VAN KQMMUNIKANTdE 4 Sommigen kolleksioneren ook nog postzegels, sigarenbandjes, kunstwer ken, boeken, schelpen of handteke ningen. Ikzelf ben ook een verwoed verzamelaar. Het begon met munten en postzegels, later werden het schel pen en nu zijn het treffende foto's, hoeden, lingerie, tassen en fossielen. Het liefst zou ik ganse dagen in een lekkere temperatuur zitten, omringd door eten en drank, spelend en kij kend met en naar hoeden, tassen, lin gerie en magazines. Nadenken en fan taseren over de beweegreden om zo iets aan te trekken of zoiets te foto graferen of schrijven. Die bustehou der, dat broekje, die hoed, door wie werd dat gedragen, hoe zag hij of zij eruit, was die mens oud, jong, levens lustig. De foto in dat tijdschrift, welke vrouw steekt achter die gedurfde op name, wat kan ik over haar ontdek ken buiten de opgegeven maten. Je eigen verbeelding die kan rekons- trueren of op hol slaan omtrent al die sporen en nagelaten fossielen die uw verzameling uitmaken. Het boontje van Boontje. L.P. Boon verzamelt reeds meer dan 20 jaar zoveel mogelijk afbeeldingen omtrent alles wat het vrouwelijk ge slacht aangaat. De katalogus die hij aanlegde om de verzameling te kunnen overzien ver telt ons reeds veel over onderwerp en opzet. Meisjes, ingedeeld volgens leef tijdsgroepen, oude erotische prentkaar ten, gewaagde avondkledij, oude por no, het is een kleine greep uit de titels die in de verzamelingwegwijzer zijn op genomen. In zelfgemaakte, nette fardés zitten de foto's en knipsels, zorgvuldig mooi ge presenteerd. Natuurlijk geeft Boontje door deze verzameling uiting aan het Iedereen verzamelt. Men verzamelt toestanden waarbij men met een bij voorbaat gekend zekerheidspersentage weet dat men zich in die toestand ge lukkig zal voelen, er bevrediging zat in vinden, het als leuk zal ervaren enz... Men verzamelt feiten, kennissen, om gevingen en ideologieën die ergens in uw persoonlijk kraam passen, om uw eigen visie te dienen, ledereen doet dat, al is het soms totaal onbewust. feit dat hij het vrouwelijk schoon wel weet te waarderen, gelukkig maar, an ders zou hij dadelijk verdacht en daar om waarschijnlijk ook gestenigd wor den om het anders zijn. Deze reden is echter en zeker niet de enige die aan de grondslag lag van deze kolleksie. Ook L.P. had het gevoel dat een vrouw aan de logische denkwereld van de man ontsnapt. De basis voor vele mop pen, ruzies en spot, namelijk het on werkelijke, onlogische en geheimzinni ge dat in elke vrouw huist, was voor hem de eigenlijke basis om zich te ver diepen in het wezen vrouw. De meeste mannen begeren de vrouw, dingen naar haar gunst, worden afgestoten door het „raisonnement" dat niet klopt vol gens hun eigen, natuurlijk zelf opge stelde regels. Achter de foto. De verzameling van Louis begint met het kind. Dit onderwerp heeft hij ge splitst in verschillende delen zoals men het vrouwelijk kind tegenkomt op af beeldingen in bladen en publikaties. Wat hem opviel, was dat het praktisch altijd opnamen waren alsof het vrouw tje op komst was. De verleidelijke loli ta, het pikante jonge wezen. Er zijn fardés die handelen over de ge schiedenis van het badkostuum en over de evolusie van de pin-up. Deze prik kelpoezen zijn een sosiaal simbool, hun gezochte en elitaire schoonheid worden opgeofferd aan het verlangen van de eenzame man, voor soldaten, zeelui, voor de werkmens. Het is onge looflijk hoe deze vrouwtjes geëvo lueerd zijn om de droom van de man steeds weer aan te wakkeren. Weinigen denken verder bij het zien van mode foto's, maar deze kiekjes zijn de spie-

Vies Oilsjt | 1976 | | pagina 4