"Wij doen voort" Aalst Sprokkels uit de OCMW-raad Sprokkels uit de gemeenteraad jg. 64 nr.io december 2002 TROMMELKORPS EN VALKEN Het Trommelkorps Bert Van Hoorick en De Valken Aalst betreuren ten zeer ste het verdwijnen van hun huisblad Voor Allen, maar beide socialistische jeugdverenigingen melden ons dat ze de fakkel brandend houden. Het Trommelkorps Bert Van Hoorick en De Valken houden lokaal in de Zonnestraat 23, Aalst. Na 41 jaar is het trommelkorps nog altijd actief en paraat om allerlei manifestaties naar best vermogen op te luisteren. We denken hierbij aan de Mei-avondvieringen, de optochten in Aalst en Geraardsbergen, de Fakkeltocht voor de Vrede in Aalst en diverse feesten van bevriende organisaties en scholen. Geïnteresseerd om mee te doen? De repetities vinden plaats op zaterdag voormiddag van 10 tot 12 uur. Het ligt in onze bedoeling jonge mensen te motiveren om door muzikale expressie mee te werken aan de opbouw van een betere wereld. Het nieuwe werkjaar start op 11 januari, met waarschijnlijk een nieuw repertoire. Ook op De Valken zijn we fier. We willen deze groep steeds meer elan geven. Iedere zaterdagmiddag van 14.30 tot 17.30 uur begroeten we het enthousiaste jonge volkje tussen 5 en 14 jaar voor sport en spel, knutse len, uitstapjes, zwemmen, dans en muziek en tal van andere activiteiten. Er wor den ook vakantiekampen georganiseerd. De Valken beginnen aan het nieuwe jaar op 4 januari. De jongste gaan dan driekonin gen zingen. Ten slotte wensen we de redactie en alle lezers van Voor Allen, onze leden en sympathisanten prettige feestdagen en een voor spoedig 2003. Het animatieteam Trommelkorps Bert Hoorick en De Valken van Van foto Hendrik De Schrijver Eindelijk werd op 25 november een beslissing genomen over de toe wijzing van het nieuwe meubilair voor het rusthuis Sint-Job. Het hui dige meubilair is er in zeer lamentabele staat. Er was daarom al lange tijd beslist om het volledige meubilair te vervangen: alle stoelen, tafels, kastjes, bedden, bureaus, koelkasten enz. Het probleem zat echter in de uitvoering. Het is een enorm uitgebreid en ingewikkeld dossier. Zo moest er voor bijna 1500 stuks meubilair (waaronder veel maatwerk) in 38 categorieën een aanbesteding worden uitgeschre ven voor elke categorie. Daarnaast waren er ook tal van administra tieve onduidelijkheden en juridische vragen. De hele lijdensweg duurde ongeveer twee jaar. Maar nu zijn we er door en dat werd tijd, zowel voor de bewoners als voor het personeel. De vervanging van het meubilair betekent een investering van ongeveer 650.000 euro (26 miljoen frank). De leveringstermijn is 10 a 15 weken. Dan kan begonnen worden met de effectieve vervanging van het oude meu bilair. Opmerkelijk is dat bij de toekenning van de nieuwe hoog-laag- bedden (die gaan elektrisch omhoog en omlaag en in verschillende standen) werd gekozen voor de "Rolls Royce"uit het aanbod. Hopelijk draagt dit bij tot een maximaal comfort voor de bewoners en verlicht dit het werk van het verplegend personeel. In het kader van het VESOC-actieplan dat als bedoeling heeft oudere werknemers te motiveren aan het werk te blijven (door bijscholing, ergonomisch verantwoord werken enz.), verkreeg het OCMW de goedkeuring voor een project ter zake. Een subsidie ter waarde van 12.350 EUR werd toegekend om de ingediende plannen uit te voeren. Tussen haakjes: ook de adreswijziging van twee van uw vertegen woordigers in het OCMW stond op de agenda: sp.a-fractieleider Daisy Van Gheit woont nu in de Kerkveldweg 11b, 9320 Nieuwerkerken, en Tommy De Kimpe verhuisde naar de Europastraat 63, 9310 Baardegem. Anja Wellekens verhuisde niet. 't Is maar dat u ons weet te vinden. Op de gemeenteraad van 26 november 2002 werd de politiebegro ting voor 2003 goedgekeurd. Dit punt was voor verscheidene raad sleden de aanleiding om de hervorming van de politiediensten te evalueren en na te gaan wat de precieze gevolgen zijn. Uit de bespre kingen bleek dat Aalst het in vergelijking met andere steden goed doet. De korpschef verzekerde de raad dat er voortdurend voldoende politiemensen op de baan zijn om te kunnen tussenkomen waar nodig. Er zijn voortdurend (dag en nacht) 5 patrouilles van 2 personen op ronde, in het weekend komen er nog 2 patrouilles bij. Uiteraard blijven er zwakke punten: klantvriendelijkheid en onthaal scheppen nog geregeld problemen en ook is de prijs van de politiediensten gestegen. Het ruimtelijk structuurplan werd eveneens goedgekeurd. Ondermeer de vorige schepen van Ruimtelijke Ordening Dirk De Meerleer (sp.a) heeft hieraan ruime verdienste. Dit structuurplan biedt een kader om Aalst verder uit te bouwen tot een stad met uit straling. De oppositie daarentegen ziet voor Aalst eerder een rol weg gelegd als slaapstadje, weggedrongen tussen Gent, Brussel en Antwerpen, een slaapstad die enkel ontwaakt rond carnaval. Zij wil blijkbaar een stad zonder bijkomende bedrijven en werk in eigen streek. In naam van de sp.a vroeg raadslid Dylan Casaer aandacht voor betaalbare, goede huisvesting voor iedereen, werk in eigen streek, bijkomend groen door de aanleg van een stadsbos in de Faluintjes en meer groen in de woonzones (parkjes,omgevingsgroen) en verkeersveiligheid. Overigens is de sp.a erg verheugd dat het structuurplan kiest voor het tracé van de omleidingsweg N41 in Gijzegem. We vergeten onze stichter en bezieler Bert Van Hoorick niet. We betonen hem de gepaste eer op Mei-avond, (foto VA) Verantwoordelijke Aalsterse sp.a Dylan Casaer Putstraat 5 9310 Aalst - Meldert tel. 052-35 60 18 dylan.casaer@ey.be

Voor Allen | 2002 | | pagina 9