Gratis marktbus nam goede start Hoofdpijn als prijs Sinterklaasfeest Heldergemse Hoornweg wordt toch hersteld Haoltert jg. 64 nr.io december 2002 Sinds vrijdag 4 oktober 2002 kun nen de inwoners van de deelge meenten Heldergem, Kerksken en Denderhoutem gebruik maken van een autobus die hen gratis naar de wekelijkse markt in Haaltert brengt. Het gemeentebestuur (VLD- sp.a) volgt daarmee de tendens die minister Steve Stevaert op gang bracht om meer mensen het open baar vervoer te laten gebruiken en hun mobiliteit te vergroten. Het gaat om een proefperiode van drie maanden. Daarna volgt een evalua tie en valt de beslissing of dit pro ject al dan niet verder gaat, eventu eel met aanpassingen. Tot nog toe zijn de resultaten vrij behoorlijk. Voor elke rit, zowel van uit Denderhoutem als vanuit Kerksken, waren er tientallen passa giers. De delegatie van het gemeen tebestuur met o.m. schepen Paul Van der Straeten, en de gebruikers staken hun tevredenheid niet onder stoelen of banken. (WM) Indien de familie Mallefroy de inhoud van de biermand die ze gewonnen heeft n.a.v. het sp.a-eetfestijn op één avond zou uitdrinken, zou het wel eens best mogelijk zijn dat daar een fikse hoofdpijn op volgt. Willy Marckx en Laurent Vermassen (voorzitter en secretaris van sp.a-Haaltert) en sp.a- schepen Paul Van der Straeten brachten het lekkers aan huis, in de Bakkerstraat 29 te Haaltert. (WM) DE AANHOUDER WINT De beslissing om de herstellings werken aan de landelijke Hoornweg in Heldergem te verschuiven naar de lange termijnplanning viel voor de gebruikers van deze baan niet in goede aarde. De sp.a heeft in het verleden reeds meermaals via Spots, Voor Allen en tussenkomsten in de verkeersraad haar ongenoe gen kenbaar gemaakt. Uiteindelijk heeft het gemeentebe stuur, nadat schepen Paul Van der Straeten persoonlijk de ernst van de toestand was komen inschatten én onder druk van de niet aflatende klachten, besloten om de weg toch aan te pakken. Op de gemeente raad werd besloten een ontwerper aan te stellen die de klus moet kla ren. Er wordt geopteerd om de bebouwde stukken af te frezen en waar mogelijk de kasseistenen te behouden maar degelijk hersteld, of om te herasfalteren. Voor het onbebouwde gedeelte (zo'n 800 meter) wil men de betonnen rijweg van 3,5 meter breedte voorzien van uitwijkstroken. (WM) 12

Voor Allen | 2002 | | pagina 12