VIES NIEUWS TERJODEN IJ AGO VREEST DE STRAAT De toekomst van het jeugdcentrum wordt nu plots wel héél erg onzeker, in het ergste geval staan wij binnen een paar weken op straat En wat heeft daartoe geleid Brouwerij De Smedt van Opwijk heeft, niettegenstaande ons contract van onderhuur met zijn huurder Eddy De Decker, uiteindelijk geen huur- overdracht voor het gebouw aan de Geraardsbergsesteenweg aan de V.Z.W. toegestaan (wegens het „v.z.w. - zijn"). Nu meent de heer De Decker (die nog wel medebeheerder is van de v.z.w. ons, wegens het mondelinge karakter van onze overeenkomst, heel simpel en heel rap uit dat gebouw te mogen zetten ZONDER OPZEG Groot was onze verbazing toen we ver namen dat Brouwerij De Smedt een huurcontract heeft afgesloten met een nieuwe huurder (de schoonbroer van De Decker) en dat deze reeds op 1 maart het gebouw zal betrekken Nog meer stonden we versteld toen we op 1 februari het jeugdhuis betra den en daar de instuif volkomen leeg aantroffen en drie venten (waaronder Eddy De Decker die we ooit zo „stom weg" beheerder benoemden) die ijve rig alles aan het oververven waren Hierbij kunnen wij even bedenken hoe er nog te geloven valt in de goede trouw van een beheerder die de v.z.w. en het ganse jeugdhuis wil de straat opzetten ZONDER OPZEG VAN HUUR en ZONDER HET TIJD TE GUNNEN OM TE VERHUIZEN Zijn ontslag zal dan ook niet lang uit blijven. Feit blijft echter - of we er nu de rechtbank zullen bijsleuren of niet - dat we heel waarschijnlijk tegen 1 maart op de Geraardsbergsesteen weg buiten moeten. Dus verhuizen. En niet eens tegen onze zin zouden we verhuizen, als we er maar de mo gelijkheid toe hadden we liepen ech ter Terjoden reeds plat op zoek naar een nieuw onderkomen, doch tot nog toe is dit hopeloos gebleken En ge loof ons gerust, de idee dat wij jeugd van Terjoden morgen op straat zullen staan, na nu toch een lang jaar ijveren voor dat lang gewenste broodnodige stukje jeugdgemeenschap, is al te ont stellend I Als je dit leest is het misschien al ge beurd... (medegedeeld). TE LAAT DEN PUT GEVULD Nadat Vies Oilsjt en onze kollega's van de Voorpost de erbarmelijke toe stand van een aantal van onze straten aan de kaak hebben gesteld, willen we dit toch even in de juiste kontekst plaatsen. De vraag die men zich moet stellen is waar halen die tiepen al die putten en putjes toch Het antwoord ligt in feite voor de hand uit één grote put I Deze grote put is niets anders dan het Molenstraatfenomeen dat jarenlang een dankbaar onder werp is geweest voor plaatselijke spotschrijvers en in de volksmond „de kulturele put" werd genoemd. Wat hebben onze roemruchte leden van het stadsbestuur immers uitge spookt de vele duizende kubieke meter „put" werd gewoonweg ver deeld, uitgeput als het ware over heel het Aalsters stratennet. In een grap pige grap praat men leuk en dubbel zinnig over „plonsken in, plonsken uit", voor ons is het echter een min der lachwekkende woordspeling voor al wanneer op de toestand van ons wegennet wordt geduid. Om onze lezers nogmaals te verwittigen, deze schets. Automobilisten riskeren hun prestigemiddel of hun broodnodig vervoermiddel te vierendelen op en in de putten die overal in de bestrating te ondervinden zijn. Er zijn zelfs al gemotoriseerden in de ook al ontel bare slechtverlichte nog steeds wer kende boorputten gesukkeld. Fietsers riskeren have én goed te ver liezen en voetgangers kunnen gemak kelijk verzwikte poten oplopen. Amb tenaren zeggen dat de weersomstan digheden verhinderen dat het wegdek na ondergrondse werkzaamheden op dit ogenblik in deftige staat hersteld worden. Waarom worden er dan op zo'n slecht ogenblik met dergelijke weersomstandigheden eigenlijk put ten gegraven Misschien wordt er ook wat teveel van de ondergrond vervoerd naar plaatsen waar er goed geld voor grond wordt geboden. Wanneer dit onder uw ogen komt is het inmiddels maart, wedden dat de weersomstandigheden nu nochtans goed zijn. Een goede raad het is beter om een straatje - of moeten we zeggen een putje - om te rijden bij nattig weer. BEURTELINGS PARKEREN Bestaat nog, zelfs het systeem van I en II elke dag. Menige straat in de zotste stad van Vlaanderen baadt in de gekste parkeeromstandigheden. Als men per quinzaine ééns moet ver anderen van straatkant dan kent men tenminste maar twee keer per maand de risiko's die door de heer Chabert in het leven geroepen zijn. Wanneer men echter elke dag tussen 19.30 u. en 20.00 u. zijn wagen dient te ver plaatsen, dan merkt men dat de meeste autobestuurders daar volledig onwetend van zijn. Elke nacht staat je auto dan op zijn goede plaats maar met de rij slechtgeparkeerden erte genover in een allerminst benijdbare situatie als doelwit voor nachtridders. Je kunt zelfs een boete oplopen als hinder voor het verkeer. Een tele foongesprek van mijnheer Vies Oilsjt en de politiewachtdienst Is het waar dat men bij dagelijks veranderend beurtelings parkeren dient te veran deren van plaats tussen 19.30 u. en 20.00 u. Waarop na onderling over leg bevestigend werd geantwoord. Het probleem werd gesteld waarop door de politie werd verzekerd dat indien een aanrijding op de goedge- parkeerde wagen zou gebeuren de wetovertreders zullen beboet worden. Ter informatie 's nachts gebeuren veel ongevallen met vluchtmisdrijf, de politie is niet ter plaatse geweest, er is reeds een ongeval met gekwetste ge beurd op dit kritieke uur op dezelfde plaats waarvan sprake met de politie. Wanneer worden deze overtreders eens beboet Wanneer worden nieu we platen geschilderd om per veertien dagen te veranderen NOG INVENTARISSEN. Heb jij ook die inventaris der deelge meenten van Groot-Aalst toegestuurd gekregen Op de omslag staan alle wapenschilden der vroegere gemeen ten. Azó veel koleurkes. Waarom heb ben ze dat nu niet wit gelaten, dat onze kleinen zijn kreativiteit eens kan botvieren met zijn doos viltstiften, die hij met nieuwjaar gekregen heeft van dat verre familielid, dat we voor 't gemak ook tante noemen. Binnenin de folder staan al de schepenen die gezonken zijn. Ook met nieuwjaar. Namen en nog eens namen van deel gemeenteraadsleden. Vergane glorie op duur blinkend papier. De nieuw bakken mandatarissen blinken echter uit. Door afwezigheid. Zij verschijnen waarschijnlijk in deel twee. Dit glans rijk vervolg zal echter versierd wor den met krulletjes uit bladgoud. Het volk heeft recht op informatie 16.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 16