Twee keer drie op een rij Provinciaal secretariaat en regionale steunpunten Duizend namen achter een slogan Federaal nieuws Nieuw ledenbeheer vanaf 2003: vergadering jg. 64 nr.y september 2002 Eventjes kennis maken met het triumviraat dat de nieuwe provinciale sp.a- entiteit in deze eerste werkingsfase in goede banen zal leiden: provinciaal voorzitter Dirk Van Der Maelen en de ondervoorzitters Freya Van den Bossche (schepen in Gent) en Peter Hertog (provincieraadslid, uit Sint- Niklaas). De verantwoordelijkheid voor het politieke veldwerk en de dagelijkse taken (uitvoering beleid, coördinatie administratie, acties, vorming, studiecen trum berust bij provinciaal secretaris Fons De Geest en de regiosecreta rissen Dirk Moons en Chris Vancoppenolle. Goede structuren zijn nodig om een moderne en dynamische politieke beweging uit te bouwen. Om kansen te scheppen, zodat iedereen actief kan meewerken en meedenken. Om het politieke en maatschappelijke debat te organiseren in de eigen gemeente of regio. Om samen te werken aan een leefbare buurt. Sp.a Oost-Vlaanderen is er klaar voor. Er is een cen trale en toch ook gedecentraliseerde structuur, met een provinciaal secre tariaat in de Speldenstraat (nabij de Vrijdagmarkt) in Gent en regionale secretariaten in Dendermonde (Noordlaan 19) en Ronse (E. De Malanderplein 7). Alle faciliteiten qua logistieke ondersteuning enz. zijn ook op de regiosecretariaten voorhanden. Ook zal de lokale CSC-werking in de afdelingen van de regio's van hieruit verder intens kunnen begeleid worden. Voor onze regio staan Jonny Lampens, Wim Tonniau en Brigitte Dumont (deze laatste momenteel echter met ziektever lof, en hierbij spoedig herstel gewenst) hiervoor ter beschik king. Behoudens onverwachte omstan digheden is politiek regiosecreta ris Chris Vancoppenolle ook op het regiosecretariaat in Ronse aanwezig op donderdagmorgen en indien gewenst ook op week- avonden na afspraak (0497/48.55.34). Het provinciaal secretariaat is te bereiken op tel. 09/225.96.54, steunpunt Ronse via tel. 055/21.48.50. (CV) MENSENRECHTEN Duizend namen achter een slogan. Duizend mensen voor wie de mensen rechten écht belangrijk zijn. En die daar ook mee willen uitpakken in een paginagrote advertentie. Ook uw naam kan ertussen staan. Zou er moéten tussenstaan... Verspreid daarom dit bericht. Opdat we de 1000 halen! Ook u heeft zich vast al geërgerd aan de sluikse inperking van onze funda mentele burgerrechten, aan de uitvoering van een verborgen agenda met de strijd tegen het terrorisme als alibi. Repressie en willekeur, criminalise ring van vreedzaam politiek protest: het wordt dagelijkse kost. Ook in onze "democratie". Hoeveel rechten moeten we opgeven voor een "veiligere" wereld? De Liga voor Mensenrechten buigt zich al lang over deze kwestie. Het vrij waren van de mensenrechten is immers onze reden van bestaan. Onderzoek, beleidsbeïnvloeding, netwerking en sensibilisatie zijn onze wapens. Op 10 december - de 54ste verjaardag van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens willen wij al degenen voor wie de mensenrechten écht wat betekenen even in de kijker zetten, in een advertentie in de krant. Uw naam in de krant: een statement dat kan tellen. Op de mensenrechten wordt niet beknibbeld! Zo'n advertentie krijg je niet voor niks. Daarom vragen we u om deze actie ook financieel te steunen. Voor een bijdrage van minimaal 10,00 euro wordt uw naam toegevoegd aan de lijst van personen voor wie mensenrechten gekoesterd dienen te worden. Een bescheiden bedrag waarmee u een steentje bijdraagt tot onze campag ne voor een veiligere wereld, mét de nodige waarborgen voor de mensen rechten, en waarmee u de mensenrechtenbeweging in Vlaanderen een broodnodige dosis zuurstof toedient. Aarzel dus niet en schrijf vandaag nog uw bijdrage over op rekening ooi- 1270132-90, met vermelding "mensenrechten zijn belangrijk". Voor meer informatie kunt u steeds terecht bij de Liga voor Mensenrechten via info@mensenrechten.be of via tel. 09/223.07.38 en fax 09/223.08.48. Het systeem van inning van het lidgeld, de hoogte van de bijdragen en vooral het bezorgen van de lidkaarten aan de leden wordt vanaf i januari 2003 grondig herzien. Gelijktijdig met de wijzigingen wordt ook de cam- pagne georganiseerd voor ledenbehoud en ledenwerving. Leden blijven hoe dan ook de belangrijkste pijler van de partijstructuur en van broodnodig electoraal succes. Ten slotte wordt eind dit jaar ook een nieuw informaticaprogramma in gebruik genomen, waardoor alle wijzigingen in het ledenbestand onmiddellijk in het nationaal bestand kunnen worden verwerkt. Op het vlak van ledenbeheer en -werving is de rol en de inbreng van man datarissen (zeker voor het aanbrengen van nieuwe leden), maar niet in het minst van secretarissen, penningmeesters en bodes erg groot. Daarom komt er voor hen een speciale provinciale infovergadering. Het nieuwe systeem en alle wijzigingen worden uitgebreid toegelicht door o.m. natio naal sp.a-secretaris Alain André. Uiteraard kunt u er ook alle bedenkingen en vragen formuleren. De bijeenkomst heeft plaats op dinsdag 8 oktober in het gebouw Bond Moyson Thuiszorg (zaal op de tweede verdieping), Anseeleplein, Gent. Persoonlijke uitnodigingen, met plannetje, volgen nog. Aanvang van de vergadering om 20 uur stipt. (CV) 3

Voor Allen | 2002 | | pagina 3