Skaterpark d'Hoppe: de boze baron slaat toe BOEKELSE SPELEN Zwalm jg. 64 nr.7 september 2002 Grandioos succes Naar aanleiding van de kermis van Sint-Blasius-Boekel werden voor de 32ste keer de Boekelse Spelen inge richt. Hoewel alle weersvoorspellin gen zeer ongunstig waren, zodat meer tenten werden geplaatst, bleef het droog op het terrein van WK-Boekel. Dat was mede bepa lend voor het succes van het evene ment. Al De meisjes van 7 tot 9 jaar staan klaar voor het zak lopen, (foto VA) van bij de aanvang van de inschrijvingen van de aller jongsten konden we vast stellen dat alle inschrij vingsrecords zouden gebro ken worden. Bij de min- zevenjarigen werd al het dubbele aantal deelnemers van vorige jaren bereikt. Bij de afsluiting van de inschrij vingen werden 190 deelne mers geteld. De organisato ren, onder impuls van ere voorzitter Fons Moreels, hadden er opnieuw voor gezorgd dat de opgelegde proeven zeer attractief Sinds enkele jaren ijvert de sp.a Zwalm voor de aanleg van een gemeen telijk skaterpark voor de jeugd. Na verscheidene tussenkomsten bij de burgemeester, kregen we de toezegging dat het skaterpark werd opge nomen in het gemeentelijke beleidsplan. Na veel blabla en weinig boemboem kwam er echter niets van terecht. Precies daarom steunden we de recente spontane actie van jongeren. De plotse opstoot van jeugdige energie diende immers in goede banen geleid.. Jongeren vragen een veilige plek om te skaten, (foto VA) Verantwoordelijke Zwalmse sp.a Alfons Moreels Kouteren 60,9630 Zwalm tel. 055-49 86 3° a.moreels@belgacom.net waren, zowel voor de deelnemers als voor het publiek. Om alle deelnemers kans op succes te gunnen, werden de volksspelen opgedeeld in 14 reeksen volgens geslacht en leeftijd. Voor ai deze reeksen werd een prachtige trofee geschonken door plaatselijke han delaars en politieke mandatarissen. Er waren trofeeën van onder meer premier Guy Verhofstadt, maar natuurlijk ook van onze ministers Frank VandenBroucke, Renaat Landuyt en Steve Stevaert. Ook de Vlaamse volksvertegenwoordigers van de sp.a Jacques Timmermans en Herman De Loor en onze kamerfrac tievoorzitter Dirk Van Der Maelen droegen hun steentje bij. Alle tro feeën van de sp.a-mandatarissen werden aan de overwinnaars over handigd door onze plaatselijke mili tanten Margriet Bousard en Patrick Moreels. Eliane Tack, een vaste bezoekster van de Boekelse Spelen, was die dag spijtig genoeg verhin derd. Dat de Boekelse Spelen elk jaar een groot succes kennen, is niet ver wonderlijk als men bedenkt dat de toegang en de inschrijving gratis zijn. Elke speler krijgt een prijs ter waarde van minimum 5 euro. Springkastelen staan ter beschik king, de kleinsten kunnen zich laten schminken. Bovendien zijn er lucht dopen met een luchtballon te win nen. De Zwalmfanfare en de reuzen van Volkegem en Eist zorgden voor een passende afsluiting. Redenen genoeg om er volgend jaar een nog groter succes van te maken. In de vorige Voor Allen maakten we al gewag van een grote boze afvalba- ron ergens over de taalgrens. Dat hij verdomd boos kan zijn, zou hij wel eens tonen aan geheel TV-kijkend Belgenland. Tijdens één van de acties voor de bescherming van het bos en de sluiting van het stort, timmerde hij zowaar voor het oog van de camera's een VRT- reporter in mekaar. Deze brave man is voor zover bekend tot heden werkonbekwaam. Dit weer hield de actievoerders van diverse pluimage (en dus ook een paar militan ten van sp.a Zwalm) er niet van het er nog eens op te wagen. De aanhou der wint, zegt men, en het stort moet dicht, zo besliste een Waalse minister. Prima! Amper een half uur na het afblazen van de laatste actie, waarbij kortston dig de weg Brakel-Ronse werd bezet, denderde al de eerste vrachtwagen met puin door de idyllische dorpskom van Flobecq, richting bos. Waakzaamheid blijft hier meer dan ook geboden. De acties gaan door. (foto VA) 18

Voor Allen | 2002 | | pagina 18