Wij kennen de weg Gezond ontbijt in BSBO De Drempel Tentoonstelling Geraardsbergen in de kijker Ceraardsbergen jg. 64 nr. 8 oktober 2002 WZWARTBOEK VERKEERSVEILIGHEID In november stelt Dirk Van Der Maelen, sp.a-fractieleider in de Geraardsbergse gemeenteraad, het Zwartboek Verkeersveilig-heid voor. De sp.a kent de weg om de knelpunten aan te pakken en zal hem bewandelen. De sp.a Geraardsbergen werkt al enkele maanden aan het in kaart brengen van de verkeersproblemen. Zegt Dirk Van Der Maelen: "Wij heb ben de inwoners opgeroepen om de zwarte punten van onze stad te sig naleren, zodat wij ze konden bun delen in één Zwartboek. Immers, alvorens problemen te kunnen oplossen, moet men eerst weten dat ze bestaan." Het verzamelen van verkeerspro blemen creëert trouwens de moge lijkheid om algemene conclusies te trekken. Zo kwam de vraag naar meer snelheidscontroles heel vaak terug. Op heel wat wegen geldt wel een snelheidsbeperking die vol doet, maar als automobilisten er vakkundig hun voeten aan vegen, zet dit natuurlijk geen zoden aan de dijk. ZWARTE PUNTEN Van Der Maelen is als volksver tegenwoordiger en als fractieleider in de gemeenteraad perfect geplaatst om het voortouw te nemen bij het oplossen van de Geraardsbergse verkeersproble men. "Heel wat problemen doen zich voor op gewestwegen en mijn jarenlange ervaring als parlementa riër zorgt ervoor dat ik ondertussen mijn weg wel vind in Brussel", weet hij. Zo stelt het Vlaamse Gewest geld ter beschikking om de "zwarte punten" aan te pakken. Zwarte pun ten zijn volgens het Vlaamse Gewest plaatsen waar veel en zware ongelukken gebeuren. Op het grondgebied van Geraardsbergen zijn er zo twee. "We moeten de fondsen zo snel mogelijk in ons bezit krijgen", zegt Dirk Van Der Maelen. "Daarvoor zal ik mij persoonlijk inzetten." De zwarte punten die zich op gemeen tewegen bevinden, zullen worden voorgelegd aan de gemeenteraad en de verkeerscommissie. Van Der Maelen "Het is de bedoeling om de punten stap voor stap te behande len en de beste oplossing te zoe ken." Uit de tientallen reacties die de sp.a ontving, kan trouwens geconclu deerd worden dat verkeersveilig heid wel degelijk bij heel wat men sen bovenaan de agenda staat."Het is goed om te zien dat de heer schappij van Koning Auto eindelijk eens in vraag wordt gesteld", aldus Van Der Maelen. "Mensen pikken het niet meer dat hun woonstraten omgevormd worden tot ware race circuits. Er rijden in Geraardsbergen een paar gasten rond die werkelijk denken dat ze alles mogen. Dit kun nen we niet meer pikken. De uitda ging moet zijn dat we volgend jaar in het centrum van onze stad een terrasje kunnen doen zonder ons te moeten ergeren aan piepende ban den en motorgeraas." HET GOEDE VOORBEELD Maar de uiteindelijke oplossing ligt natuurlijk bij de mensen zelf. Dirk Van Der Maelen: "Als de mensen zich aan de verkeersregels houden, dan zijn er geen noemenswaardige problemen meer." Daarom zal de sp.a Geraardsbergen stickers maken die oproepen om de reglementen te respecteren. "Wij roepen iedereen die het goed meent met zijn mede burgers in het verkeer op om zo'n sticker aan te vragen", zegt Van Der Maelen. "Door zelf te kennen te geven dat we ons gedragen als heren en dames in het verkeer, hopen we ook andere chauffeurs tot een milder rijgedrag aan te zet ten." De sp.a Geraardsbergen geeft zo het goede voorbeeld. In het kader van de Culturele Maand 2002, start CSC Vormingswerk met een nieuw tentoonstellingproject. Geraardsbergse kunstenaars stellen hun werken tentoon met als thema de eigen Oudenbergstad. Dit pro ject start dit jaar en loopt over meer jaren met telkens een andere Geraardsbergse kunstenaar. Daarbij kunnen alle kunstvormen ruim aan bod komen. Geraardsbergen beschikt over heel wat kunstenaarstalent dat nog niet voldoende aan bod kwam en verscholen blijft in zijn eigen atelier. Door een forum open te stellen voor dit minder gekend kunstenaarsta lent, kan het grote publiek nader kennis maken en is het voor de kun stenaar zelf een uitdaging om de confrontatie met het grote publiek aan te gaan. Het kan voor de kunstenaar een eerste stap zijn tot deel name aan een ander CSC-project, "Kiezen voor kunst". De kunstenaar die in het project stapt, zal in zijn werken het thema "Geraardsbergen in de kijker", sterk tot uiting moeten brengen. De eerste die aan bod komt is René Wiliekens. René stamt uit een muzi kale familie en is dan ook beter gekend als muzikant van de Cecilia Concertband, Big Band 86 en als dirigent van de musicals in het Arjaantheater. Hij bezit echter een zeer groot verborgen tekentalent. In de eerste tentoonstelling "Geraardsbergen in de kijker" kan u dit komen bewonderen. Pentekeningen en pastels over het Geraardsbergen uit de vervlogen en hedendaagse tijden kan u bewon deren in het Koetshuis van de Sint-Adriaansabdij te Geraardsbergen. De tentoonstelling is open op donderdag 31 oktober van 20 tot 22 uur, op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 november telkens van 9 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. De toegang is gratis. 1^:77","",'. - ledereen weet dat geen of een te licht ontbijt aanzet tot het eten van snoep ofte grote porties bij de volgende maaltijden. Daarom organiseerde De Drempel, de school voor buitengewoon onderwijs van het gemeenschapsonderwijs in Geraardsbergen, als afsluiter van de maand september een gratis ontbijtdag voor zijn leerlingen en personeel. Groot en klein was enthousiast en ziet reikhalzend uit naar de volgende activiteit.de heksenwandeling. Verantwoordelijke Geraardsbergse sp.a Dirk Van Der Maelen Guilleminlaan 35,9500 Geraardsbergen tel. 054-41 02 03 dirk.vandermaelen@dekamer.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 9