De verruiming concreet gemaakt Eine kroegde Vertrokken op huisbezoek... Ninove Voor Allen verdwijnt jg. 64 nr.10 december 2002 SAMEN VERDER In Oudenaarde was de SP.a de voorbije gemeenteraadsverkiezingen al in een verruimend kartel gestapt. Het nationaal verbond met Spirit zorgt nu in brede kring voor veel gespreksstof en hopelijk ook voor veel stof tot nadenken. Ondanks alles moet het voor iedereen duidelijk zijn dat wij met zijn allen een zelfde kijk hebben op basisdemocratie. Door de progressieve krachten te bundelen kan de druk vanuit linkse hoek alleen sterker worden. Misschien moeten we daarbij eens overlopen wat wij in Oudenaarde echt willen bereiken. Een eerste voorstel waaraan SAMEN kan werken, is het oprichten van een "sociaal huis", waar alle sociale diensten op gemeentelijk niveau samenge bracht kunnen worden. De voordelen daarvan zijn duidelijk: één loket voor de rechtzoekende, minder administratieve papierslag, verhoogde samen werking tussen diverse initiatieven en organisaties die werken rond gezondheid, werkloosheid, leefloon, welzijn, huisvesting enz. Alle sociale lokale actoren zijn daarbij betrokken: VDAB, OCMW, vakbonden, Kind en Gezin, mutualiteiten, sociale huisvestingsmaatschappijen, VZW's voor kin deropvang, psychosociale begeleiding, armoedebestrijding. Een sociaal huis schept mogelijkheden voor optimale doorverwijzing en klantvriende lijk werken. Daarnaast moet stadsvernieuwing extra aandacht krijgen. Hiervoor bestaan extra subsidiemogelijkheden, waarvan ook Oudenaarde kan profi teren. Wij denken hierbij in de eerste plaats aan bijvoorbeeld de stations omgeving. Werken aan verkeersveiligheid en verkeersleefbaarheid en het ondersteunen van privé-renovatie-initiatieven in overleg met de bewoners kan van deze buurt weer een aantrekkelijke woon- en winkelomgeving maken. Dat ook een aantal wijken in de deelgemeenten extra aandacht verdient, spreekt voor zich. Zo mag o.m. de omgeving van de kerk van Eine echt wel eens aangepakt worden qua woonkwaliteit. Ten slotte ziet SAMEN ook heel wat heil in het renoveren of opbouwen van "stedelijke centra" in elk van de deelgemeenten of wijken. De stad beschikt over een aantal publieke ruimten die momenteel te weinig gebruikt wor den ofte weinig bruikbaar zijn. Positiefis in dit verband de aanpak van het stedelijk centrum in Heurne. Hier speelt het stadsbestuur in op het enthou siaste initiatief van een aantal vrijwilligers uit Heurne zelf. Op die manier wordt het stedelijk patrimonium geherwaardeerd en krijgt de burger in zijn eigen omgeving een klein cultuurcentrum. Als SAMEN een steentje kan bijdragen tot het realiseren van deze projec ten, dan ziet de toekomst in Oudenaarde er weer een beetje roos(nou jajkleuriger uit. De muzikale kroegentocht van Curieus (voorheen CSC} is stilaan uitge groeid tot een stevige traditie. Lucien Foubert, Paula Cornelis, Geert Verstraeten, Dirk Depaepe en Vanessa Truyen hadden weer een stevig "pla teau" op de muzikale toog gezet: de Einse cafés probeerden elk met een eigen accent de gasten naar zich toe te lokken. De Bizons haalden in de Casino de hoogste noten, Spissing Sparrows deden het in café Barbier, Just 4 Fun zochten het in De Kring en Tamara liet Ludo op de trommelvliezen los. Het Brouwershoekske bracht Maria en Co (maar of het zo bijbels was, daar mogen we aan twijfelen), de Biertempel had zijn eigen Staff, terwijl Café Trompet 't Zingend Fakteurken en Leon geboekt had. Royal's Pub tenslotte haalde Carvo binnen. Zo was er voor elk wat wils en met de bus van Deuren Dhondt kon men van kroeg tot kroeg geholpen worden. Met dit zoveelste werk van barmhartigheid (de dorstigen laven) brachten de organisatoren opnieuw wat extra leven in de al zo vurige gemeente. Als alles goed zit, zijn ze nu al net begonnen met het programma voor volgend jaar... SAMEN SAMEN, de Oudenaardse kartellijst van sp.a en onafhankelijken, is begon nen met de wekelijkse huisbezoeken op zaterdagnamiddag. Op een jaar tijd zullen we trachten alle huizen in Oudenaarde aan te doen, zegt Julien Verstraeten. De eerste zaterdagnamiddag was al een opsteker, de mensen bewonderen ons voor onze moed, verklaarde Vanessa Truyen achteraf. In de barre koude werd het startschot gegeven van een lange reeks huisbezoeken op zater dagnamiddag. SAMEN wil dicht bij de mensen voeling houden met wat er leeft. Hen een stem geven door te luisteren, dat is kort samengevat wat de actie tot doel heeft. Indien de mensen problemen aankaarten die recht streeks of onrechtstreeks met het gemeentebeleid te maken hebben, dan zullen die vragen door SAMEN desnoods op de gemeenteraad worden voor gelegd en behandeld. "Het is zelfs de ambitie om na onze Ronde van Oudenaarde, na ongeveer één jaar, een soort blunderboek op te stellen met de meest voorkomende klachten", verduidelijkt Lucien Foubert. Een paar dagen voor elk bezoek wordt de buurt die wordt aangedaan ver wittigd door een strooifolder zodat de mensen die dat willen zich wat kun nen voorbereiden om hun punt te maken. Tijdens de huisbezoeken wordt dan alles door de SAMEN-mandatarissen netjes opgetekend om er achter af het gepaste gevolg te kunnen aan geven. Reeds in ons verkiezingsprogramma legden we veel nadruk op het feit dat lokaal beleid heel dicht bij de mensen moet staan en gevoerd worden en ook dat we zoveel mogelijk de mensen bij het beleid zouden willen betrek ken. De mensen voor een stuk medeverantwoordelijkheid geven door ze zoveel mogelijk inspraak te geven, dat is de toekomst van de lokale demo cratie. Met deze actie proberen we, helaas als oppositiepartij, deze ideeën in de praktijk om te zetten. Stefaan Thijs Op een jaar tijd zullen we trachten alle huizen in Oudenaarde aan te doen, zegt Julien Verstraeten. De Voor Allen doet voorgoed de boeken dicht. Bijzonder jammer voor de vele trouwe lezers, bijzonder jammer voor de enthousiaste redac teurs). Sp.a Oudenaarde wenst als afscheid toch een bijzonder woord van dank te richten tot Jos Gavel en zijn medewerkers van het laatste uur.Wellicht tot later! 15

Voor Allen | 2002 | | pagina 15