schepencollege van Brakel gaf de voorkeur aan het lager onderwijs (eerste tot en met zesde leerjaar). Dit betekent dat er 1020 flessen ter beschikking gesteld worden van de schoolkinderen. Het is de bedoeling de drinkflessen in de mate van het mogelijke nog te verdelen voor het einde van het lopende schooljaar. Over geheel Vlaanderen zullen er 50.000 stuks verdeeld worden. (HDC) 10

Voor Allen | 2002 | | pagina 10