TONNEN BETON IN DE GELDHOFSTRAAT Wat ooit een sporthal had kunnen zijn Toen een drietal maanden geleden - voor de verkiezingen - met het gebruikelijk ceremo nieel de eerste Aalsterse sporthal Ten Rozen, aan de gelijknamige dreef te Aalst officieel ingewijd werd, haalde schepen van Kuituur en Sport in de oude koalitie. Gaston Van den Eede even het netelige dossier van de onafgewerkte sporthal in de Geld hofstraat aan. De schepen sprak de hoop uit dat het betonnen „geval" wellicht ooit nog een bestemming zal krijgen. De tijd is rijp, al dus de schepen om het dossier ter hand te nemen, temeer daar de nood aan sport- infrastruktuur blijvend groot is te Aalst. De sportcompleksen van de Osbroek, Ten Rozen en binnenkort Zandberg aan de Immerzeeldreef zijn niet voldoende voor een bevolking van straks pakweg 83.000 in woners. Het ligt dan ook voor de hand dat naar de Geldhofstraat teruggegrepen wordt. Vier jaar geleden werd op vraag van het stadsbestuur aan de eigenaar van een grote opslagruimte, de h. Ongenae, het voorstel overgemaakt om deze opslagruimte gelegen aan de Geldhofstraat, als sporthal in te richten. Naderhand zou de stad deze sport hal huren. De opslagruimte kwam evenwel gezien het lopende huurkontrakt niet in aanmerking, doch de h. Ongenae beschikte over een ruim terrein waar afbraakmateria len opgestapeld lagen. Hier begon de h. On genae met toelating van de stad de bouw van een sporthal, die en dit in samenspraak met de stad, sober zou gehouden worden daar intussen ook reeds de plannen voor Ten Rozen uitgewerkt werden. Vergunning. De fundamenten waren reeds gegoten en enkele muren stonden reeds recht toen Ste- debouw de bouwtoelating vernietigde. Een administratief steekspel tussen de pro vinciale stedebouwdiensten en het stadsbe stuur kon beginnen. Al die jaren delfde de stad het onderspit en de betonnen ruimte aan de Geldhofstraat kon enkel in plaats van sportieve evenementen een desolate aanblik bieden. Medio dit jaar kwam er uiteindelijk schot in de zaak. Stedebouw verleende de vergunning, doch de verloren jaren brachten inflatie en een ander inzicht in de sportinfra- struktuur-noden mee, zodat het dossier drin gend aan een algemene herziening toe is. Intussen zoekt de h. Ongenae zelf deze op dracht niet langer meer te vervullen, zodat een verkoop van het onafgewerkte complex tot de mogelijkheden behoort. Het zal vermoedelijk niet meer deze koali tie ^ijn die zal uitmaken of de stad tot de aankoop van deze betonnen ruimte aan de Geldhof straat zal overgaan. Mits enige aanpassing van de bouwplannen kan het geheel zeker nog als een zeer een voudige sporthal aangewend worden. Even tueel zit er een polyvalent gebruik in. Hope lijk zal de nieuwe bestuursmeerderheid én de eigenaar én de bewoners van de wijk Geldhofstraat niet lang in onzekerheid laten. EEN SEKRETARESSE MAAKT HET STADHUIS NIET Schepen van financiën Bogaert liet in de Aankondiger een hartversterkend bericht plaatsen waarbij alle verenigingen opgeroe pen werden voor 27 oktober op zijn kabi net de nodige formulieren te komen afhalen om een aanvraag in te dienen voor subsidië ring. Fluks werd er op af gegaan, doch de entoesiastelingen die reeds enig geldgerinkel in de kas van hun doorgaans arme vereniging hoorden, kwamen er bekaaid van af, want de formulieren konden niet overhandigd worden, daar de sekretaresse ziek was. Geen maren aan, niemand anders kon de formu lieren overhandigen, de sekretaresse was dé aangewezen persoon. Gegadigden voor een mogelijke subsidie kregen enkel de belofte dat de formulieren nagestuurd zouden wor den. Intussen blijft het uitkijken naar de formulieren. Een D'haeseleriaanse ingreep blijkt in het stadhuis dan toch een nood zaak te zijn, zo vertelde ons ginnegappend een betrokkene. 13

Vies Oilsjt | 1976 | | pagina 13