Veel meer dan alleen muziek Haast u om erbij te zijn Zottegem Praktische informatie 20 LEZERS VAN VOOR ALLEN KOMEN GRATIS Naar jaarlijkse gewoon te hebben wij voor de lezers van Voor Allen iets speciaals in petto. We geven namelijk tien keer twee gratis toegangs kaarten weg voor Dance Zottegem en ook tien keer twee gratis toe gangstickets voor Rock Zottegem. Als u er gratis bij wilt zijn belt u op vrij dag 21 juni naar 09/360.29.31. De eerste 20 bellers kunnen verge zeld van hun partner of vriend(in) gratis naar Dance- of Rock Zottegem. jg. 64 nr. 6 juni 2002 DANCE EN ROCK ZOTTEGEM Nog een paar weekjes scheiden ons van de festivalzomer. Onze streek wordt wel degelijk verwend als het op muzikale evenementen aan komt. Naast de Gentse Feesten, de Parkconcerten her en der, het More Blues Festival van 28 tot 30 juni enz., is er ook Dance en Rock Zottegem. Dit evenement vindt plaats in de Zottegemse Culturele Week en in de periode "Vlaanderen Feest". Het wordt voor de negende keer op rij georganiseerd door Animo Zottegem. DANCE ZOTTEGEM METTMF MEGADANCE Op vrijdag 5 juli serveren we u een dance-evenement dat uniek is voor onze streek. Vanaf 21 uur wordt een heuse TMF MegaDance op gang geschoten. Sinds 1999 trekt TMF naar zijn publiek met een eigen dance-partytour.TMF MegaDance is niet zomaar een fuif. In 2002 werd de MegaDance in een nieuw kleed je gestoken: nog grootser, nog spec taculairder, nog "cooler". De muziek van de TMF-deejay wordt afge wisseld met videoclips op een reu zengroot scherm. MegaDance bevat een nooit geziene spectaculaire licht- en geluidshow, die iedereen onderdompelt in de "dancesensa- tion". De voorverkoopprijs voor Dance Zottegem bedraagt 7 euro. Aan de deur betaalt u 8 euro. ROCK ZOTTEGEM Herinneren we er tevens aan dat het broertje van Dance Zottegem, namelijk Rock Zottegem, plaats vindt op zaterdag 6 juli en opnieuw garant staat voor gezonde ambian ce, democratische prijzen en gezel ligheid. Rock Zottegem staat er weer, ster ker dan ooit. Tijd om de dagelijkse sleur aan de kant te schuiven, te genieten van de topaffiche, vrien den en kennissen te ontmoeten, nieuwe vrienden te maken, kortom met volle teugen te genieten van de vakantie en de zomer. In deze steeds meer egoïstisch wor dende maatschappij tracht Animo (vroeger de Jongsocialisten) met Op zaterdag 6 en zondag 7 juli is het Godveerdegemse Picarrencomité weer te gast in Picardië, de Franse streek die de departementen Aisne, Oise en Somme omvat. Een vlugge blik op een indrukwekkend pro gramma. Het comité strijkt neer in het vredi ge La Faloise, dat voor eeuwig de wet der kleinschaligheid onder gaat. Een intiem dorpje waar de sei zoenen nog te onderscheiden zijn en het leven kleine afmetingen aanneemt. Hoogtepunt van de tweedaagse uitstap is uiteraard het verbroederingsfeest met onze Franse geestesgenoten in de plaat selijke feestzaal, met de bezegeling van de blijvende vriendschap en broederschap tussen de picarrenlie- den aan beide zijden van de lands grens. Maar daar rond werkte het Picarrencomité, bezield door de ondermeer Dance en Rock Zottegem een ontmoetingsplaats te scheppen om de sociale contac ten te bevorderen. Door in onze luie zetel te blijven en TV te kijken, ver vreemden we steeds meer en pra ten we steeds minder met elkaar. Dit werkt de verzuring en de onver draagzaamheid in de hand. Dance en Rock Zottegem bieden weerwerk aan deze fenomenen. Dit gebeurt door de evenementen zo democra tisch mogelijk te houden (lage toe gangsprijs en drankprijs), alsook door het programma. Zo bevat de affiche ieder jaar bands die maat schappijkritische, antiracistische en/of antifascistische songs bren gen. Voorbeelden dit jaar zijn The Levellers, Dog Eat Dog, Monza en Gargons Débilles. Een welvarende en verdraagzame samenleving waarin het voor ieder een goed en aangenaam leven is, daar kan toch niemand tegen zijn? EXCLUSIEVE OPTREDENS Het programma is dit jaar behoor lijk exclusief. Het optreden van Monza is het enige in Zuid-Oost- Vlaanderen deze zomer. Dog Eat Dog zal tijdens het komende festi valseizoen slecht één keertje in België te zien zijn. Das Pop verkoos PICARRENCOMITÉ NAAR PICARDIË onstuitbare inzet en ijver van zijn voorzitter Roger Serbruyns, een zeer gevarieerd programma uit. We lich ten er slechts enkele punten uit. Op zaterdagmorgen gaat de reis naar Saint-Ouentin, een gemoedelijk en aantrekkelijk provinciestadje, waar van de naam vooral duivenliefheb- bers vertrouwd in de oren klinkt. Nadien brengt het comité een bezoek aan Laon, de hoofdstad van het departement Aisne. Laon is een prachtige middeleeuwse stad, gebouwd op een heuvel. Een toe ristische kanjer met ondermeer de Porte d'Ardon, de Romaanse Chapelle des Templiers en de Gotische Cathédrale Notre-Dame. Deze bezienswaardigheden worden na een copieuze maaltijd in de stad bezocht. Op zondagvoormiddag staat steevast flaneren door het stadscentrum van Amiens gepro grammeerd. De stad heeft de groot- om speciaal voor de fans een een malig optreden te verzorgen op een zomerfestival. Wie dus de Gentenaren aan het werk wil zien, moet afzakken naar Zottegem. Ten slotte beperkten ook The Levellers hun Belgische optredens dit jaar tot drie, waarvan het eerste in de Egmontstad plaats heeft. Kaarten in voorverkoop voor Dance en Rock Zottegem kunnen verkregen worden in alle FNAC- winkels en in de Zottegemse cafés Volkshuis, James, Barsjok, New Inn, Flair, Vita en Mundo tegen de prijs van respectievelijk 7 euro voor Dance Zottegem en 8 euro voor Rock Zottegem. Combitickets voor zowel Dance als Rock Zottegem worden aan geboden voor 13 euro. Meer informatie vindt u op de website www.rock-zottegem.be. ste kathedraal van Frankrijk, die sinds 1981 prijkt op de Unesco-lijst van de vijftig grootste meesterwer ken van de mensheid. Na de lunch trekt het picarrengezel- schap naar Boulogne-sur-Mer voor een panoramisch bezoek met gids per autocar aan het centrum en de haven. Dit zijn slechts de bijzonder ste evenementen uit een rijke waai er u aangeboden door het picarren comité. De tweedaagse verbroede- ringsreis is beslist een aanrader. Neem deze raad aan van een erva ren verbroederaar: wie in Picardië aankomt, weet waar zijn route begint, maar nooit waar ze eindigt. Voor meer praktische gegevens en inschrijvingen kunt u terecht bij Roger Serbruyns, Tweekerkenstraat 30, Zottegem (tel. 09/360.33.22). Draal niet want er zijn al heel wat gegadigden. Luc Solemé Verantwoordelijke Zottegemse sp.a - André Van de Casteele Pandelarestraat 3,9620 Zottegem tel. 09-360 30 n 18

Voor Allen | 2002 | | pagina 18