de C.V.P. om uiteenlopende re denen bv. liever Moorsel, Baarde- gem en Meldert NIET bij het te fusioneren Aalst zagen gaan. Voor diegenen, die de partijpoli tiek niet eerst en vooral op het I oog hadden, telde vooral het ka- i rakter van de Faluintjes. DE FUSIES ZIJN ER... EN NU Of men dat nu wil of niet, op 1 januari vertrekken we met nieuw Groot-Aalst. Maar waar naartoe, dat weet men niet. Naar onze bescheiden mening zijn er enkele zaken die vóór 1 januari moeten klaar zijn De bevolking heeft namelijk het recht zijn ver- kozenen ter verantwoording te roepen voor hun daden. Want met welke middelen gaan de ver- kozenen hun beloften nahouden en op welke manier gaan die uit gevoerd worden Terwijl er ook nog een ganse reeks prioriteiten zijn. Een staaltje kregen wij al mee tijdens het verkiezingsdebat georganiseerd door De Voorpost. Om te beginnen, is er het pro bleem van de strijd tegen de cen trale overheid om voor de stad Aalst meer financiële middelen te bekomen om juist aan die be hoeften te kunnen voldoen en om niet eerst haar toevlucht te moeten nemen tot verhoging van de belastingen. Welke zullen bijvoorbeeld de ini tiatieven zijn om van een werke lijke inspraak van de bevolking, betreffende de te nemen beslis singen, te kunnen spreken Hoe staat de nieuwe bestuursmeerder- heid tegenover het verder bestaan en de ontwikkeling van het vroe ger gemeentelijk onderwijs Gaat de nieuwe bestuursmeerder- heid akkoord, zoals op de Zeg Uw Zeg-avond georganiseerd door de jongsocialisten in het CSV werd beaamd, met de op richting van een pluralistische jeugdraad met recht op initiatief, die geen weerspiegeling is van de raad of de verhoudingen ervan Wat denkt de nieuwe ploeg te doen voor de ekonomische ont wikkeling van ons gewest en - on middellijk - tegen de werkloos heid Denkt de nieuwe ploeg aan de oprichting van een vast wervingssekretariaat dat elk po litiek favoritisme uitsluit Welke zijn de plannen van de nieuwe bestuursmeerderheid over de mogelijke oprichting van een grondregie, die elke speculatie uitsluit, zonder zelf ervan in verleiding te komen Wat zijn de voornemens omtrent het ver der bestaan van bepaalde admi nistratieve diensten in de vroege re gemeenten Wat gaat de nieu we ploeg aanvangen met het de- likate probleem van het openbaar vervoer Wat gaat de nieuwe be stuursmeerderheid aanvangen met het gebruik van de sportplei- nen Gaat ze doen betalen Welke zijn bijvoorbeeld ook de plannen betreffende de bescher ming van het leefmilieu en de samenwerking met de verenigin gen die zich sedert jaren met het probleem bezighouden Welke gaat de houding zijn tegen over de interkommunales in het algemeen, welk karakter gaan die interkommunales hebben Mis schien kunnen wij in herinnering brengen dat de Waalse B.S.P. „regies van energie" eisen onder de kontrole der gemeente. En de lijst van de belangrijke pro blemen is verre van volledig. Kort om, men heeft de fusies erdoor gekregen zonder naar die punten te zoeken, die perspektieven kun nen bieden om in de onmiddellij ke toekomst - met de grootste kans op slagen - heel wat onvol komenheden te verhelpen. Wij zijn dan ook de mening toe gedaan dat de nieuwe bestuurs meerderheid, gezien ze in de eerste zitting van de nieuwe ge meenteraad onmiddellijk voor belangrijke beslissingen zal staan, inderdaad klare wijn zal moeten schenken aan de bevolking. Want anders zal Oilsjt Vies worden. En dan... Zó maar het nieuwe jaar inzetten? NIEIMRKERKEN 7

Vies Oilsjt | 1976 | | pagina 7