Sint in eigen land Herfstwandeling was succes Oudenaarde Sprokkels uit de gemeenteraad Ronse jg. 64 nr.io december 2002 - Aanleg uitwijkstroken in de ruilverkaveling. Voor het aanleggen van de uitwijkstroken komt het Vlaamse Gewest tussen voor 70%, de stad betaalt 30%. De ruilverkave lingswegen hebben maar een breedte van 3 meter - onze vraag was om voornoemde stroken in de Stropstraat, Vijflindendries en Weihage niet rechtover elkaar aan te brengen, maar wel op 300 meter een uitwijkstrook links en 300 meter verder een uitwijk- strook rechts. De VLD-schepen zou hier werk van maken. - Belasting op bedrijven en particulieren die logies verstrekken - en belasting op het exploiteren van terreinen bestemd voor open luchtrecreatieverblijven. Hier heeft SAMEN tegengestemd. Vanaf 1 januari 2003 komt er een nieuwe belasting voor de Oudenaardse hoteluitbaters die Zich in het historisch beschermd stadsgezicht bevinden. Zij mogen een factuur van 35 euro per kamer per jaar verwachten. Voor hotels buiten het centrum wordt dat 25 euro per kamer per jaar. Particulieren die logies verstrekken, zullen dan weer 10 euro per kamer, moeten betalen. - Toegevoegde punten: SAMEN scoort goed. - Wij hadden opgemerkt dat de monumenten voor de oorlogs slachtoffers op verschillende plaatsen in de deelgemeenten niet goed onderhouden zijn. Lucien Foubert vroeg hierover enige uitleg. De VLD-schepen kon niet anders dan toegeven en beloofde zoals altijd beterschap. Maar wij weten niet wan neer, misschien een jaar voor de gemeenteraadsverkiezingen? - Reeds twee gemeenteraden geleden merkten wij op dat weg nr. 17 - de verbinding tussen de Kortrijkstraat en Minderbroedersstraat - een stort is. Een bewoner heeft zeker twee containers groenafval laten liggen. Na twee maanden is er nog niets veranderd en heeft het college nog niet ingegre pen. Of laat men dit oogluikend toe omdat de dader een BK Oudenaardist is? - André Vansteenbrugge stelde een vraag over het verkeer. Hoeveel parkeerovertredingen werden de jongste zes maand in Oudenaarde geregistreerd? De VLD-burgemeester kon of wou de vraag niet precies beantwoorden. De tweede vraag luidde hoeveel snelheidsovertredingen de jongste zes maand in Oudenaarde geregistreerd werden. Hierop kwam evenmin een antwoord van de burgemeester. Wij weten het wel: geen enkele, omdat de politiezone Vlaamse Ardennen geen toestel len heeft om snelheidsduivels te controleren. De zonechef heeft wel beloofd dat vanaf januari 2003 de politie twee uur per dag de snelheid zal controleren. Pas dan komt het aange kocht meettoestel aan. - De wegenwerken Eineplein-Fabriekstraat-Heurnestraat-Graaf van Landaststraat zien er verlaten, slordig en gevaarlijk uit. De veel te diepe putten in het wegdek veroorzaken ergernis bij de bewoners en weggebruikers. Meermaals beloofde de VLD- schepen iets te doen aan de Heurnestraat en het Eineplein, niets is gebeurd en het zal ook volgend jaar zo zijn. SAMEN stelde de vraag of er een herinrichtingsplan klaar ligt en of er tijdelijke herstellingen uitgevoerd zullen worden. Als we goed geluisterd hebben, zal er ook in 2003 weinig veranderen aan de erbarmelijke staat van de straten in Eine. En dan maar leu teren over het bevorderen van de verkeersveiligheid. Julien Verstraeten Wat doorgaans enkel door de politiekers wordt gedaan - geschenken en snoepjes uitdelen - vond op zaterdag 30 november weer eens in Eine plaats. CSC-Vormingswerk Eine-Heurne-Mullem organiseerde die dag, met Vanessa Truyen, als trekker een fel gesmaakte sinterklaasstoet. Vanaf het Óhioplein trokken de koetsen en paarden van Willy Naessens met sint en pieten door Eine, richting Medisch-Pedagogisch Instituut in de Fietelstraat. Dankzij het behoorlijke weer trok de stoet voorbij een groot aantal enthousiaste toeschouwers. Na een rit van ongeveer een uur bereik te de heilige man met zijn knechten het MPIS. Daar begon de namiddag voor de kleintjes pas echt met allerlei leuke en soms ongewone spelletjes. Terwijl allerlei vrijwilligers de zorg voor de kinderen op zich namen, konden ouders en grootouders rustig elders hun inkopen doen of gezellig iets drin ken bij de Sint. Om het geheel mooi af te ronden werd elk kind nog bedacht met een leuk geschenkje. Uiteindelijk trokken de meer dan honderd kinde ren blij gezind weer naar huis, in afwachting van de nog grotere pakjes en dozen die tegen 6 december verwacht werden. In elk geval een pluim voor de bereidwillige organisatoren en helpers van dit sinterklaasfeest! Verantwoordelijke Oudenaardse sp.a André Vansteenbrugge 055-31 07 28 andre.vansteenbrugge@yahoo.com Op zondag 24 november mochten de Curieus wijkdubs Wauters, Stookt en Devemie zich verheugen, onder een stralende zon, op een voortref felijke deelname van 52 wandelaars voor de jaarlijkse herfstwandeling. Nadien schoven niet minder dan 112 lekkerbekken de voeten onder de tafel voor de geutelingendegustatie. Op de foto ziet u de wandelaars bij het vertrek aan het lokaal Chalet Union. 16

Voor Allen | 2002 | | pagina 16