Spreken brengt zilver, met alle trieste gevolgen van dien. Tenslotte geloof ik dat er maar een daadwerkelijke oplossing is en dat is het openbaar industrieel ini tiatief dat in onze streek, met zijn 10.000-den pen delaars alleen al, aan een degelijke tewerkstelling in eigen streek kan verhelpen. V.O. Wat is uw visie over de jeugdwerkloos heid E.M. Wanneer men een analyse maakt van de jeugdwerkloosheid, stelt men vast dat deze het gevolg is van een gebrek aan planning. Zo moet ik persoonlijk vaststellen dat er 8.000 leraars op straat lopen en dat er anderzijds nog in de bouw nijverheid een gebrek is aan werkkrachten. Ook moet ik vaststellen dat in het kader van de herstel- wet, waar men moest overgaan tot het afsluiten van stage-kontrakten deze wet blijkbaar volledig haar doel schijnt te missen. Meer dan de helft van de stage kontrakten die men afsluit zijn van ongeschoolden. Ik geloof dat het kapitalisme hier eens te meer een wet totaal mis bruikt. Zo stelt men vast dat bepaalde ateliers sta giaires aannemen omdat rnen ze minder moet beta len en na een jaar terug kan afzetten. Ik kan me niet van de indruk ontdoen dat veel werkgevers zich van deze wetgeving bedienen om tot zeer goedkope arbeidskrachten te komen. Totdaar ons gesprek met Eddy Monsieur. Een bab beltje dat zo uitgebreid was dat we zeer hard zijn moeten gaan snoeien in ons interview. Heel wat staat nog op band maar dat willen we u zeker niet onthouden. Daarop zullen we dus later nog terug komen. Persoonlijk zijn wij er van overtuigd dat met Eddy Monsieur een progressieve stem in het gemeentebestuur kan gehoord worden, in tegen stelling met vele andere politiekers heeft deze ge zonde linkse knaap zijn ideologieën nog niet over boord gegooid. En daar kunnen wij alleen gelukkig om zijn. Wij zullen er trouwens streng op letten dat hij dit ook niet doet. Wij houden hem in de gaten zwijgen vaak goud

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 6