Auroraziekenhuis krijgt eindelijk een MUG Oudenaarde. Op bezoek bij Anne Van Lancker en Kathleen Van Brempt in Straatsburg Sprokkels uit de gemeenteraad jg. 64 nr.y september 2002 MEDISCHE SPOEDGEVALLEN Toen voormalig minister van Volksgezondheid Magda Aelvoet een studie bestelde om na te gaan hoe het gesteld was met de sprei ding en de efficiëntie van de medi sche urgentie teams (MUG) in België, bleek dat er in Vlaanderen één reusachtig probleemgebied bestond, namelijk Oudenaarde en omgeving. Die tijd is straks voorbij. Oudenaarde bleek een zwarte vlek te zijn tussen de MUG's van Ronse, Zottegem, Waregem en Gent. Een MUG moet op tien minuten ter plaatse kunnen zijn. Dat is de tijd waarbinnen een nuttige interventie kan worden gedaan bij een hartstil stand. Bleek nu dat de inwoners van Oudenaarde minstens gemiddeld vijftien minuten moeten wachten op een MUG. Onaanvaardbaar lang dus en een objectieve reden om te ijveren voor een MUG-cel in het Auroraziekenhuis, campus Oude naarde. Toen de diensten van ministers Frank Vandenbroucke en Johan Vandelanotte, beide sp.a, een toelagemechanisme uitwerkten om de Belgische MUG's financieel bij te springen, stelde Aurora zich op de valreep kandidaat om ook een MUG uit te bouwen. Dankzij nuttige contacten en met de objectieve studie van Magda Aelvoet in de hand werd de kandi datuur van Aurora opgenomen in de lijst van te betoelagen MUG's. Het is nu nog even wachten op de officiële erkenning door Vlaams minister Mieke Vogels. In feite zou dit een formaliteit moeten zijn. Eindelijk zal de Oudenaardse bevol king in de toekomst krijgen waar ze recht op heeft. Vragen moeten we toch weer stellen bij de lakse hou ding in het verleden van het Auroramanagement dat lange tijd Oudenaarde heeft verwaarloosd. Zonder de tussenkomsten van sp.a Oudenaarde was dit dossier waar schijnlijk niet tot een goed einde gekomen. Stefaan Thijs Het is alweer een tijdje geleden, maar toch willen we u niet een sfeerbeeld ontzeggen van een supertoffe trip van sp.a Oudenaarde naar onze euro parlementsleden in Straatsburg. Op io, 11 en 12 juni maakten Lucien Foubert, Magda De Smet en hun gevolg het Duitse plaatsje Lahr en de Franse stad Straatsburg onveilig. De reis was niet alleen politiek interessant door het boeiende bezoek aan het Europees Parlement, maar was evenzeer cultureel en culinair een hoogstandje. Alleen voor ons Irma was de reis min der leuk, zij moest net op de hoogdag van ons bezoek in bed blijven wegens maagklachten. We hebben toen kennis gemaakt met de schitterende Duitse geneeskunde die in tien minuten de juiste diagnose stelde. Onvergetelijk en aangrijpend was tijdens de terugreis het bezoek aan het concentratiekamp Struthof. We danken namens sp.a Oudenaarde hartelijk Anne Van Lancker en Kathleen Van Brempt. Verantwoordelijke Oudenaardse sp.a Julien Verstraeten Gentstraat 184,9700 Oudenaarde tel. 055-31 43 69 De agenda van de laatste gemeenteraad voor de vakantie, op 28 juni, bevatte 73 punten. Een overzicht van onze belangrijkste opmer kingen en standpunten. Wij keurden het agendapunt over het overlegcomité tussen de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn niet goed. In het verslag kan men immers lezen dat het meer jarenplan terzake laattijdig is aangekomen, zodat op dat over legcomité weinig zinnigs kan worden besproken. Zoiets lijkt sterk op onzorgvuldig bestuur, daarom onze tegenstem. In verband met de aanvullende opstalovereenkomst met betrekking tot het stedelijk inbreidingsproject Droesbeke, hadden wij ons onthouden op de gemeenteraad van 26 november 2001. Nochtans hadden we met Samen een con structief amendement ingediend. Nu echter kwam de bestuursmeerderheid opnieuw op de proppen met dit onder werp en stellen we vast dat ons amendement de juiste oplos sing bleek. De moraal van het verhaal: men doet er soms beter aan goed te luisteren naar de oppositie dan zomaar de meer derheid te geloven. In de bedrijfsrekening voor 2001 merken we dat de regie waterdienst een winst maakte van ongeveer 16 miljoen en dat deze winst van de waterregie gebruikt wordt voor andere doeleinden. Met betrekking tot het ondergronds brengen en vernieuwen van het laagspanningsnet in de Désiré Waelkensstraat mer ken we op dat het vernieuwde wegdek en het voetpad reeds aangelegd zijn. Wanneer zal men deze zaken beter opvolgen? Het ondergronds brengen van het laagspanningsnet betekent opnieuw het voetpad openbreken of alles laten zoals het is. Voor de tweede maal stelde Samen een vraag over de grond verzakking in de Molenstraat 35. De VLD-schepen en de bur gemeester beloofden de afwerking van het voetpad, maar tot op heden is er nog niets gebeurd. Deze situatie bestaat al meer dan een jaar en voetgangers moeten nog altijd op de openbare weg moeten oversteken. Is hier sprake van een beleid? Herstelling is noodzakelijk voor de veiligheid van de bewoners. Samen stelde ook een vraag over de veiligheid bij het uitrijden van de Colruytparking. Zou het niet wenselijk zijn bij de uitrit in de Beverstraat de rijrichting te volgen naar het Tacambaroplein? De bevoegde schepen beloofde dit voorstel te bespreken in de verkeerscommissie. We vestigden er met Samen de aandacht op dat knelpunten die we eerder aanbrachten nog steeds geen oplossing kregen. Aan het Ohioplein, bijvoorbeeld, bleef de parking in zeer slechte staat, de stuk gereden en de losliggende betontegels zijn zeer gevaarlijk. Die toestand duurde al ruim een jaar. Hopelijk kwam de zaak in orde tegen de kermis in september. Het onderhoud van voetpaden en greppels gaat er op achter uit. Het onkruid in greppels wordt niet meer verwijderd. Bijvoorbeeld in de Sint-Annastraat (Eine) stond het onkruid 30 cm hoog. Rond de boompjes wordt er maar op los gesproeid met onkruidverdelgers. De aarde is in geen twee jaar omge- harkt. In de Weverstraat-Schoolstraat is het verkeersbord "spelende kinderen" is nog altijd niet aangebracht. Wij vroegen dit dus voor de derde keer aan. Ondanks een belofte van vorig jaar was de poort van de oude brandweerkazerne op het Eineplein nog steeds niet hersteld. Ten slotte wisten we nog niets over de installatie van een gemeentelijke adviesraad voor ontwikkelingssamenwerking, hoewel deze al in 2001 beloofd werd door de bevoegde CD&V- schepen. TE NOTEREN: NIEUW ADRES Het nieuwe adres van Stefan Thijs is: Jacob Lacopsstraat 48, 9700 Oudenaarde. Telefoon: 055/45.78.88, GSM: 0495/30.12.39. Het spreekuur is op zondag van 9 tot 10 uur op dit adres. 16

Voor Allen | 2002 | | pagina 16