nr 0^ 's Zaterdags kan men vanaf zeven uur 's morgens in het stedelijk zwembad terecht voor een verfris sende duik. Het is een uitgelezen plaats om te zwemmen, te botsen, te joelen, te drinken of te parade ren. Een demokratische bijdrage verschaft U de toegang, badmuts is er verplicht en bikini is toegelaten. Zo kwam het dat Prosper, Jean, Al- fons, Theo en Jeanette, helemaal verfrist, besloten om een zaterdag vol kuituur tegemoet te gaan. Best kunnen we elk apart aan het woord laten over hun belevenissen op deze beruchte 18 september 1976. Jean 's Namiddags waren mensen met vrije tijd, zoals ik, in de mogelijk heid om te gaan kijken naar wat an deren zoal doen met hun vrije tijd. Na de jaarbeursfeesten in deze „Keizerskotten", gaf het salon maar een lege en donkere indruk. Karate bleek er een vechtsport te zijn, waarbij de slag steeds even van het lichaam verwijderd blijft. Derhalve is het verbazingswekkend als men bij een demonstratie iemand dub bel ziet slaan van maagpijnen (waar schijnlijk door een slecht verteerd maal veroorzaakt). Leden der ver eniging van amateurzenders vertel den er mekaar moppen vanop grote afstand. Veraf bleef dan ook het ge lach I Spijtig genoeg waren er geen amateurkoks, dus ging ik maar een hap eten in het restaurant, waar op volgende uitspraak betrekking heeftD'accord, je l'aime. Zo kwam ik iets telaat voor „Nog maals voor afscheid nemen". Al is het dezelfde direktie die Rio en Feestpaleis uitbaat, toch moet alle gelijkenis tussen beide zalen aan toeval toe te schrijven zijn. Als Testaankoop zich eens zou uitspre ken over de kinemazalen, dan zou de zaal Rio beschreven worden als zijnde goedkoop, eerlijk, bloot en stemmig. De film van vanavond kon echter de frustraties van de kijker niet kwijtdraaien, want de film was eerder schijnbaar moraliserend. Wel kon je er bij leren hoe je met een gebaar reeds alles kunt zeggen om daar na de verlossende tekst uit te spreken. Om halfacht ben ik dan maar opgestaan om thuis TV te gaan kijken. Het pro gramma „Wies Andersen show" droeg mijn voorkeur weg. Wanneer alle caritatieve instellingen even kwalitatief werk leveren als ze kwantitatief zijn, dan is de prijs die ze daar wegkapen hun van harte gegund. Met Pepper, Alias Smith en Jones viel ik echter in slaap en werd rond de dagwisseling wakker, waarna ik de andere kuituurvreters opzocht in Aalst bij Nacht. Jeanette Nieuwsgierig als ik was, ging ik zaterdagnamiddag naar het Sattelietje. Daar kon je, als jeugdig Aalstenaar, je benen eens zwieren in een volksdans. Bij de paterkespoort stonden een paar gevaarlijk uitziende jongelui. Ze gaven me een col lege-antwoord op de vraag of ik wel op het juiste adres was. Maar de volksdans zou niet doorgaan, omdat de voorziene lokalen in een primair verfstadium stonden. Ze wilden mij echter wel een zwoele namiddag verzekeren met ordinaire t-dansant muziek. Ik verkoos dan toch maar liever om een onmogelijke liefde te gaan beleven in de filmzaal het Feest paleis. Achteraf zou mijn verknoeide namiddag dan wel goedgemaakt worden met een uitstap in de Aalsterse kroe gen, krochten, plakdanstenten en andere oorden van on tucht. Theo Na het doorlopen van de tentoonstellingen in Terjoden en in het Belfort (dat voorlopig nog recht staat) begaf ik mij met vollen zwier en fiksen stap hop naar het Free Podium in Tanu. Alhoewel men een groot gedeelte van de avond het publiek in de vier hoeken had kunnen krijgen (dan kon men de rest van de zaal als heel groot podium gebruiken) getuig de het gebodene van 'n hoog muzikaal niveau. Groepen als Steve Turckshin en Royal Flash swingden als het ware de pan uit. Omdat ik één van de bekwaamste typen in de zaal 12

Vies Oilsjt | 1976 | | pagina 23