Zeer geslaagd eetfestijn Spots Een zaak van prioriteiten iL L WANDELZOEKTOCHT Zwalm jg. 64 nr.6 juni 2002 Op vrijdag 17 mei vond het derde sp.a-eetfestijn plaats in de gemeen schapsschool "De Zonnewijzer". Door de gedreven inzet van de bestuursle den en mede door het goede weer werd het opnieuw een groot succes. Ook vermeldenswaard is de gewaardeerde hulp van de Jongsocialisten van Zottegem die een flink stuk hebben bijgedragen tot het vlotte verloop. Zonder hun onbaatzuchtige inbreng hadden wij het zeer moeilijk gekre gen. De korf kruidenierswaren, waarvan het gewicht moest geschat worden, woog exact 8,763 kilo. Winnares werd Alice Jouretz, Heuvelgem Zwalm. Mevrouw Jouretz zat met haar schatting van 8,765 kilo zeer dicht bij het juiste gewicht. Proficiat! De opbrengst van dit eet festijn zal voornamelijk besteed worden aan de infocampagne van sp.a- Zwalm en meer bepaald aan "Spots op Zwalm". Het bestuur dankt alle leden, de talrijke sympathisanten en de vele medewerkers voor hun gewaardeerde aanwe zigheid en hulp. ONVERDACHTE LOF ABSURDITEIT OF BELEID? Dat het sp.a-blad "Spots op Zwalm" druk wordt gelezen was ons inmiddels al bekend, maar dat de uitgave ook de aandacht van een bekende Brusselse beroepsjourna list van een groot dagblad wist te trekken, verbaasde ons. Voor ons is het een stimulans als die journalist ons meedeelt dat Spots goed gemaakt is. Hij durft er zelfs aan toevoegen dat er iets scheelt met de gemeentelijke informatie in Zwalm en hoopt dat onze druk via "Spots" zal bijdragen om die gemeentelijke informatie te verbe teren. Zo hoort u het ook eens van iemand anders, die zeker geen soci alist is. GSM-MASTEN Reactie kwam er ook op ons artikel over het gezamenlijk gebruiken van GSM-masten door meer operato ren. Sp.a-Zwalm verduidelijkt dat dit delen alleen maar aanvaardbaar is voor masten die voor de inwoners uit de omgeving gunstig gelegen zijn. Wij delen de ongerustheid en de onzekerheid van wie het onge luk heeft dicht bij een mast te wonen. Daarbij denken we vooral aan de mensen rond de kerk van Beerlegem. Ook de aangekondigde inplanting van een GSM-mast in Nederzwalm baart ons zorgen. Eigenaardig dat men een mast wil plaatsen in een van de laagste gebieden van Zwalm, wetende dat daardoor de straling moet opgedre ven worden om een goede ont vangst te kunnen bereiken. We horen steeds het argument dat de schadelijkheid van de straling niet bewezen is. Maar evenmin kan enige wetenschapper of overheid garanderen dat ze onschadelijk is. Het moet nog duren tot 2005 alvo rens hierover uitsluitsel kan gege ven worden. Daarom vragen wij de Zwalmse overheid anders en voor zichtiger te werk te gaan. Wij betreuren de huidige politiek om GSM-masten te plaatsen in de onmiddellijke omgeving van woon gebieden of scholen. Of zou het dan toch enkel om de profijten gaan? Ook al is het mager gesteld met zijn verwezenlijkingen, als het gaat om ogenverblinding spant het blauwe gemeentebestuur wel de kroon. Daarom moeten er in Zwalm nog dringend enkele gedenkplaten van inhuldigingen bijkomen. Maar wat zijn we daarmee? Voor Dikkele staat het ondertussen vast dat het bronzen beeld een brouwer zal verbeelden. In Munkzwalm wordt het een geute- lingengieter, in Sint-Denijs-Boekel een duivenmelker en in Rozebeke een hoefsmid. Het spreekt voor zich dat al die beelden op een sokkel moeten worden geplaatst, met een mooie gedenkplaat. Dit is naar wat uit doorgaans betrouwbare bron werd vernomen en waarover binnen de liberale meerderheid overeen stemming bestaat. Naar verluidt is er nog een onder zoek aan de gang over het grootste bronzen beeld van allemaal, name lijk dat van "een burgemeester die de passie preekt". Er wordt druk gezocht naar de meest geschikte locatie. De meest aangewezen plaats zou een grote boerderij met veel ganzen, voor als de vos in actie schiet. WATEROVERLAST Van een gedegen beleid ligt de bur gemeester dan weer niet wakker. Zijn bezorgdheid gaat voornamelijk uit naar in de actualiteit komen, ook al is het met absurditeiten. Om de verkeersveiligheid te verbeteren werden in Zwalm plastieken nep- agenten geplaatst. Resultaat? Niet bekend. Wel is geweten dat er één aan flarden werd gereden. Ook enorm belangrijk is het uitdelen van muizenvallen. Het nut daarvan? Onbekend. Maar Mister B kwam wel op televisie en dat was belangrijk. Ondertussen stonden in de week van 3 juni, na een fikse regenbui, verscheidene inwoners andermaal op natte voeten. Het was weer dweilen en moddervegen geblazen. Sp.a-Zwalm is zich ervan bewust dat alle wateroverlast misschien nooit volledig te voorkomen is, maar weet ook dat zeer veel miserie kan voor komen worden. Indien op regelma tige afstanden een inham naar de grachten zou worden gestoken, zou er al veel overtollig regenwater wor den afgeleid. Dat men niet komt aandraven dat dit veel moet kosten, of dat andere paardjes rapper rij den. Misschien zou men het hoofd van de technische dienst met de zaak kunnen belasten, want die weet toch niet wat te doen, zo meent ons waakzaam oog op te merken... Zwalm lijkt in het bronzen tijdperk te leven... (foto VA) VAN ZONDAG 23 JUNI TOT EN MET ZONDAG 15 SEPTEMBER 2002 Verantwoordelijke Zwalmse sp.a Alfons Moreels Kouteren 60, 9630 Zwalm tel. 055-49 86 30 19 a.moreels@belgacom.net

Voor Allen | 2002 | | pagina 19