This is the end... of toch niet? Voor Allen een succesvol en socialistisch 2003! r AB\ V f.f'1M maandelijks magazine jg. 64 nr. 10decem c J voor a de Oost-Vlaamse verkiezingslijst blz 2 Interview GracienneVan Nieuwborgh blz 4 VOOR ALLEN VERDWIJNT Herman De Loor verlaat nationale politiek blz 17 Nooit gedacht dat de introzin van een legendarisch nummer van The Doors (ook functioneel gebruikt in de film "Apocalypse Now") zou die nen om (definitief?) afscheid te nemen van ons zo vertrouwd blad Voor Allen. Een woordje uitleg bij deze spijtige gebeurtenis. Uiteraard betekent het verdwijnen van Voor Allen niet het einde van alle politieke communicatie, maar het einde van dit echte partijleden blad met historische traditie zal allicht bij menigeen (zeker oudere militanten) raar aankomen. Een blad dat, uitgezonderd de oorlogs jaren, sinds 1938 bestaat, en zelfs nog vroeger teruggaat tot de perio de van Recht en Vrijheid, ziet men inderdaad allesbehalve graag voor de bijl gaan. De uitgifte als weekblad was al enkele jaren financieel niet meer houdbaar en als veertiendaagse publicatie kon het tij evenmin gekeerd worden. De formule van het professioneel uitgewerkt maandblad nieuwe stijl bood wel perspectieven, maar omstandighe den volledig buiten de wil van de beleidsmensen van de vroegere autonome partijfederatie Aalst- Oudenaarde-Ronse beslisten er helaas anders over. De reden voor het stopzetten van de uitgave is duidelijk: de stijgende druk- en portkosten enerzijds, min der financiële inkomsten ander zijds. Er is onder meer de drastische verlaging van het sp.a-lidgeld (waarvan voorheen een groot aan deel naar Voor Allen ging). Bovendien moet binnen de provin ciale fusie-entiteit - en dat is een nationale optie - meer geïnvesteerd worden in externe communicatie (denk maar aan het huis-aan-huis- blad Spots). Voorts waren de adver tentie-inkomsten voor een duidelijk ideologisch en politiek blad, met uit commercieel oogpunt een eerder geringe oplage, niet groot. Vanzelfsprekend is men voor de pijnlijke beslissing niet over één nacht ijs gegaan. Nieuwe formules werden voorgesteld, uren werd er over vergaderd. Maar de financiële realiteit moet worden onderkend. Dit decembernummer wordt wel licht het laatste van een rijke socia listische persgeschiedenis in onze regio. Hoewel, zeg nooit "nooit". Misschien kan op termijn het blad onder een nieuwe vorm alsnog terugkeren. Met pijn in het hart nemen we dus afscheid van het vrijdagse blad, defaitistisch zijn we echter heus niet. Want het is ook mooi geweest. Met de nodige ups en downs, maar de inzet van velen leverde een resul taat op dat vele andere partijfede raties (en politieke tegenstrevers) ons benijdden. En de inzet was er. Denk maar aan de talrijke edities van de Voor Allen-feesten, de stic kerverkoop, tot het traditionele benefieteetfestijn toe. Mandatarissen en militanten die er jarenlang voor ijver den Voor Allen te laten bestaan. Men kan al deze kamera den, en zeker ook niet te vergeten alle belangeloze mede werkers en afde lingscorresponden ten, niet genoeg bedanken. Ook voor mezelf is het blad de voorbije twintig jaar een groot stuk van mijn werk (en mijn leven) geweest. Een mengeling van ontgoocheling en berusting in de afloop van deze periode zou logisch lijken, maar er is ook de hoop dat toch nog iets voor de interne leden informatie in onze regio zal kunner gedaan worden. De vrienden van de Socialistische Gemeenschappelijke Actie (in casu Bond Moyson en ABVV) hebben hun sympathie en steun voor ons blad nooit verbor gen (onze gemeende dank hier voor). Misschien kan in een ver nieuwd samenwerkingsverband nog iets groeien. Wie weet? Ook in dit geval kan tijd raad brengen. Chris Vancoppenolle Xf. BOND MOYSON sociaal progressief alternatief

Voor Allen | 2002 | | pagina 1