VAN ONS MOGEN ZE HET STATION AFBREKEN i De beslissing is dan waarschijnlijk toch gevallen Juich, volkeren der aarde, Aalst mag zijn station klasseren En dan Heeft het op dit ogenblik nog zin het te klasseren als het hele historisch kader daarrond wordt gemassacreerd en afgebroken Want dat was toch één van de hoofdredenen die men aanhaalde om het te bewaren Ge moet maar eens gaan kijken naar het Stations plein Het huis van notaris DEVIS (het hele voetpad lekker volgezet met bushokjes en richtings borden en de benedenverdieping volgeklad met affiches) zal er nog wel een paar jaar staan wegrotten en dan Afsmijten natuurlijk wat loont het nu de moeite zo'n onderkomen huis nog op te kalefateren En de rest wat een prachtige cafés, ge gaat daarop toch ook niets zeggen zeker. Op de hoek van de Albert Liènartstraat prijkt trouwens al een prachtvoorbeeld van moderne en functionele architectuur. Aan de kant van de Graanmarkt heeft men het ene hoekhuis behouden, het andere (dat juist het spiegel beeld daarvan was) mocht van de stedebouw tegen de grond En dan de Stationsstraat langzamerhand vol gebouwd met appartementsgebouwen. Wie herinnert zich nog hoe die straat nog in 1966 haar volledig 19de eeuws uitzicht had. En nu Breek het maar af, duw het maar vol toch mooi zo'n stijlloos gedrocht van een straat. En dat grootste herenhuis daar staat ook al volledig weg te kwijnen, maar ja, over een paar jaar verhuist de huurder BELPARK wel en dan kunnen we er meer aan verdienen. (O ja, wel vlug schrijven dat de stad er boompjes plaatste. Waarom is de helft van die bomen verdwenen Kunnen de mensen zelfs dat niet gerust laten En de Vooruitgangstraat en het Bauwens- plein mensen maak u gereed om te verhui zen, de nieuwe rijken komen eraan. Wat een prachtig georganiseerde afbraak lijkt het wel. Heel de stationswijk tot en met het Esplanade plein lijkt wel hét geschikte bouwterrein van de jaren '70. Hier komt de nieuwe gezellige woonwijk. En de Major Claeserstraat en de Nijverheid straat. Ook langzamerhand leegstaand zeg En wat een zorg Dat is nu eens een uniek voorbeeld van wat privé- initiatief allemaal vermag. Toegegeven, er zijn een paar bewoners die mooi hun geveltje laten verven. Maar ja, beseffen die onnozelaars waarom het gaat Met dat geld konden ze misschien al hun krotwo ning laten afbreken hebben. En dan maar zagen over het behoud van het histo risch zo interessant stationsgebouwtje. Als iedereen in de omgeving egoïstisch aan de op brengst van zijn kapitaal mag denken, en het hele straatuitzicht mag veranderen, wel dan moet men niet gaan zeuren over een aftands stationnetje. Dan mag men ook eens denken aan de vele ongemak ken waarmee de pendelarbeiders dagelijks gecon fronteerd worden. Nu zeker in het putje van de winter moet men eens gaan kijken hoe plezierig het is zich te kunnen verwarmen in de luxueuze wachtzaal. Breek dat dan ook maar af. Over 50 jaar zal ieder een onze generatie van bouwpioniers dankbaar zijn en zeggen gelukkig dat Aalst niet zo dom gedaan heeft als Brugge of andere steden Breek dan de hele stad af, maak er een gezellige moderne boel van met nieuwe mensen in een nieu we stad. Behoud misschien alleen het belfort, dan kunnen ze van ons generatie zeggen wat een leu ke rakkers, wat een plezierige bende En ze zullen onze namen op school moeten van buiten leren schepen x, schepen y hebben dit goedgekeurd en op die manier de stad nieuw leven ingeblazen. En als men het belfort bewaart, dan heeft het volgen de geslacht ook nog iets om af te breken (zo egoïstisch mogen we ook niet zijn alles zelf te wil len doen). flk

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 12