EETFESTIJN Beleidsplan goedgekeurd Extra schooltrein komt voor zijn tijd sp\üi Geraardsbergen Alfonsine Van der Bruggen Geraardsbergen DIRK VAN DER MAELEN - volksvertegenwoordiger en de Geraardsbergse SRA-Mandatarissen jg. 64 nr.7 september 2002 Data Zaterdag 5/10/2002 17.30u tot 21.30u Zondag 6/10/2002 U.30u tot 15.00u Zaal: Feestzaal "De Reep" - F. Cauwelstraat (kerk Nederboelarel - Geraardsbergen Menu: Varkenshaasje (10 wo) Steak <10 euro) Zalm met groentjes (n euro)Kindermenu (5 wo) IN MEMORIAM De sp.a Geraardsbergen meldt met droefenis het overlijden van Alfonsine Van der Bruggen. Velen onder ons herinneren zich Alfonsine als een van de bekendste gezichten op de "weeg" in Bond Moyson, een taak die zij gedurende jaren als vrijwilligster op zich nam. Heel haar leven was zij een trouw en actief partijlid, op wie men steeds kon rekenen. Alfonsine is 97 jaar oud geworden. Wij bieden haar familie onze oprech te gevoelens van medeleven aan. Verantwoordelijke Geraardsbergse sp.a Dirk Van Der Maelen Guilleminlaan 35,9500 Geraardsbergen tel. 054-41 02 03 dirk.vandermaelen@dekamer.be Dankzij de extra schooltrein tussen Zottegem en Ceraardsbergen, zijn de scholieren een half uur vroeger thuis, (foto Hendrik De Schrijver) CULTUURCENTRUM EN BIBLIOTHEEK De werking van het cultuurcentrum De Abdij en de plaatselijke openbare bibliotheek wordt sinds 1 januari 2002 geregeld door hetzelfde decreet en de daaraan gekoppelde uitvoeringsbesluiten "tot stimulering van het kwa litatief en integraal lokaal cultuurbeleid". Dit decreet regelt dus de subsidiëring van beide instellingen en voorziet ook in de aanwerving van een cultuurbeleidcoördinator. Het decreet legt de gemeenten ook de verplichting op tot het opstellen van een beleidsplan, zowel voor het cultuurcentrum als voor de bibliotheek. Dit beleidsplan is afgestemd op mijn gemeentelijk beleidsplan dat op 3 juli 2001 aan de gemeenteraad werd voorgelegd. Alle betrokken partijen wer den vooraf geconsulteerd en om advies gevraagd. Er werden werkgroepen opgericht, adviezen opgevraagd en beide beleidsplannen werden bespro ken door de Commissie Cultuur. Voor 2003 zal eveneens een actieplan moeten opgesteld worden. Jaarlijks zullen deze actieplannen dan geëvalueerd worden in werkingsverslagen. Met betrekking tot de beleidsplannen die nu door de gemeenteraad wer den goedgekeurd, vestig ik graag de aandacht op enkele conclusies: - de technische uitrusting van de cultuurgebouwen moet verbeterd worden - de personeelsformatie moet aangevuld worden van 1,5 naar 3 admi nistratieve medewerkers - de aanwerving van een halftime cultuurfunctionaris zal de culturele programmering zeker ten goede komen - de budgetten voor werkingskosten moeten verder verruimd worden - de kwaliteit van de huisvesting van de bibliotheek is onvoldoende en dat heeft een weerslag op de efficiëntie en het gebruik van de collectie. Een nieuw onderkomen voor de bibliotheek is een prioriteit - eerst en vooral zullen de decentralisatie en differentiatie van het cul tuurbeleid aangepakt worden, waarbij de woord- en podiumkunsten, tentoonstellingen en educatieve gemeenschapsvorming zal gestimu leerd worden. Als schepen van Cultuur zal ik er op toezien dat de goedkeuring van dit plan de aanzet is tot verbetering en verruiming van het cultuurbeleid. Patrick Flamez TUSSEN ZOTTEGEM EN GERAARDSBERGEN Sp.a-volksvertegenwoordiger Dirk Van Der Maelen vernam uit goede bron dat de extra schooltrein tus sen Zottegem en Geraardsbergen, waarvoor hij ijverde, er nu zeker komt. De trein zal zelfs vroeger ingelegd worden dan eerst was gepland. Dit werd hem inge fluisterd door zijn partijgenoot en burgemeester van Zottegem, Herman De Loor. Het was inderdaad Herman De Loor die de kat de bel aanbond. Hem was het opgevallen dat heel wat scho lieren geen andere keuze hadden dan enkele tientallen minuten rond te hangen in en om het station van Zottegem. De trein richting Geraardsbergen vertrekt immers pas om 16.49 uur en °P dat moment zijn de lessen al een hele tijd beëin digd. Gezien het spoor echter een federa- Ie materie is, contacteerde Vlaams volksvertegenwoordiger De Loor federaal volksvertegenwoordiger Van Der Maelen. Deze ijverde er bij de NMBS voor om een extra school trein in te leggen tussen Zottegem en Geraardsbergen, zodat de scho lieren sneller naar huis kunnen. Van Der Maelen: "Op de tijd dat ze nu moeten wachten op de trein, had den ze thuis waarschijnlijk al lang hun huiswerk gemaakt." De extra trein werd eerst verwacht tegen december van dit jaar, maar de NMBS besliste hem vroeger in te leggen. En zo komt het dat vanaf maandag 7 oktober de scholieren uit Lierde en het Geraardsbergse, die in Zottegem school lopen, bijna een half uur eerder zullen thuis zijn. De nieuwe schooltrein vertrekt om 16.26 uur in Zottegem en komt om 16.40 uur in Geraardsbergen aan.

Voor Allen | 2002 | | pagina 10