sommigen, die zich pluralistnoemen voor zichzelf het monopolie van de subsidiëring opeisen geeft naar ons gevoel alies behalve blijk van een pluralistische ingesteldheid. 4. De C.A.R.J. advizeerde in beide gevallen dat aan het jeugdhuis lasten zouden worden opge legd i.v.m. het jeugdhuiskarakter, brandbevei liging, verzekering, organisatie van politieke of ideologische activiteiten, efficiënte benutti ging van de infrastructuur en interne participa tie in het jeugdhuis. 5. Wat betreft het verplicht openstaan voor acti viteiten van eik politiek godsdienstig of ideo logisch karakter dit is geen last die de stad aan Kreja heeft opgelegd, integendeel, het is een last die Kreja zichzelf heeft opgelegd - dat zelfde Kreja dat ook de stad het recht wou ge ven een lid van zijn raad van beheer te benoe men. Besluitde C.A.R.J. heeft de zaak objectief afge handeld, en noch leden die banden hebben met Veja, noch leden die banden hebben met Kreja na men aan die afhandeling deel... Hoewel de stad Ve ja enkel een dienst, en geen subsidie verleende, geen inkomen derft en geen risico draagt, advizeer de de C.A.R.J. toch dezelfde strenge voorwaarden ais indertijd aan Kreja - zelfs méérVeja wordt de last opgelegd haar lokalen toegankelijk te maken voor gehandikapten ook met rolstoelen). Wij kunnen het enkel betreuren dat Vies Oilsjt, overigens een jong blad met een grote toekomst, zich over deze zaak zo eenzijdig heeft iaten infor meren dat bepaalde van haar medewerkers dit reeds vóór het verschijnen van bewust artikel moesten betreuren. Hoogachtend, Godfried de Rauw, Guy Vandenberghe. N.v.d.r. Moeten deze lieden de stelling Ve.J.A.-jeugdbeleid C.A.R.J.-jeugdbeleid bewijzen KALENDER GROOT-AALST FEBRUARI 1977 Do. 3 KFL. Profession Reporter {Anto- nio) - 20.00 u. Vr. 4 Zaal RUBENS, Terjoden film „Jagds- zenen aus Niederbayern" (Fleischmann). Jh. TERLINDEN diamontage over de jeugdhuis. 2a. 5 Raymond van het Groenewoud in C.S.V. 't Fabrieksken. 2o. 6 PAN Lenny (Fosse) - 20.30 u. 2o. 13 Jong PVV-mutualisten Karnavalfeest in Klakson. Do. 17 KFL Conrack (Ritt) - 20.00 u. 2a. 19 Jong PVV-mutualisten Karnaval-exploratie die in Abdij Affli- gem. Studiedag met „Schotten" en rond gang Oude Garde in het centrum Aalst. Start Vr. 18/2 - 10.00 u. Hotel des Arcades. Inlichtingen Jan Doorns, Langestraat 2 9300 Aalst, tel. 21.75.45 Miel De Gols, Posthoornstraat 16, 9300 Aalst, tel. 70.10.11 Ma. 21/2 Opruim en slot om 16.00 u. 2o. 20 KARNAVAL. MASKERS MAKEN Voor karnaval, toneel, spel of als versiering, kan men zelf met eenvoudige middelen maskers maken. Men heeft halve, hele en totaalmaskers. Eerst dient het masker geboetseerd te worden, men heeft daarvoor nodig oefenklei, met chamotte, houten onder legplaat en spatel. Men maakt met de klei een half ei ter grootte van een gezicht, daar boetseert men ogen, neus, mond, kin en wenkbrauwen in, de verhoudingen worden van een echt gezicht overgenomen en zo goed mogelijk gerespekteerd. De uitdrukkingen worden dan gepronon ceerd zonder de basisvorm zelf te veranderen. Rekening houden met het feit dat de vorm ruim genoeg moet zijn aangezien er later iemands gezicht achter moet schuil gaan Het geheel laat men nu gelijkmatig drogen. Afgieten. Om het geboetseerde masker wordt een wal gemaakt van klei of hout. Het aangemaakte modelgips brengt men voorzichtig aan op de klei, beginnend bij de hoogste ge deelten. De bovenlaag dikker maken, 's Anderendaags de wal wegnemen en negatief en positief van elkaar scheiden. Voor het positief of het eigenlijke masker zijn er verschil lende materialen te gebruiken papier maché, schellak, latex en kunsthars. Deze materialen zijn zelf te maken of bij drogist en hobbyhandel te verkrijgen. Om het positief te verstevigen gebruikt men behangersgaas. Men moet ook het positief met vetstoffen zoals vaseline insmeren om het plaaster en het positief gemakkelijk van elkaar te kun nen scheiden. Ook en vooral bij werken met schellak en kunsthars. Maskers kan men ook snijden uit blokken schuimrubber, indien het direkt uitsnijden van het vol ledige masker niet lukt kan men op de basisvorm met lijm afzonderlijk gesneden schuimrubberdetails kleven.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 19