VS 5 CO (O O) GROEPSDYNAMICA LIBERAAL JEUGDWERK Het is soms heel moeilijk een duidelijk omschreven begrip te formuleren over groepsdynamica. Het is eerder een pro bleemstelling. Er is een aanzienlijk hoeveelheid bewijs voor de opvatting, dat het probleem er één is van be kwaamheid (in ruime zin) we weten inderdaad niet, hoe we goed met andere moeten samenwerken. De meeste vol wassenen van vandaag bezitten de bekwaamheden, die ver eist zijn om effectief als leider of medelid van een groep, die samenwerking beoogt, op te treden, niet van nature. Misschien wordt dit veroorzaakt doordat ons traditioneel onderwijssysteem gezamenlijke inspanningen over het al gemeen genegeerd of ontmoedigd heeft. Veel volwassenen hebben een pessimistisch beeld over dat gene wat door middel van de groep gedaan kan worden. Ondanks veel geè'xperimenteer in de klas, verkeren veel docenten in de onzekerheid of groepswerk werkelijk iets bijdraagt tot het leren. Kortom, we worden geconfronteerd met een grote be hoefte hieromtrent herscholing te ontvangen. Het is de bedoeling een „trainingsprogramma" op testellen welk be stemd is om de groepsprocessen te verbeteren. Wat is nu eigenlijk „training" Veronderstel, dat iemand anderen helpen wil meer te leren over doelmatig groepsgedrag, wat zou hij dan moeten doen Hoe kunnen mensen gevoeliger worden voor de krachten, die in groepssituaties werken, duidelijker gaan zien, welke groepsfunctie er ontbreken, en beter in staat zijn op het juiste ogenblik een samenvatting te geven of opbouwende kritiek te leveren praktische oefeningen vast te kunnen stellen op welke ma nier bepaalde factoren al of niet storend kunnen optreden. Een klare kijk op de dynamiek van de groep is zo belang rijk voor mensen werkzaam in de socio-kulturele sektor. Men mag trouwens niet vergeten dat in een stage groeps dynamica er ook stevig gewerkt wordt aan de persoon zelf. Zelfobservatie en objectiviteit rond eigen persoon komen voortdurend aan bod. Het wordt dus zeker geen theore tische studie, het wordt wel een aktief leven en samen be leven van jezelf en de anderen. Een opvolgingsessie is eventueel mogelijk en hangt af naar gelang de groep evalueert. Praktische inlichtingen Waar Dè kursus gaat door in de abdijhoeve van Af- fligem. Datum Aanvang op vrijdag 28 januari te 19 u., einde op zondag 30 januari 1977 te 16 u. Vervoer Er is vervoer voorzien vanaf 18 uur aan het station te Aalst. Prijs De prijs bedraagt 500 fr. Hierin zijn inbegrepen eten, overnachtingen, kursusmateriaal plus documentatie, vervoer (station Aalst - Affligem en terug). Inlichtingen en inschrijvingen Bij Doorns Jan, Langestraat 2, Aalst, tel. 053/ 21.75.45. of bij Lambrecht Antoon, Vooruitgangstraat 9, Aalst, tel. 053/ 70.55.83. of bij De Gols Michel, Posthoornstraat 16, Aalst, tel. 053/ 70.10.1 1. Ook op vrijdagavond 7 januari '77 in het Utopieken (CSV) kan je meer informatie hierover verkrijgen, leder een is welkom op al onze kursussen, stages en aktiviteiten. De Gols Michel. Voorzitter Jonge PVV-Mutualisten, Koepel Aalst. 3-daagse kursus groepsdynamica. In dit kader houden de Jonge-PVV Mutualisten Aalst sa men met andere Liberale Jeugdorganisaties uit het Aalster- se een 3-daagse stage. Hierna een kijk op de stage zelf. Leven in groep is niet altijd gemakkelijk. Heel wat zaken kunnen inderdaad leiden tot het al of niet renderen van die groep. Daarom is het zo belangrijk aan de hand van JEUGDATELIER KLAKSON Hierbij vindt u een omschrijving van ons jeugdatelier. Van zelfsprekend zal deze door de praktijk in vele schakerin gen evolueren, echter steeds met het doel de kinderen hun kreativiteit te stimuleren via allerlei ekspressievormen. Dit gebeurt onder leiding van monitors, individueel en in groepsverband. Hierna enkele voorbeelden van mogelijke aktiviteiten Manuele ekspressie tekenen, schilderen, kollage, poppen maken, zeefdruk, klei boetseren. Kreatief spel poppenkast, toneel, improvisatie, mime. Muzikale ekspressie bewegen op muziek, zelf instrumenten maken, orff-instrumenten, liedjes. Volksdans, moderne dans. Gezelschapsspelen, sport en spel. Uitstapjes, winter- en zomerkamp. Elke zaterdagnamiddag van 14 u. tot 17 u. in het C.S.V. Andere suggesties zijn natuurlijk mogelijk en nieuwe ideeën altijd welkom 'T FABRIEKSKEN VERHUIST (Misschien) Op het ogenblik dat deze copy naar de drukker moet, is er nog geen definitieve beslissing genomen. Toch is het „ge heim" ondertussen al zo publiek geworden, dat enige ver klaring wel nodig is. Op een rijtje dus de feiten. Op de be heerraad van 8 december jl. werd het voorstel gedaan om het ganse CSV-kompleks over te plaatsen naar een iets kleinere ruimte in de Burchtstraat. Dit zou een grondige finantiële en materiële gezondmaking van 't fabrieksken met zich meebrengen. In de nieuwe ruimte zou er evenwel geen plaats meer zijn voor een tweede bar (de Pan-bar), noch voor het jeugdatelier Klakson. Deze groepen zouden echter verder de gehele infra-struktuur van het CSV zoals alle andere groepen in de stad verder kunnen gebruiken. De nieuwe ruimte is gelegen in een buurt die nagenoeg al le socio-kulturele en politieke groepen en aktiviteiten van Aalst bevat, gecombineerd met de aanwezigheid van ette lijke bedrijven en een groot arbeiders-potentieel. Een en ander biedt aan de CSV-gemotiveerden een unieke kans om de idee van een pluralistisch kontaktcentrum dat ge worteld zit in een volkse basis efficiënter te verwezenlij ken dan totnogtoe mogelijk was. In het kader van het buurtwerk in de Weliekensstraat zou men de mogelijkheid overwegen om het huidig buurtcafé ('t Utopieken), na het wegtrekken van de andere CSV-groepen, over te laten aan de plaatselijke buurt opdat die er eventueel een eigen ge laat zou kunnen aan geven. Zoals reeds gezegd dit zijn allemaal slechts voorstellen en ideeën (een bewijs dat het CSV een dynamisch kot is). Intussen blijft het leven in de Weliekensstraat gonzen. Raadpleeg onze kalender. Werp een blik op de vrijdag-avondanimatie. Kom eens af 10.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 10