3) Het schepencollege is belast met een gemeen telijke taak, die voortvloeit uit het dagelijks bestuur van de gemeente vb. Het beheer van de gemeentelijke eigen dommen en gebouwen. Zo kan het col lege voor korte tijd lokalen van het ge meentehuis ter beschikking stellen. Het beheer van inkomsten, het geven van bevelen tot betaling, het toezicht op de boekhouding. Het opmaken van de rooilijnen - dit is de scheiding tussen de partikuliere eigendommen en de openbare weg - zo er geen algemeen rooiplan bestaat. Het verlenen van bouw- en verkave lingsvergunningen overeenkomstig de wet. De procedure verschilt naargelang er een bijzonder plan van aanleg be staat of niet. Het voeren van rechtsgedingen waarbij de gemeente betrokken is. Het doen onderhouden van sommige wegen en waterlopen. Het toezicht op de door de gemeente bezoldigde beambten (behalve de agenten van politie) en de bevoegdheid tuchtmaatregelen te treffen. Het bewaren van het archief. 4) Toezicht op de commissie van openbare on derstand. 5) Het houden van de registers van burgerlijke stand. 6) Plaatsen van krankzinnigen. 7) Het toelaten of verbieden van vertoningen die de openbare rust kunnen schaden. DE BURGEMEESTER. De burgemeester wordt door de koning benoemd uit de leden van de gemeenteraad. Door de meer derheid van de raadsleden wordt een kandidaat voorgesteld aan de minister van binnenlandse za ken. In sommige gevallen kan iemand buiten de ge meenteraad worden verkozen. Zijn taak spruit voort uit een dubbele bevoegdheid 1Als vertegenwoordiger van bepaalde wetten en provinciale reglementeringen voor deze za ken handelt hij dus op eigen gezag vb. Kontrole der werklozen. Legaliseren van handtekeningen. Eensluidend verklaren van afschriften met het origineel. Tevens is hij hoofd van de gemeentelijke poli tie aldus is hij belast met de uitvoering van de politiereglementen, kan hij voor een con creet geval aanvullende reglementering uit vaardigen. Manifestaties die de openbare rust kunnen verstoren, mag hij verbieden of hij kan in die gevallen hulp van de militaire overheid inroepen 2) Als eerste magistraat van de gemeente is hij voorzitter van de gemeenteraad en het sche pencollege. Hij heeft het recht de vergaderingen van de C.O.O. bij te wonen en voor te zitten als stemgerechtigd lid. Indien hij katholiek is, is hij lid van elke kerk fabriek. Als hoofd van de politie oefent hij toezicht uit op het politiepersoneel. DRINK ELKE MAAND UW PINT GEZOND BLOED ABONNEER OP VIES OILSJT ('t Is zo gemakkelijk, aan huis besteld). Zie blz. 2.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 10