1 JANUARI 1977 zal in de geschiedenis een belangrijks, datum worden. Ook voor Aalst dat opeens zoveel groter geworden is. Daarom heten we" eerst en vooral alle nieuwe stadsgenoten welkom en naar aloude gewoonte wensen we alle lezers een gelukkig nieuwjaar. Bij die nieuwe fusiegemeenten willen we toch wel even blij ven stilstaan. Waarschijnlijk voelen vele daarvan zich als een nieuw koloniegebied van de stad Aalst. Die van Aalst nemen ginder besluiten van achter een bureau en wij moeten alleen nog maar de bevelen uitvoeren, is een van die uitspraken die de angst voor de onbe kende toekomst kenmerkt. We geloven dat, als de bevolking zich daartegen verzet, Aalst niet noodzakelijk een waterhoofd moet worden. Maar daarover moeten eerst en vooral de inwoners van de fusiegemeenten zelf waken. Vies Oilsjt doet daarom een beroep op mede werkers uit deze gemeenten zelf. Wie beter dan zijzelf zou hun belangen kunnen verdedigen Spreekbuis zijn voor mensen uit het centrum evenals voor die uit de verste uithoeken dat is de bestaansreden van deze krant. Stedelijke pretentie en landelijke kortzichtigheid moet nu plaats maken voor een gemeenschappelijk bewustzijn we bouwen aan een nieuwe samen-leving voor de komen de generaties. Prosit We vragen ons tussen haakjes wel af wat al die ex-burge meesters, ex-schepenen en ex-gemeenteraadsleden gaan aanvangen. Is voor hen nu echt alles voorbij of zullen zij op een andere manier toch proberen een rol te spelen in de op bouw van onze nieuwe menselijke gemeenschap We denken dat deze mensen zeker nog iets te zeggen en te bieden hebben om de vervreemding tussen bestuur en bevolking tegen te gaan. Als ze dit niet doen, dan zal onze foto reeds over vijf jaar een historisch doku- ment geworden zijn, en zullen we een oproep moeten lanceren KENT U ZE NOG

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 3