Allemaal de kerk in Handen uit de mouwen Sociaal huis krijgt vorm Vrienden van Cuba: uitslag tombola tweedaagse Aalst jg. 64 nr. 6 juni 2002 Animo, de opvolgers van de Jongsocialisten, willen leegstaan de kerkgebouwen terug aan de gemeenschap geven. "Laat het buurt- en verenigingsleven ge bruik maken van de leegstaande kerken. De gemeenschap staat immers nu al in voor het onder houd, zonder enig recht op het genot en het gebruik ervan", luidt het. De discussie mag voor sp.a- gemeenteraadslid Johan Van Biesen alvast worden gevoerd. Keer op keer stijgen de rekenin gen van de kerkfabrieken fors. Die moeten door de stad - u en ik - betaald worden, maar daar tegenover staan er volgens Van Biesen veel te weinig tegenpre staties. Johan Van Biesen: "Laat het buurt- en verenigingsleven gebruik maken van de leegstaande kerken." (foto VA) WELZIJN ZWERFVUIL Het personeel van de stedelijke dienst Uitvoering is het sluikstort en zwerfvuilgehalte in Aalst lelijk moe. Daarom stelde het zelf een tweedaagse opruimactie voor. Op 16 en 17 mei haalden schilders, lood gieters, elektriciens, schrijnwerkers enz. niet minder dan vijftien volle containers afval uit perken en ber men. "De mensen van de groendienst botsen voortdurend op zwerfvuil en sluikstorten", zegt schepen van openbare werken Patrick De Smedt. "Bewustmaking werkt alleen maar als we zelf het goede voorbeeld geven. Het voorstel om er met de eigen werkliedenploeg tegenaan te gaan, kwam vanuit de werkhuizen. De bedoeling is tweeërlei. We willen enerzijds een positief signaal geven naar de bevolking: de stadsdiensten steken wel degelijk de handen uit de mouwen. Anderzijds willen we de bevolking oproepen dit voor beeld te volgen. Als iedereen aan dachtiger wordt voor het zwerfvuil- probleem, is het op korte termijn opgelost." In samenwerking met de dienst leefmilieu werd een opruimings plan opgesteld. Systematisch onderzochten verschillende ploe gen de stad en haar deelgemeenten op zwerfvuil en sluikstorten. De resultaten lieten niet op zich wachten. Niet minder dan vijftien Zelfs schepen van openbare werken Patrick De Smedt trok een werkplunje aan... (foto VA) volle containers waren nodig om de 27 ton zwerfvuil af te voeren. De stortkosten bedragen ongeveer 2100 euro. Om zijn ploeg een riem onder het hart te steken, gaf schepen van openbare werken De Smedt present om half zeven 's ochtends, in werk plunje. Hoeveel kilo van de 27 ton hij persoonlijk bijeenbracht, is niet bekend. Hij toonde zich wél zeer tevreden over de inzet van het per soneel en het succes van de oprui mactie. Voor herhaling vatbaar, aldus de schepen. Het OCMW, het Centrum Algemeen Welzijnswerk Regio Aalst (CAWRA) en de stad Aalst zetten samen de schouders onder de concrete reali satie van een "sociaal huis". Een samenwerkingsovereenkomst tus sen de verschillende partners, een gemeenschappelijk gebouw aan de Hertshage en een zeven dagen op zeven bemand telefoonnummer zijn de eerste stappen in die rich ting. Op 13 juli 2001 besliste de Vlaamse regering een actieplan en een decreet lokaal sociaal beleid op te stellen. De bedoeling ervan is de toegang van elke burger tot zijn economische, sociale en culturele rechten te verzekeren. Vandaag is de beschikbare informatie daarover versnipperd en daardoor gebeurt het nog steeds dat niet iedereen die recht heeft op sociale maatregelen, daar ook van geniet. Voor een beter sociaal beleid legt de Vlaamse regering de klemtoon op de versterking van de coördinatie opdracht van het OCMW en het stadsbestuur. Die moeten tegelijk beter en efficiënter samenwerken met plaatselijke verenigingen. Ten slotte wil de Vlaamse regering dat er een centrale plek wordt georgani seerd, waar alle informatie beschik baar is. Aalst was van bij het begin koploper in het mee bedenken en organise ren van deze nieuwe structuur die de naam "sociaal huis" kreeg. Intussen kunnen de verschillende partners al concrete verworvenhe den voorleggen. BETERE SAMENSPRAAK Op Hertshage komt er een gemeen schappelijk gebouw waar de dien sten in worden ondergebracht, waar u met vragen van sociale aard terecht kunt. Er is dag en nacht een telefonische wachtdienst (24 uur op 24, zeven dagen op zeven, 053/77-24-24)- Het volgende aandachtspunt wordt het beter op punt stellen van de col lectieve schuldbemiddeling en het budgetbeheer. Praktisch is het onmogelijk om alle beschikbare sociale diensten op één plek samen te brengen. Maar het is wel de bedoeling om van op één centrale plaats de beste informatie doorstroming en doorverwijzing te organiseren. Een gezamenlijke bestuurscel van OCMW, stad en CAWRA zorgt voor een taakverdeling tussen de hulp verleners en een gezamenlijke aan pak. Daisy Van Gheit, Tommy De Kimpe, Anja Wellekens (sp.a-fractieleden OCMW) Op 30 mei en t juni organiseerden de Vrienden van Cuba naar tweejaarlijkse gewoonte een tweedaagse. Het eerste deel bestond uit een politieke, maar heel interessante uitleg over de houding van de Europese Unie tegenover Cuba. De tweede dag ging het er veel meer ontspannend en gemoedelijk aan toe. De organisatoren mogen ook dit jaar van een succes spreken. Ze ont vingen ongeveer 165 belangstellenden die genoten van de Cubaanse sfeer en een maaltijd. Dankzij de aanwezigen kunnen de Vrienden van Cuba een mooie stuiver overmaken aan het project in Santa Clara, dat ze steunen. De prijsvraag "Raad de lengte van het lint"- het was 4mo8cm - werd gewonnen door Patrick Moreels uit Zwalm. De winnende nummers van de tombola zijn: 31, 45, 79,111,120,150, 168,183, 201, 266,279, 290, 30% 323, 352, 419,434,495, 524, 529, 579, 632, 653, 688, 720, 744. De prijzen kunnen afgehaald worden in Trefcentrum De Nieuwbeek, Nieuwbeekstraat 35, Aalst (tijdens de kantooruren) of bij de bestuursleden van de Vrienden van Cuba. Verantwoordelijke Aalsterse sp.a Dylan Casaer Putstraat 5 9310 Aalst - Meldert tel. 052-35 60 18 dylan.casaer@ey.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 9