Jan Heymans is nieuwe penningmeester 1 Archiefbeelden Denderleeuw Zomers sportief "Leven en dood" Denderleeuw li mm3 Denderleeuw LcVE/7 DOOD aood /\g jg. 64 nr.y september 2002 BESTUUR SP.A SVV Tijdens de zomervakantie liet onze penningmeester Erwin Siroyt weten dat hij door zijn vele bezigheden stilaan door de bomen het bos niet meer zag. Hij verkoos daarom zijn functie als penningmeester van sp.a Denderleeuw neer te leggen. Erwin blijf wel bestuurslid en actiefin de partij. We zochten dus een nieuw slachtoffer, en hoera, we vonden er een.- Jan Heymans, 31 jaar en zelfstandige, bestuurslid van sp.a en Animo, stelde zich kandidaat en werd door de bestuursvergadering benoemd tot nieuwe pen ningmeester. Hij zal de taak waarnemen tot de algemene vergadering van januari 2003. Op deze vergadering is er immers een nieuwe verkiezing van het dagelijks bestuur gepland. Erwin, bedankt voor de geleverde inspanningen. Jan, welkom in het dage lijks bestuur, succes in de financiën (jouw functie dus) en bedankt voor je engagement. (SDK) BOEK Het nieuwe boek Archiefbeelden - Denderleeuw schetst aan de hand van meer dan 200 foto's en prentkaarten de evoluties die het Denderleeuwse straat beeld door de jaren heen onderging. Denderleeuw zelf komt aan bod in hoofd stukken over De Plesj, Leeuwbrug, de Statie, Huissegem, Malegem, Bakergem, zonder de nieuwe wijken op de Kouter en over de steenweg te vergeten. Daarnaast krijgen de deelgemeenten Welle en Iddergem ruime aandacht. Archiefbeelden - Denderleeuw is een prachtig lees- en kijkboek waarin zowel de nostalgische romanticus als de nieuws gierige jongere zijn gading vindt. Je kunt dit 128 pagina's dikke boek van de auteurs Georges Couck (onze oud-burge meester en huidige fractievoorzitter) en Walter Van Sinay bestellen door per boek 18,00 euro over te schrijven op rekeningnummer 393-0391536-36 van Georges Couck. Vergeet niet je naam, adres en het aantal exemplaren dat je had gewenst te vermelden. (SDK) .V* "t. Verantwoordelijke Denderleeuwse sp.a Stefan De Koek Noordstraat 36 bus 2,9470 Denderleeuw tel. 053-41 60 21 stefan.dekock@advalvas.be 't Is weer voorbij, die mooie zomer... zingt Gerard Cox lustig. SVV maakte er inderdaad een mooie zomer van. Tijdens de zomervakantie organi seerden we voor de tweede maal wekelijkse fietstochten. Onze spor tiefste vrouwen haalden het stalen ros vanonder het stof en pompten de banden op. Wie afwezig bleef, had natuurlijk volkomen ongelijk. De weergoden waren ons op deze maandaguitstapjes meestal welge zind. De routes werden ter plaatse bepaald, al naargelang de inspiratie en voorkeur van de "velocydisten". We verkenden Aalst, Ninove en Erembodegem. Soms kregen we meer kilometers in de benen dan voorzien. Niemand klaagde echter, want we trappelden de routes stee vast op een aangenaam tempo. Na de inspanning, volgde de ontspan ning: met de dames genieten van een welverdiend fris drankje en daarna moe maar voldaan huis waarts. Op 19 augustus werd onze laatste tocht gereden. We sloten het seizoen af met een lekker ijsje. Jammer genoeg gaan de fietsen nu weer op stal. SVV blijft echter niet stilzitten tot volgende zomer. Ons herfst- en winterprogramma biedt zowel voor jong als minder jong nog heel wat toffe activiteiten. Zo staat er op 16 september een infoavond op het menu. In het Koetshuis (Kasteeltje) krijgen we vanaf 19.30 uur informa tie over psoriasis, ledereen is van harte welkom! (VB) De zomerfietstochten van SVV: inspanning en ontspanning, (foto VA) THEMATENTOONSTELLING Tijdens het weekend van 6 tot 8 september konden we genieten van poëzie en kunst rond het thema "Leven en dood". Organisator Erik Vermeulen zag in de oude kapel van het college de geschikte ontmoetingsruimte. Zegt Vermeulen: "De gemeente stelde ons voor de tentoonstellingsruimtes van het Kasteeltje te gebruiken. Deze zijn voor ons niet geschikt.Te klein, te weinig belichting... De kapel gaf ons thema ook een extra dimensie. In de aanloop naar de tentoonstelling waren de paters eerst wat argwanend over onze keuze, maar we konden de boekbindspecialisten overtuigen van onze goede intenties." De tentoonstelling was er inderdaad eentje om U tegen te zeggen. Een 20- tal poëten en kunstenaars (waarvan drie uit Nederland) schreven zich in en toonden hoogstaande werken. Vrijdag was er poëzieavond, op zaterdag en zondag liepen vanaf de middag de tentoonstellingen in de kapel, terwijl de poëzie via TV-beelden werd herhaald. Fijn meegenomen was de open monumentendag met als thema "symbolen". Kan je in iets meer symboliek terugvinden dan in het thema "leven en dood"? Erfab productions (gekend van Manchet Rock) cre ëert reeds enkele jaren mogelijkheden voor jonge kunstenaars om hun kunnen te tonen. Errik Vermeulen, zelf ook actief kunstenaar, legt uit waarom Erfab deze weg bewandelt: "In gemeenten zoals Denderleeuw zijn er weinig mogelijkheden voor jonge kunstenaars om zich te tonen, om hun werken naar het publiek te brengen en de apprecia tie voor hun inspanningen te krijgen. Daarom zoe ken wij naar eenvoudige, niet al te dure oplossingen om de werken toch in een tentoonstelling te kun nen gieten. Doen we dit niet, dan zien de jonge kun stenaars zich verplicht naar grotere stedelijke cultu rele centra te trekken. Eer je zover bent moet je ech ter al een serieuze hoeveelheid werken hebben gemaakt. En dat schrikt vele kunstenaars af. Met ons alternatief bereiken we twee dingen: we heb ben de podia voor onze kunstenaars en we brengen kunst dichter bij de bevolking." (SDK) ar/V ^oEvcnor Pumttr-, - n //-■< 1 -L Erfab creëert podia voor onze kunstenaars en brengt kunst dichter bij de bevolking, (foto VA) 8

Voor Allen | 2002 | | pagina 8