Zwembaden in nood Betaalbare bouwgrond gevraagd Website op kruissnelheid. Aalst Kerstmarkt Aanpassing stadswebsite voor blinden en slechtzienden jg. 64 nr.w december 2002 De sp.a vraagt aan het stadsbestuur om voor betaalbare bouwgrond te zor gen. Wij denken hierbij aan een prijs van 25.000 euro voor een perceel van 6 are. Uit tal van cijfers blijkt dat de kostprijs van bouwgronden de voorbije jaren sterk gestegen is. Volgens het studiebureau Stadim zou de prijs van bouw grond in Aalst op 10 jaar tijd verdubbeld zijn. Bouwgrond kopen is voor jonge gezinnen die geen stevige sponsor (vaak de ouders) achter de hand hebben onbegonnen werk. Hoe kunnen we dit probleem aanpakken? In het ruimtelijk structuurplan Aalst zijn verscheidene woonuitbreidingsgebieden opgenomen, waar mogelijkheid is voor bijkomende woongelegenheden. De Vlaamse regering heeft het op 21 juni 2002 mogelijk gemaakt om bouw grond aan zogenaamde niet-marktconforme prijzen (versta: prijzen bene den de marktprijs) ter beschikking te stellen van een te bepalen sociale doelgroep, door voorwaarden op te leggen aan de verkavelaars. Bij monde van Dylan Casaer, politiek secretaris sp.a en gemeenteraadslid, en Eddie Monsieur, sp.a-fractieleider in de gemeenteraad, stelde de sp.a voor om in nieuwe verkavelingen en dus ook in de nieuwe woonuitbrei dingsgebieden 25% van de beschikbare gronden ter beschikking te stellen van jonge gezinnen tegen een prijs van 25.000 euro. "Bouwen moet moge lijk en betaalbaar zijn voor iedereen, niet alleen voor hen van wie de ouders er een stevige spaarpot op nahouden", zegde Dylan Casaer. Voor de woonuitbreidingsgebieden verkiest de sp.a dat de stad zelf als ont wikkelaar zou optreden, via de stedelijke grondregie, om zo ervoor te zor gen dat de 25% betaalbare bouwpercelen kunnen gehaald worden. Het uit eindelijke doel moet zijn om op deze woonuitbreidingsgebieden een gezonde sociale mix na te streven van grotere en kleinere woningen, zodat geen Aalsterse Beverly Hills'worden gecreëerd. Bij het toewijzen van deze betaalbare percelen kan de stad een objectief puntensysteem hanteren, waarbij elementen meetellen zoals afkomstig zijn van Aalst, de financiële situatie (waarbij het de bedoeling is om ook de middeninkomens een kans te geven) en jonge gezinnen met kinderen. Zaterdag 14 december van i8u tot 22U Zondag 15 december van 14U tot i8u Trefcentrum De Nieuwbeek, Nieuwbeekstraat 35, Aalst (achter Keizershallen) Deelnemende organisaties: Amnesty International, Oxfam Wereldwinkel, SOS Chili, Unicef, Vrienden van Cuba, Vredeshuis Aalst, Yoga Vedanta Aalst vzw i.s.m. Kurukshetra vzw, vzw Rutongo Ruanda, LETS en Steunpunt Welzijn. Zaterdag 14 december van 14U tot i6u: workshop kerstdeco met Carine van LETS. Info: 09/362.86.40. Zondag 15 december van 14U tot i6u: kerstballen maken, workshop met Anita. Inschrijven: bel Heidi op 053/21.13.27. In het voorjaar van 2003 wordt de officiële website van de stad in een nieuw kleedje gestoken. Sp.a-gemeenteraadslid Johan Van Biesen wil dat de vernieuwde site toegankelijker en gebruiksvriendelijker voor de burgers wordt. Op de gemeenteraad verwees het raadslid naar de website van de stad Gent. Daar heeft men een aantal pagina's onder de noemer Braillenet geïn tegreerd. Zo biedt Gent een forum aan personen met een visuele handicap. Er wordt informatie aangeboden waarvan de lay-out (lettertype) individu eel aanpasbaar is. Het is ook mogelijk om de belangrijkste mededelingen te beluisteren. Van Biesen wil dat ook onze stad Braillenet opneemt in de nieuwe webstek. Schepen Patrick Jacobs, bevoegd voor communicatie, ondersteunt het idee en wil de volledige website toegankelijk maken voor personen met een visuele handicap. De sportdienst van de provincie Oost-Vlaanderen informeerde op 13 november bij alle gemeentelijke zwembaden naar het gebruik ervan. Meer bepaald werd gevraagd naar de verhouding tussen het aantal bezoekers van binnen en buiten de gemeente. Dit onderzoek werd gevoerd op vraag van provincieraadslid en Aalsters schepen Patrick Jacobs. Jacobs vroeg aandacht voor de stijgende kostprijs die aan de exploitatie van een zwembad verbonden is. De aanpassing aan de Vlarem-wetgeving stelt hoge eisen aan de technische apparatuur voor de waterbehandeling en aan het reddende en toezichthoudende perso neel. Patrick Jacobs stelt vast dat het niet billijk is dat de gemeenten die over een zwembad beschikken alleen voor deze kosten instaan. Zo wordt de jaarlijk se kostprijs van de exploitatie van het Aalsterse zwembad geraamd op 62.500 euro (25 miljoen frank). In het belang van het sport- en recreatiezwemmen vraagt Jacobs dus ondersteuning voor de zwembaden die instaan voor de regio. Bovendien merkt hij op dat sluiten of ombouwen tot loutere speelzwembaden de aan leg van privé-zwembaden in de hand werkt, wat op het vlak van waterver bruik en veiligheid nefast is. Na het onderzoek zullen volgens de bevoegde bestendig gedeputeerde, Yvan Verleyen, de mogelijkheden bekeken worden om de financiële last, verbonden aan de exploitatie van de zwembaden met regionale uitstra ling, te helpen opvangen. De gemeenten kunnen tot 15 januari 2003 reage ren op het schrijven van de sportdienst. foto Hendrik De Schrijver WWW.S-P-A.BE/AALST Sinds enige tijd beschikt de sp.a-Aalst over een website, www.s-p- a.be/aalst. U vindt er het recentste gemeentelijke nieuws, naast alle andere nuttige informatie (wie is wie in de besturen, gemeente- en OCMW- raad en nevenorganisaties; het volledige programma; de agenda van alle sp.a-activiteiten). In ons virtueel volkshuis worden discussies gevoerd over actuele onderwerpen. Abonneer u nu ook op onze gratis e-nieuwsbrief. Zo blijft u op de hoogte. Inschrijven kan door een eenvoudig mailtje te sturen naar tommy.dekimpe@pandora.be. U krijgt onze nieuwsflash dan regel matig in uw mailbox. 8

Voor Allen | 2002 | | pagina 8