WAT ZULLEN WE NU HEBBEN... Voor de tiende maal heeft de redaktie er mij attent op gemaakt dat Vies Oilsjt ook maar met een rubriekje moet beginnen. En doordringende blikken in mijn richting maakten me zodanig schuldig dat er geen ouwehoeren meer aan was. Het vlees is zwak En wat-lag er nu nog zo vers voor de hand als de jongste gemeenteraadsverkiezingen die meer weg hadden van een derderangs cirkus dan een degelijke politieke demokratische bedoening. Want de gekheid en de platvloersheid van sommige kandidaten kon werkelijk niet op. Wie herinnert zich niet de ontroerende slogan van Miel Tavernier die overal aanplakte dat de echte ware liefde is en was voor hem stemmen. En dan moet ge Miel kennen. Anderzijds was er ene Willy De Turck die voorwaar een vakantie in Spanje beloofde en dit ook deed. Velen vragen zich echter af of hij niet beter naar Spanje vertrokken was en er gebleven. Kaderfabrikant Blommaert leurde dan ook met het Belfort, een bijzondere gadget die in menig Groot Aalsterse huiskamer hangt, maar of we Toon nog verder zullen horen in de gemeenteraad is een andere vraag. Jan De Neve keek werkelijk op geen kosten en strooide kwistig met een soort van viewmasters. Wat geilaards ook beweren, het waren echt dia's van openbare werken en nietje weet wel. Op een donkere avond schrokken we ons haast een beroerte toen we plots in het donker aangestaard werden door een zwarte haviksfiguur. Achteraf bekeken moesten we met knikkende knieën vaststellen dat het een zwart-wit tekening was van Louis D'Haeseleer nu ons aller burgervader. Van de barnumreklame van de KPB kunnen we niets anders opmerken dan dat het nu dubbel en dwars bewezen is dat deze betaald werd door Moskou. Vuile tongen beweren ook dat de VMO centen ontvangen hebben van hetzelfde Moskou om de propaganda van de KP te vernietigen. Kwestie van dubbele reklame. En die jongens van de VMO zijn ook nergens vies van Trouwens waar heeft de VU al dat geld vandaan gehaald. Duitsland zekers. En de CVP Waar dacht ge dat de offerblokken nog voor dienden en vooral de nieuwjaarsgiften van Paulus De Paus niet vergeten. Martens en de Paus zijn trouwens één pot naten dan nog met een reukje aan. Ik moet stoppen I Ze staan over mijn schouder mee te lezen en zeggen dat die anti-klerikale praat slecht is voor de gazet, vooral nu de CVP in de oppositie zit en ons anders niet meer zal willen steunen. Mag ik nog iets zeggen van de BSP jongens Wij zijn toch pluralistisch niewaar Nee M (Ik had het wel gedacht dat ge der allemaal waart...). Jan Raap. 2

Vies Oilsjt | 1976 | | pagina 2