Spoeddienst en hartchirurgen blijven Nieuwjaarsreceptie Geraardsbergen Herinnering aan Mare Sp.a steunt scouts in eis verkeersdrempel Sp.a promoot de stad met eindejaarsgeschenk jg. 64 nr. w december 2002 ASZ CAMPUS GERAARDSBERGEN De spoeddienst van het ASZ Campus Geraardsbergen wordt niet opgedoekt. Dat laten volksver tegenwoordiger Dirk Van Der Maelen, OCMW-voorzitter Erwin Franceus (beiden sp.a) en Frank Douchy (Agalev) weten. Deze drie heren zorgden er samen voor dat de spoeddienst van ons ziekenhuis gered werd. Ook de hartspecialisten van het ASZ zullen ons ziekenhuis blijven aandoen. De laatste weken was ongerustheid ontstaan over de spoeddienst. Die zou moeten verdwijnen. OCMW- voorzitter Erwin Franceus: "De wet zegt dat men slechts één spoed dienst per ziekenhuis mag hebben. Aangezien ons ziekenhuis deel uit maakt van het ASZ (dat campussen heeft in Aalst, Geraardsbergen en Wetteren) en Campus Aalst reeds een spoeddienst heeft, werd de dienst in Geraardsbergen niet meer erkend. Hij moest dus verdwijnen." Het hoeft geen betoog dat dit een kleine ramp zou zijn voor Geraardsbergen. Erwin Franceus: "Dit zou betekenen dat mensen in nood tot in Aalst of Zottegem zou den moeten rijden eer ze de eerste zorgen zouden kunnen toegediend krijgen. Dit is waanzin!" En dus trommelde Franceus zijn partijgenoot en volksvertegen woordiger Dirk Van Der Maelen op. Van Der Maelen: "De enige moge lijkheid was om van de twee bevoegde ministers toch nog een erkenning te krijgen, bij wijze van uitzondering, omdat er in de directe omgeving van Geraardsbergen geen spoeddienst is." De twee bevoegde ministers zijn Minister van Sociale Zaken Frank Vandenbroucke (sp.a) en Minister van Volksgezondheid Jef Tavernier (Agalev). Dat is dus gelukt. In het kader van een algemene herziening van de regelgeving met betrekking tot de gespecialiseerde spoeddiensten werd een oplossing gevonden wor den voor de spoeddienst van Geraardsbergen. Er viel trouwens nog meer goed nieuws te rapen over het ASZ Campus Geraardsbergen. Ook de hartspecialisten mogen in Geraardsbergen blijven. "Het scheelde niet veel of het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis was zijn afde ling cardio kwijt", zegt Erwin Franceus. "Dit komt doordat Aalst nog een ander ziekenhuis heeft met een afdeling cardio." Gezien men wil komen tot een betere geografi sche spreiding van cardio-afdelin- gen, kwam deze van het ASZ in gedrang. Mocht de afdeling in het ASZ Campus Aalst afgeschaft geweest zijn, dan deden de hartspecialisten van het ASZ ook het ziekenhuis van Geraardsbergen niet meer aan. "Ook dat hebben we dus kunnen afwenden", aldus Franceus nog."Dit is nog maar eens een grote stap in de zekere wederopstanding van ons Op 28 november 2002 was het 10 jaar geleden dat Marc Haelterman van ons is heengegaan. Alle kameraden die met hem een diepe vriendschap deelden, zijn dit moment niet vergeten. De scouts van Geraardsbergen (VVKSM De Zwerfkei) zijn ongerust. Aan hun lokaal (op de Hoge Buizemont) wordt veel te hard gereden. De kinderen die wekelijks de scoutsvergaderingen bijwonen, lopen er dan ook gevaar. Daarom vragen ze een verkeersdrempel of verkeersplateau ter hoogte van hun lokaal. Sp.a-gemeenteraadslid Bram De Geeter steunt hen in die strijd. Hij heeft het probleem op de gemeenteraad van 16 december jl. naar voren gebracht en het voorstel om er een verkeersdrempel te bouwen, geformuleerd. Bram De Geeter: "Om onze eis kracht bij te zetten, heb ik een brief naar het col lege van burgemeester en schepenen geschreven en die door het meren deel van de ouders van de scoutsleden laten ondertekenen. Het spreekt voor zich dat de veiligheid van hun kinderen voor hen een absolute prio riteit is." Zal de verkeersdrempel er komen? "De kostprijs is niet zo hoog", weet De Geeter. "De prijs van een mensenleven daarentegen is niet te schatten. Hopelijk moet er niet eerst iets gebeuren, maar ik heb vertrouwen in de goede afloop." Het sp.a-bestuur van Geraardsbergen wil de goede traditie van de nieuwjaarsreceptie, die vorig jaar in een nieuw kleedje werd gestoken, ook in 2003 voortzetten en verder laten uitgroeien tot een treffen van alle socialistische militanten uit de Oudenbergstad. Daarom nodigen we u uit op vrijdag 24 januari vanaf 19.30 uur in de feestzaal In de Lelie, Denderstraat 33-35, Geraardsbergen. Na de verwelkoming met een aperitief en warme en koude hapjes, wordt de nieuwjaarsboodschap verzorgd door sp.a-voorzitter Dany Merckaert en volksvertegenwoordiger Dirk Van Der Maelen. Daarna is het gezelligheid troef met muzikale animatie door de sfeer- groep Atmosfeeris o.l.v. Didier Eggerick. Alle militanten zijn hartelijk welkom! IEDEREEN GELUKKIG De eindejaarsperiode is een periode om geschenken te krijgen en uit te delen. De koude van buiten wordt zo gecompenseerd door het warme gevoel dat men vanbinnen krijgt als men weer eens iemand heeft blij gemaakt met een cadeau. Daarom schenkt de sp.a van Geraardsbergen aan elk gezin van onze stad een tweetal postkaartjes. De kaartjes tonen een paar fraaie plaatjes die fotograaf en stadsgenoot Wim Schrever maakte in onze mooie stad. Zo krijgt men de Dender en de Dendervallei te zien, de torens op de Markt, de Oudenberg en de Muur en natuurlijk het enig echte en tot nader order oud ste Manneken-Pis van België. Het is de bedoeling dat de inwoners van onze stad op deze postkaartjes hun kerst- en nieuwjaarswensen versturen naar hun vrienden en kennissen van buiten Geraardsbergen en hen tegelijk uitnodigen om in het nieuwe jaar onze mooie stad eens te bezoeken. Deze kaartjes zijn dan ook multifunctioneel. Eerst en vooral maken ze de Geraardsbergenaars gelukkig, omdat zij een cadeautje krijgen - althans, daar gaan we toch van uit. Daarnaast zijn ook de mensen gelukkig die de kerst- en nieuwjaarswensen ontvangen die op deze kaartjes zullen geschre ven worden.Ten slotte is het ook nog eens goed voor onze stad: de kaartjes tonen Geraardsbergen van zijn beste zijde. Mensen kunnen niet anders dan geïntrigeerd raken door de mooie foto's die erop staan. Natuurlijk zijn twee kaartjes niet genoeg: de meeste men sen sturen toch wel meer dan twee wenskaarten. Daarom zullen de post kaartjes ook te koop worden aangeboden in enkele handelszaken, meer bepaald bij boekhandel De Pril, Oudenaardsestraat, bij de Standaard Boekhandel in de Grotestraat en in Oiavs Mattentaartenhuis in de Brugstraat. De kaartjes kunnen tevens telefonisch besteld worden! op het secretariaat van Dirk Van Der Maelen,! 054/41.02.03, enkel in de voormiddag). Tijdens de kerstmarkt op het Stationsplein werden ze! reeds aan de man/vrouw gebracht op de Curieus-stand. 11 Verantwoordelijke Geraardsbergse sp.a Dirk Van Der Maelen Guilleminlaan 35,9500 Geraardsbergen tel. 054-41 02 03 dirk.vandermaelen@dekamer.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 11