NIET TEVREDEN SCHRIJF HET ZELF Naam en adres van de briefschrij vers zijn op de redaktie bekend. De inhoud van de brieven valt niet onder de verantwoordelijk heid van de redaktie. Hak of geen hak, de pot op. Ons Vies Oilsjt nr. 1 schreef een bemoedigend arti keltje over hak en eindigde met ,,dit doet ons ver der geloven in deze vrijwillige dienstverlening". Goed. Daar blijven we in geloven maar toch is er een en ander dat ik hierover kwijt wil. Begin dit jaar heeft hak met Stilie trom de vroeger gehuurde gebouwen van het Keizershof verlaten. We zitten uiteraard nog steeds met een systeem waar het partikuiier bezit in staat is het algemeen belang te schaden m.a.w. eigenaar is baas. Toch had hak een en ander kunnen doen Haar sympathisanten en vrienden (en die zijn er) oproepen om aan deze zaak rucht baarheid te geven en het behoud van de loka len voor hak te eisen. De publieke opinie mobiliseren om het Stads bestuur te dwingen zijn verantwoordelijkheid op te nemen. Het Keizershof is voor onze ,Jteizeriijke stede" van historisch belang en nü als hart voor de stad. Spreken niet alle par tijen over een leefbare binnenstad. Alle par tijen laten oogluikend toe dat onderhandelin gen gebeuren die van het Keizershof een puur commerciële aangelegenheid kunnen maken. Hak kon rekenen op de steun van een aantal men sen om een ruimere aktie te voeren. Doch hak stel de zich tevreden met onderhandelingen van indivi du tot individu in een eerder geheimzinnige sfeer. En nu is hak verhuisd naar de „pijpesteei" aan de Houtmarkt. Een volkse buurt, met een oorspron kelijk vrij eenvoudig ingerichte kafee. Hak heeft de kafee heringericht. De stijl is koud, stijf, burger lijk. Hak vergroot de afstand tussen zijn kafee met zijn medewerkers en de bevolking van de buurt. De inrichting is misschien aantrekkelijk voor de meer gegoeden, maar die hebben reeds de meeste kansen om geholpen te worden. Met alle waarde ring voor de werkkracht en de doelstellingen van hak toch deze bedenkingen. N.v.d.r. U beweert dat HAK zich tevreden stelde „met onderhandelingen van individu tot individu". Ér is wel iets meer gebeurd, alhoewel het nooit tot een werkelijk ruime aktie is gekomen. Tweemaal is een communiqué aan de kranten gestuurd, waar door het ruimere publiek op de hoogte van de fei ten was Ook heeft Jan Caudron het probleem op de ge meenteraad te berde gebracht. Misschien zouden de mensen en sympathisanten van Hak er beter aan gedaan hebben deze zitting bij te wonen en op die manier zou Jan Caudron zich ook gesteund ge voeld hebben, waar deze zaak nu kennelijk vlug „opgelost" werd Ons steentje. Waarde Redactie, Vooreerst houd ik er aan U oprecht te feliciteren om uw kleine krant voor Groot-Aalst „Vies Oilsjt". Zij is niet alleen erg gelukt naar vorm en inhoud, maar ze draagt er bovendien haar steentje toe bij dat de burger van Groot-Aalst zijn informatie over de streek uit meer dan één hoek kan vernemen. Ik wens U veel succes toe. Een artikeltje, dat ik met speciale aandacht las, was „Andermans veren" op de blz. 8 van uw nr. 1. Daarop even ingaand, wit ik U meedelen dat, zo ik in de voorbije kies campagne of op andere ogenblikken doorheen de jaren verwijs naar mijn tussenkomsten in Brussel om betoelagingen of de toezegging van openbare werken te bekomen voor onze streek, deze werk zaamheden van mij kloppen inderdaad met de werkelijkheid. Een aantal brieven van de betrok ken ministers fotocopie hierbij) bewijzen ze trou wens. Hierin leest U o.m. dat mij toezeggingen worden meegedeeld of in het vooruitzicht gesteld van de zaken - vermeld in mijn kiespropaganda - die nu bovendien allemaal reeds gerealiseerd zijn. ik heb alle redenen om te geloven dat mijn tussen komsten bij en contacten met de bevriende mi nisters voor een groot deel het goede resultaat wisten te bewerkstelligen. Weliswaar is dat als parlementair in België onder meer mijn taak. Doch, als ik mij van die taak kwijt, mag dat in alle eerlijkheid en bescheidenheid bekend gemaakt worden. Er moet echt niet getwijfeld worden aan mijn inzet, werklust en wellukken. En als parle mentaire collega's hetzelfde kunnen zeggen en aan tonen, dan verdienen zij eveneens de achting van de streekgenoten, wier belangen zij met succes be hartigen en zo nodig verdedigen. Met vriendelijke groeten, Ghisleen Willems. N.v.d.r. Geachte Heer Volksvertegenwoordiger, wij danken U voor Uw schrijven en de bijgevoegde fotocopieén, waaronder ook deze in verband met het herstel van glasramen in de Sint Martinuskerk, die bewijzen dat U inderdaad op dat gebied de be langen van de stad verdedigd heeft. We hopen dat U het ons niet kwalijk neemt dat wij ons vragen stelden na het lezen van tweemaal dezelfde presta tie, geleverd door twee verschillende personen. We wachten met spanning op de reactie van een twee de figuur. ABONNEER VANDAAG NOG 180 fr. voor 10 nummers aan huis besteld. Zie blz. 2.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 18