Uit de gemeenteraad Kluisbergen Oudenaarde jg. 64 nr. 6 juni 2002 Wilgen verbindt met die van Electrabel en de bufferzone zelf. Zo krijgen we een belangrijke buffer tussen wonen en industrie. De buf fer zelf moet dan wel op terreinen van de industrie tot stand komen. Op die manier kan ook het parkeer probleem in de Molenstraat worden aangepakt. Er kunnen parkeergele- genheden en garages worden inge richt langs die achterliggende buf ferzone. Ook het bosachtig gebied Weyns kan in de publieke ruimte-ring wor den opgenomen. Door het gebied zou eventueel een route voor lang zaam verkeer kunnen worden aan gelegd. CORRIDOR Ondertussen staat het nu ook vast dat langs de spoorweg Oudenaarde-Ruien een interge meentelijk fietspad wordt aange legd, in samenwerking met de NMBS, de provincie en de stad Oudenaarde. Op die manier worden de kernen van Berchem en Ruien ook voor het langzaam verkeer met elkaar verbonden. Tussen de spoorweg, de kern van Ruien, het Kluisbos en de Ronse Baan ligt een licht hellend gebied dat overwegend dienst doet voor de landbouw. Het belangrijkste kenmerk van dat gebied is dat het door zijn openheid een maximaal zicht op het Kluisbos garandeert. Wil u mee nadenken over de toekomst van uw gemeente in het alge meen en de ontsluiting van de dorpskernen van Ruien en Berchem in het bijzonder, aarzel dan niet om onze webstek te bezoeken: www.s-p-a.be/kluisbergen. Het discussieforum wacht op uw mening. Het is de enige open ruimte-corri dor tussen de kernen van Berchem en Ruien en speelt dus een belang rijke rol in het uitzicht van Kluisbergen. Het is dan ook van zeer groot belang dat er met de nodige omzichtigheid wordt omgegaan met dit gebied, zo stelt de studie. Met andere woorden, in dat opzicht is het niet wenselijk dat de ring er komt. Het is trouwens niet het enige argument dat tegen het scenario van een ring pleit. De geschatte kost (we hebben het al vlug over 5 miljoen euro) en de versnippering van het landschap zijn er nog een paar. Wellicht, beste lezer, kunt u voor de vuist weg nog een paar argumenten opnoemen. Dit is een zwaar dossier. Daarom moet het met de nodige omzichtig heid worden behandeld en moeten zo veel mogelijk mensen erbij betrokken worden. Daarom ook pleiten wij ervoor om hoorzittingen te organiseren om zo de bevolking de kans te geven de diverse scenari o's tegen elkaar af te wegen. Maar beslissen moeten we. En ja, ook wij zijn ons ervan bewust datje geen omelet kan bakken zonder eieren te breken. Eén van de manieren om de dorpskern van Berchem te ontsluiten is via een miniring de Oudenaardebaan en de Ronse Baan met elkaar te verbinden. Verantwoordelijke sp.a Kluisbergen Pascal Vansteenbrugge Hazestraat 17,9690 Kluisbergen tel. 055-38 60 06 Pascal.Vansteenbrugge@spv.fgov.be De gemeenteraad van 29 mei telde slechts 31 punten in openbare en 7 in geheime zitting. Sp.a- Samen wees er nogmaals op dat sommige punten die "bij hoogdringendheid" door het college van burgemeester en schepenen goedgekeurd werden, wel degelijk tij dig hadden kunnen voorkomen in de gemeenteraad. Op vraag van Samen werd in de Nieuwstraat in Bevere halfmaan- delijks beurtelings parkeren ingevoerd. In de Schapendries en de Lucien Vandefonteynestraat wordt de drinkwaterleiding vernieuwd. Sp.a-Samen drong tijdens de besprekingen van de renovatie van de Désiré Waelkenstraat meermaals aan op het aanleggen van een fietspad dat voor scholen en de schoolomgeving een begin maakt met veilig fietsverkeer. Eindelijk werd dit goedgekeurd. Ook wij keurden het Jeugdruimteplan 2002-2004 en het wer- kingsverslag goed, hoewel wij ons vragen blijven stellen over het totale prijskaartje van het Jeugdontmoetingscentrum in de Dijkstraat. Eens te meer vestigden wij de aandacht op de veiligheid van de speeltuigen op de Oudenaardse speelterreinen. Zeker nu de vakan tie op komst is, is dit belangrijk. Normaal gezien moesten alle toe stellen op veiligheid gecontroleerd en gemerkt worden. Volgens de bevoegde schepen zijn de speelterreinen nog niet allemaal nage keken. Te veel andere werkopdrachten? We volgen de zaak met grote aandacht. De omgeving van de Donkvijver ligt er slordig en vuil bij, hoewel het stadsbestuur in zijn folders dit gebied promoot als natuurge bied met ligweiden en wandelwegen..Als dat zo is, menen wij dat eerst de uitwerpselen van eenden en ganzen (die tijdens de winterperiode het gebied gebruiken als verzamelplaats) moeten opgeruimd worden. Na jaren zetten VLD en CD&V eindelijk het licht op groen voor een nieuwe fontein in de Liedsparkvijver. Ontoereikend onderhoud zorgde ervoor dat de dure fontein na ongeveer twee jaar stuk ging. Zo verdwenen weer duizenden euro's letterlijk in het water. De kost van de nieuwe fontein wordt geraamd op 20.661 euro, BTW niet inbegrepen. Meer dan twee jaar geleden werden in het Kraneveld nieuwe woningen gebouwd. Deze hebben nog geen voetpad. Het binnen stappen of -rijden zorgt er altijd voor moeilijkheden. Heeft de bevoegde schepen hier een gat in zijn geheugen? Nochtans no teerde de VLD tijdens de huisbezoeken voor de verkiezingen het probleem en beloofde deze partij een oplossing. In een brief aan het college van burgemeester en schepenen klaagden wij deze toestand aan. Positief nieuws: na herhaald aandringen van onze kant werd het basketdoel in de Schoolstraat in Eine hersteld. Jonge basketters kunnen eindelijk weer veilig een balletje gooien. Julien Verstraeten Verantwoordelijke Oudenaardse sp.a Julien Verstraeten 17 Gentstraat 184, 9700 Oudenaarde tel. 055-31 43 69

Voor Allen | 2002 | | pagina 17