-a g g z ïffl UI z UI UI U Hl Z E- ^5» MILIEUBESCHERMING A LA AMYLUM /n /?ef driemaandelijks-tijdschrift „Standpun ten" van Amylum stond een biezonder onfris artikel omtrent de bescherming van het leef milieu van Amylum. Voorwaar een biezonder stuk waarop we graag in één van onze volgende Vies Oilsjten eens grondig zullen op terug ko men. Waar wij al vast van schrokken was volgende paragraaf „Een accidenteel feit (noot van ons zware hinder voor de bevolking) is echter altijd mogelijk en dat moeten de omwonenden beseffen. Ze noot van ons de omwonenden) moesten dit trouwens doen op het ogenblik dat ze de beslissing namen in de omgeving van de fabriek te komen wonen en Amylum be staat hier sedert meer dan 100 jaar". Met andere woorden wie het niet aanstaat te lopen kuchen in de omgeving van Amylum, kan gerust de hort op naar andere oorden. Mooie oplossing is dat staat het u hier niet aan verhuis dan. Of als je toch zo van de bomen en het groen houdt, ga er dan in wonen Mooie stelling is dat en waar hebben we die nog ge hoord Rekening houdende dus met het feit dat Amy lum in het centrum van de stad ligt, zou dus zowat één derde van de stad Aalst moeten ver huizen om deze kapitalisten een pleziertje te doen. Mooi is dat Wie niet van de fabrieken houdt, kan dus nog gelukkig terecht in het Amazone-gebied of de noord- of zuidpool. Anderzijds stelt Amylum nog dat gans de kon testatie tegen Amylum opgezet is door een stelletje kontestanten, malkontenten, enz. Jan Raap en zijn maats hebben dan ook zo'n absurd alternatief aan hun fiets hangen bij de eerst volgende revolutie maken we Amylum gelijk met de grond en laten de arbeiders er een mooi rekreatiegebied aanleggen. Verder zullen alle gevels van het centrum een mooie beurt krijgen en dit alles zal moeten gebeuren door de arbeiders van Amylum zelf. Wij kunnen je ver zekeren dat ze hierdoor nog voor jaren werk zullen hebben Of moet de vervuiler soms niet betalen I Een door Amylum vervuilde Jan Raap. STADSKRANT WELLEKENSSTRAAT 45 - 9300 AALST TEL. 053/ 70.28.71 Los nummer 18 fr. Verschijnt maandelijks. Abonnement 180 fr. uitgenomen juli-augustus. Rek. 001-0476202-08 van Stadkrant Wellekensstraat 45 9300 Aalst OPEN REDAKTIERAAD Vies Oilsjt wil een blad zijn voor iedereen die zinnige dingen over het leven in onze stad te vertellen heeft. Ook uw medewerking wordt gewaardeerd. Om een volkstoeloop te vermijden, is het echter nodig dat u vooraf kontakt opneemt met het sekretariaat 053/ 70.28.71 (vanaf 19.00 u.). Ons systeem staat uiteraard nog niet op punt. Kom uw voorstellen doen Alle copy voor nr. 6 moet binnen zijn vóór 7 maart 1977. DOKUMENTATIE Vies Oilsjt legt ook een Archief en Dokumentatiecentrum aan. Personen die over een bepaalde berichtgeving beschikken over het reilen en zeilen in Groot-Aalst, (en deze nuttig willen besteden), kunnen deze kwijt elke dinsdagnamiddag en vrijdagavond in ons lokaal, 't fabrieksken, Wellekensstraat 45, 9300 Aalst. DANK U INHOUD Blz. 4 Woonerven 7 Christelijk jeugdwerk 8 Koningin Astrid Park 9 Burgemeester en schepenen 11 De zwarte hand 13 Aalst en dierenbescherming 15 Fabelta 16 Vies Nieuws 18 Filmnieuws 19 Niet tevreden, schrijf het zelf 2.

Vies Oilsjt | 1977 | | pagina 2