PATER GUIDO UITGERANGEERD Met de lakonieke mededeling in de „Jobstijdingen", een soort parochiaal informatieblad van de Sint Antonius- parochie, dat pater Guido een nieuwe bediening kreeg in de jeugdpastoraal van de dekenij Aalst, dat hij bedankt werd voor al wat hij op de parochie heeft gepresteerd, vooral voor de jeugdkatechese en het jeugdwerk, en met de beste wensen voor sukses op zijn nieuw werkterrein, werden de in woners van de Sint Antoniusparochie onlangs ingelicht over het afscheid van pater Guido Debree. Voortaan zou hij geen enkele officiële functie meer ver vullen op de parochie. De veelvuldige reakties tot nu toe heb ben echter duidelijk gemaakt dat ach ter dit kort bericht eigenlijk een we reld schuil gaat van huichelachtigheid. Kort nadien verscheen een open brief aan pater Guido namens leden van niet minder dan elf werkgroepen, waarin een tipje van de sluier werd op gelicht de officiële gezagsdragers op de parochie, pastoor en onderpastoor, wilden Guido weg. Waarom Dat is een vraag die pater Guido zelf heeft gesteld in zijn afscheidswoordje in het parochieblad. Dat is de vraag die alle mensen van Sint Job zich vandaag de dag nog stellen, want er is in deze „zogenaamde" tijd van openheid en dialoog nog steeds geen antwoord op gekomen. Intussen kwam er wel een informatie nota bij de reeds genoemde open brief, waaruit heel wat meer te rapen valt. Daaruit blijkt ondermeer dat pater Guido van meetaf aan eigenlijk het zwarte schaap is geweest en naar ons gevoelen ook dat de verantwoordelijken van parochieraad en andere groepen ofwel verstoppertje spelen, ofwel ge noegen nemen met er voor spek en bo nen bij te lopen. We kunnen namelijk wel akkoord gaan met de stelling dat pater Guido zich volledig heeft ingezet voor een open, levende en dynamische parochie, zoals het in de open brief wordt gezegd. We weten ook, en ieder een met ons, dat hij zich onverpoosd heeft ingezet voor de marginalen, of ze nu gelovig waren of niet, maar is dat niet juist de konsekwente beleving van het evangelie, waarop anders te pas en te onpas wordt gesteund We weten tenslotte ook dat de jeugd van de Sint Jobsparochie enorm veel aan pater Guido te danken heeft en dat onder meer de plannen voor de sportvelden, die intussen wellicht al zijn goedge keurd, vooral aan zijn inspanningen te danken zijn. We begrijpen daarom des te minder dat verantwoordelijke men sen op Sint Job hem hebben laten af slachten en niet meteen de logische konsekwenties uit het gebeuren heb ben getrokken. Vanuit een bepaalde hoek zou men de zaak natuurlijk liefst als afgedaan wil len beschouwen en verwijzen naar de archieven. Vergeten wordt daarbij ech ter dat pater Guido overal in de stad vrienden heeft, dat hij een priester is die ook door andersdenkenden ge- respekteerd wordt en met hen als even waardige mensen overweg kan, zonder daarom zijn eigen priester-zijn te ver loochenen. Daarom mag ook iedereen weten in welke situatie hij gemaneu- vreerd werd, temeer daar de intriges en kuiperijen rond zijn persoon nog niet volledig van de baan zijn. Zoals ook op andere vlakken wordt dus ook hier aar dig wat gesold met het woordje kristel ijk" ANDERMANS VEREN Onlangs publiceerde Het Laatste Nieuws op zijn regionale pagina's een artikel waarin alle tussenkomsten van staatssekretaris L. D'haeseleer inzake betoelagingen en uitvoeringen van openbare werken in het Aalsterse, aangehaald werden. Dezelfde soort mededelingen lezen wij ook regelmatig in De Aankondiger, maar dan ondertekend door volksver tegenwoordiger Willems. Wie beide be richtgevingen naast elkaar legt komt tot de vreemde vaststelling dat pre cies dezelfde openbare werken aange haald worden, waarvoor én L. D'hae seleer én G. Willems zich inzetten. Wij geloven deze achtbare heren op hun woord, doch beiden beweren dat precies zij het voor elkaar gekregen hebben... Wellicht is hun lijflied „Hand in hand, kameraden". KNOEIEN IN HET GROOT IN EEN KLEINE GEMEENTE. Op het Gijzegemse industrieterrein wordt een gemengd bedrijf opgericht. De gemeente bouwt er immers de be drijfsgebouwen voor de N.V. Eutron, en dit voor de ronde som van 60 mil joen. Tot hier geen vuiltje aan de lucht. Integendeel, het gemeentebestuur heeft hiermee een voortreffelijk initia tief genomen. Evenwel kon men het knoeien niet laten. Het aanbestedingsdossier werd door een unanieme gemeenteraad goedge keurd en dit terwijl de bouwwerken reeds uitgevoerd werden. Moralisten krabben zich altijd waar het anderen jeukt. 8

Vies Oilsjt | 1976 | | pagina 15