r~ J Provinciale inforonde Patrick Janssens Eerste vergadering J Federaal nieuws Met een sterke sp.a naar de verkiezingen jg. 64 nr.7 september 2002 ^3 In 2001 veranderde de SP haar naam in sp.a, maar "sp anders" blijft hoe dan ook verontwaardigd over sociale onge- U Iijkheid. Sp.a sluit naadloos aan bij de lange traditie van de socialistische beweging. Het is een partij die ieder- P» een gelijke kansen wil bieden om zich te ontplooien, hier en in de rest van de wereld, vandaag en morgen. Het is ook een partij die vraagt dat iedereen de kansen grijpt om zich te ontplooien. Moderne socialisten vinden werk, sociale zekerheid en gezondheids zorg van het grootste belang. Maar we willen wel een hedendaagse invulling, en duidelijk met succes. U hoeft enkel maar de resultaten en voorstellen van de sp.a-ministers te bekijken. Hernieuwen van tra ditionele onderwerpen is de boodschap, maar ook vernieuwing van onze visie op onder meer levenslang leren, cultuur, wonen, mobiliteit, werk en gezin, leefmilieu of participatie. Om al deze doelstellingen te verwezenlijken, heeft Vlaanderen nood aan een grote linkse partij. Een partij die met de samenleving en de mensen, en niet enkel met zichzelf bezig is. Een open partij, maar anderzijds dan toch ook met een niet te miskennen echt socialistisch profiel. De sp.a heeft sterke politici, niet enkel in de regeringen, maar ook in de parlementen. Andere partijen benijden ze ons. Populaire politici, studaxen én wroetende backbenchers, een mix die bij de volgende verkiezingen garant moet staan voor de wederopstanding van de partij. De sp.a heeft dus ongetwijfeld een aantal sterke troeven in de ver kiezingscampagne. Of de nieuwe provinciale kiesomschrijvingen en structuren een voordeel zijn, moet afgewacht worden. Het engage ment om er iets goeds van te maken is er echter. Veel zal bovendien afhangen van de inzet van alle beleidsverantwoordelijken om zich effectief op breder terrein te manifesteren. Evenzeer is de bereidheid van de lokale afdelingen om zich actief in het groter geheel van onze provinciale sp.a-entiteit te integreren een absolute must voor het welslagen van de electorale doelstellingen. Afwachten ook wat het effectief wordt met het kartel tussen sp.a en Spirit in de specifieke Oost-Vlaamse context. De discussie moet uiteraard gevoerd in alle openheid, maar niet ten koste van moge lijke interne conflicten. We moeten allicht niet extra beklemtonen dat de VLD in Oost- Vlaanderen, en zeker in onze streek, bijzonder sterk staat. Verhofstadt, De Croo, De Gucht... er zijn minder gerenommeerde poli tieke tegenstanders. Maar de sp.a zal zich niet in het hoekje laten drummen. De realisaties zijn er, uitstekende mandatarissen evenzeer, nu nog een campagne met invloed voeren. De tijd dringt, dus alle hens aan dek in de laatste rechte lijn. Een behoorlijk grote cliché-uit drukking inderdaad, maar wel pure realiteit én noodzaak. Chris Vancoppenolle COLOFON Maatschappelijke zetel: De Malanderplein 7,9600 Ronse tel.055-214850 - aor@s-p-a.be Administratie - publiciteit: De Malanderplein 7,9600 Ronse tel. 055-21 48 50 - fax 055-21 03 04 Redactie: De Malanderplein 7,9600 Ronse Verantwoordelijke uitgever: Dirk Van der Maelen (federaal voorzitter) Hoofdredactie: Chris Vancoppenolle (federaal secretaris) Redactiesecretaris: Jonny Lampens Teksten: alle teksten dienenten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen val len volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller Het laatste politieke jaar voor de verkiezingen belooft ongemeen span nend te worden. De recente perikelen binnen de regering rond de wapen levering aan Nepal, het "opeisen" door de VLD van sociale departementen in een volgende regeringscoalitie enz. zijn daar al voorsmaakjes van. De voorbije driejaren heeft de sp.a in de Vlaamse en federale regering veel werk verzet (o.a. het Zilverfonds, gratis bussen voor senioren, de maxi mumfactuur in de gezondheidszorg, afschaffing van het kijk- en luister geld...). De volgende maanden zal de partij haar beloftes voort nakomen. Maar er blijft nog veel werk te verzetten. Op 22 en 23 november (concrete programmainformatie volgt in een volgende editie) vindt in Brussel het langverwachte congres plaats. Op de agenda o.m. de discussies over het nieuwe partijprogramma en de voorstellen tot statutenwijziging. Alle leden zullen begin oktober via "Doen" het ontwerpprogramma ontvangen. Het voorstel tot statutenwijziging volgt later. Traditioneel wordt voor het congres een "Ronde van Vlaanderen" georga niseerd met de nationale sp.a-voorzitter en enkele andere partijtoppers. De afdelingen krijgen zo de kans om zich een eerste keer uit te spreken over het programma en het kartel met Spirit. Vervolgens wordt de klassieke congresprocedure opgestart (amendering, resolutiecommissie en stem ming op het congres). Het Oost-Vlaamse luik van deze inforonde vindt plaats op donderdag 7 november 2002 in het ABVV-gebouw (Fernandezzaal), Vrijdagmarkt, Gent (ingang: Meerseniersstraat 8). Aanvang om 20 uur. We zijn ervan overtuigd dat ook uit onze streek nogal wat militanten hierop aanwezig zullen zijn. Noteer deze activiteit maar alvast in uw agenda. (CV) PROVINCIAAL BESTUUR SP.A OOST-VLAANDEREN Donderdag 26 september om 20 uur Zaal Meibloem, Meibloemstraat, Gent Agenda en persoonlijke uitnodigingen worden aan de leden bezorgd. Afdelingen die hun afvaardiging nog niet aan het provinci aal secretariaat overmaakten, worden verzocht dit ten spoedigste te doen. Idem voor de regiobesturen.

Voor Allen | 2002 | | pagina 2